Клімат Австралії та Океанії
Австралія — найспекотніша частина суші Південної півкулі. Близько 2/3 території материка має пустельний і напівпустельний клімат. Тільки третина її отримує достатню або надлишкову кількість опадів. Середні температури січня в Австралії +20…+30 °С, липня — від +12 до +20 °С. Над більшою частиною Австралії дмуть пасати. На крайньому півдні у формуванні клімату позначається вплив західних вітрів помірних широт, а на півночі — північно-західних.
Води суші
60 % площі Австралії позбавлені стоку в океан, рік і озер мало. У внутрішніх пустельних і напівпустельних районах материка існує мережа тимчасових пересихаючих річок (криків). Закінчуються вони часто у безстічних улоговинах, що у більш вологі епохи були великими прісноводними озерами. Найбільше безстічне озеро Австралії — Ейр — у сухий період вкривається кіркою солі. Під час дощів улітку крики наповнюються водою.
Річки, що впадають у Тихий та Індійський океани, як правило, короткі. Найбільш повноводні річки починаються у горах на сході материка. Зовсім відсутній стік на карстовій рівнині, що пов'язана з Великою Австралійською затокою. У Австралії є тільки одна велика річкова система — Муррей зі своєю притокою Дарлінгом. Судноплавство на річках утруднене. Води річок використовуються для зрошення родючих, але посушливих земель.