Тканини рослини, їх функції та взаємозв’язок
Тіло вищої рослини складається з органів. Органи рослин побудовані з тканин — систем клітин, що мають спільне походження, будову, виконують властиву їм функцію.
Серед тканин виділяють малодиференційовані — твірні (меристеми) та високодиференційовані — постійні.
Твірні тканини (меристеми) складаються з дрібних щільно прилеглих одна до одної клітин із тонкою оболонкою та великими ядрами. Вони поділяються за походженням на первинні та вторинні. Первинні забезпечують первинний ріст у довжину пагона, появу листків і пазушних бруньок (верхівкова та вставна меристеми) та ріст у довжину кореня (верхівкова меристема). Вторинні меристеми (камбій та корковий камбій) при поділі забезпечують ріст стебла і кореня в товщину. Меристеми дають початок усім іншим тканинам.
В основній тканині між оболонками суміжних клітин розміщені великі порожнини — міжклітинники.
Механічні тканини надають органам міцності та пружності. Завдяки їм здійснюється постійний зв’язок між органами рослин. Провідними елементами є судини (забезпечують висхідний потік води з мінеральними речовинами) та ситоподібні трубки (клітини, що забезпечують низхідний потік органічних речовин). Об’єднання провідних елементів утворює так звані провідні пучки.