Школяр UA

Modal Verbs Модальні дієслова

Can, could, be able to (могти, вміти, бути в змозі)

Модальне дієслово can вживається за умови фізичної або розумової спроможності особи виконати дію:
He can read English books. (Він може читати книжки англійською мовою.)
У минулому часі замість дієслова can вживають could або was/were able to:
Vicky could play the violin when she was five. (Вікі могла грати на скрипці, коли їй було п’ять років.)
Vicky was able to play the violin when she was five. (Вікі могла грати на скрипці, коли їй було п’ять років.)
Модальне дієслово can вживаєтьсяз інфінітивом (неозначеною формою дієслова) без частки to.
We can speak English. (Ми вміємо говорити англійською.)
З часткою to основне дієслово вживається у словосполученні be able to.
He’ll be able to speak English after finishing school. (Він зможе говорити англійською після закінчення школи.)

Теперішній час

Наприклад:
Розповідне речення
I/you/he/she/it/we/they can sing. (Я вмію співати./Ти вмієш співати./Ви вмієте співати./Він вміє співати./Вона вміє співати./Воно вміє співати./Ми вміємо співати./Вони вміють співати.)
Заперечне речення
I/you/he/she/it/we/they cannot (can’t) sing. (Я не вмію співати./Ти не вмієш співати./Ви не вмієте співати./Він не вміє співати./Вона не вміє співати./Воно не вміє співати./Ми не вміємо співати./Вони не вміють співати.)
Питальне речення
Can I/you/he/she/it/we/they sing? (Я вмію співати?/Ти вмієш співати?/Ви вмієте співати?/Він вміє співати?/Вона вміє співати?/Воно вміє співати?/Ми вміємо співати?/Вони вміють співати?)

Минулий час

Форма минулого часу could тотожна за значенням та правилами вживання у реченні дієслову can.
When he was five he could swim well. (Коли йому було п’ять років, він вмів добре плавати.
Could he come to us yesterday? (Чи міг він прийти до нас учора?)
Наприклад:
Розповідне речення
I/you/he/she/it/we/they could dance. (Я вмів танцювати./Ти вмів танцювати./Ви вміли танцювати./Він вмів танцювати./Вона вміла танцювати./Воно вміло танцювати./Ми вміли танцювати./Вони вміли танцювати.)
Заперечне речення
I/you/he/she/it/we/they couldn’t dance. (Я не вмів танцювати./Ти не вмів танцювати./Ви не вміли танцювати./Він не вмів танцюватии./Вона не вміла танцювати./Воно не вміло танцювати./Ми не вміли танцювати./Вони не вміли танцювати.)
Питальне речення
Can I/you/he/she/it/we/they dance?
(Я вмію танцювати?/Ти вмієш танцювати?/Ви вмієте танцювати?/Він вміє танцювати?/Вона вміє танцювати?/Воно вміє танцювати?/Ми вміємо танцювати?/Вони вміють танцювати?)

Майбутній час

Наприклад:
Розповідне речення
I/we shall be able to sing. (Я зможу співати./Ми зможемо співати.)
You/he/she/it/they will be able to sing. (Ти зможеш співати./Ви зможете співати./Він зможе співати./Вона зможе співати./Воно зможе співати./Вони зможуть співати.)
Заперечне речення
I/we shall not (shan’t) be able to sing. (Я не зможу співати./Ми не зможемо співати.)
You/he/she/it/they will not (won’t) be able to sing.(Ти не зможеш співати./Ви не зможете співати./Він не зможе співати./Вона не зможе співати./Воно не зможе співати./Вони не зможуть співати.)
Питальне речення
Shall I/we be able to sing? (Я зможу співати?/Ми зможемо співати?)
Will уou/he/she/it/they be able to sing? (Ти зможеш співати?/Ви зможете співати?/Він зможе співати?/Вона зможе співати?/Воно зможе співати?/Вони зможуть співати?)
Для позначення дії в майбутньому використовується can або be able to (бути в змозі щось зробити).
If we earn some money, we can go/we’ll be able to go to the sea. (Якщо ми заробимо гроші, то зможемо поїхати на море.)
I’m afraid I can’t come/I won’t be able to come to your birthday party. (Боюся, я не зможу прийти на твій день народження.)
Will people be able to live on the moon one day? (Чи зможуть колись люди жити на місяці?)

