Modalverben. Модальні дієслова

Modalverben. Модальні дієслова

До модальних дієслів належать: dёrfen, kёnnen, mёgen, wollen, mёssen, sollen.

Основні форми модальних дієслів
Infinitiv Pr?teritum Partizip II
d?rfen
k?nnen
m?gen
m?ssen
wollen
sollen
durfte
konnte
mochte
musste
wollte
sollte
gedurft
gekonnt
gemocht
gemusst
gewollt
gesollt


Теперішній час модальних дієслів

Модальні дієслова (крім sollen) в однині змінюють кореневу голосну.

k?nnen d?rfen m?ssen
ich
du
er
wir
ihr
sie
Sie
kann
kannst
kann
k?nnen
k?nnt
k?nnen
k?nnen
darf
darfst
darf
d?rfen
d?rft
d?rfen
d?rfen
muss
musst
muss
m?ssen
m?sst
m?ssen
m?ssen
m?gen wollen
ich
du
er
wir
ihr
sie
Si
mag
magst
mag
m?gen
m?gt
m?gen
m?gen
will
willst
will
wollen
wollt
wollen
wollen

Простий минулий час модальних дієслів

В однині Pr?teritum у модальних дієсловах k?nnen, d?rfen, m?ssen, m?gen коренева голосна втрачає умлаут:

k?nnen d?rfen m?ssen
ich
du
er
wir
ihr
sie
Sie
konnte
konntest
konnte
konnten
konntet
konnten
konnten
durfte
durftest
durfte
durften
durftet
durften
durften
musste
musstest
musste
mussten
musstet
mussten
mussten
m?gen wollen sollen
ich
du
er
wir
ihr
sie
Sie
mochte
mochtest
mochte
mochten
mochtet
mochten
mochten
wollte
wolltest
wollte
wollten
wolltet
wollten
wollten
sollte
solltest
sollte
sollten
solltet
sollten
sollten


Складний минулий розмовний час та складний минулий час модальних дієслів

Якщо модальне дієслово вживається в Perfekt або Plusquamperfekt у поєднанні з іншим дієсловом, то модальне дієслово має форму не Partizip II, а Infinitiv:
Wir haben Ball spielen wollen. (Ми не хотіли грати в м’яч.)
Er hatte den Text im Unterricht ?bersetzen m?ssen. (Я повинен був на уроці перекласти текст.)

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.