Must (бути повинним)

 Дієслово must має тільки одну форму. Дія, виражена за допомогою цього модального дієслова, стосується теперішнього та майбутнього часу.
I must take pills. (Я повинен приймати ліки.)
We must air the room. (Ми повинні провітрити кімнату.)
Наприклад:
Розповідне речення
I/you/he/she/it/we/they must go to the doctor. (Я повинен йти до лікаря./Ти повинен іти до лікаря./Ви повинні йти до лікаря./Він повинен іти до лікаря./Вона повинна йти до лікаря./Воно повинне йти до лікаря./Ми повинні йти до лікаря./Вони повинні йти до лікаря.)
Заперечне речення
I/you/he/she/it/we/they must not (mustn’t) go to the doctor. (Я не повинен іти до лікаря./Ти не повинен іти до лікаря./Ви не повинні йти до лікаря./Він не повинен іти до лікаря./Вона не повин­на йти до лікаря./Воно не повинне йти до лікаря./Ми не повинні йти до лікаря./Вони не повинні йти до лікаря.)
Питальне речення
Must I/you/he/she/it/we/they go to the doctor? (Я повинен іти до лікаря?/Ти повинен іти до лікаря?/Ви повинні йти до лікаря?/Він повинен йти до лікаря?/Вона повинна йти до лікаря?/Воно повинне йти до лікаря?/Ми повинні йти до лікаря?/Вони повинні йти до лікаря?)

May, might (могти)

Модальне дієслово may має тільки одну форму. Воновживається з діє­словом без частки to.
We may reserve a room. (Ми можемо замовити кімнату.)
You may take my pen. (Ти можеш узяти мою ручку.)

Теперішній час

Наприклад:
Розповідне речення
I/you/he/she/it/we/they may get the job. (Я можу отримати цю роботу./Ти можеш отримати цю роботу./Ви можете отримати цю роботу./Він може отримати цю роботу./Вона може отримати цю роботу./Воно може отримати цю роботу./Ми можемо отримати цю роботу./Вони можуть отримати цю ро­боту.)
Заперечне речення
I/you/he/she/it/we/they may not get the job. (Я не можу отримати цю роботу./Ти не можеш отримати цю роботу./Ви не можете отримати цю роботу./Він не може отримати цю роботу./Вона не може отримати цю роботу./Воно не може отримати цю роботу./Ми не можемо отримати цю роботу./Вони не можуть отримати цю роботу.)
Питальне речення
May I/you/he/she/it/we/they get the job? (Я можу отримати цю роботу?/Ти можеш отримати цю роботу?/Ви можете отримати цю роботу?/Він може отримати цю роботу?/Вона може отримати цю роботу?/Воно може отримати цю роботу?/Ми можемо отримати цю роботу?/Вони можуть отримати цю ро­­боту?)

Минулий час

Наприклад:
Розповідне речення
I/you/he/she/it/we/they might be in. (Я, напевно, був удома./Ти, напевно, був удома./Ви, напевно, були вдома./Він, напевно, був удома./Вона, напевно, була вдома./Воно, напевно, було вдома./Ми, напевно, були вдома./Вони, напевно, були вдома.)
Заперечне речення
I/you/he/she/it/we/they might not be in. (Я, напевно, не був удома./Ти, напевно, не був удома./Ви, напевно, не були вдома./Він, напевно, не був удома./Вона, напевно, не була вдома./Воно, напевно, не було вдома./Ми, напевно, не були вдома./Вони, напевно, не були вдома.)
Питальне речення
Might I/you/he/she/it/we/they be in? (Я, напевно, був удома?/Ти, напевно, був удома?/Ви, напевно, були вдома?/Він, напевно, був удома?/Вона, напевно, була вдома?/Воно, напевно, було вдома?/Ми, напевно, були вдома?/Вони, напевно, були вдома?)

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку