Школяр UA

Антуан де Сент-Екзюпері

Треба зберегти світ людства у казці-притчі «Маленький принц»

Епіграф: Треба зберегти цей світ для тих, хто ще тільки народився, треба захистити цей світ від сваволі, дурості, пожежі. Анатолій Маркуша, російський журналіст XX ст. У книзі “П’ять образів Сент-Екзюпері” біограф письменника Жорж Пелісьє писав: “…Антуан. котрий ніжно любив цю свою книжку, був невдоволений у ній одним: “тут забагато планет”, казав він, інакше кажучи, він залюбки скоротив би міжпланетні мандри Маленького принца або хоча б частину з них: я знаю, що ліхтарника він би неодмінно залишив”. Журналіст і письменник Леон Верт писав: “Є в творчості Сент-Екзюпері тема, яка виникає так часто, що здається - він нею одержимий. Тим більше, що вона з’являється і в його приватних листах: “Я був створений, щоб стати садівником…”.

Продовжити

Короткий виклад тексту казки «Маленький принц»

Історію про Маленького принца автор присвятив своєму другові, Леону Верту, дорослій людині, який теж був колись маленьким. Тільки на відміну від інших дорослих, він добре пам’ятає про своє дитинство і розуміє «навіть дитячі книжки». Одного разу, коли оповідач був маленьким, він прочитав книгу «Правдиві історії». У ній говорилося про дивовижне життя лісів і джунглів. Картинка, яку побачив хлопчик у цій книжці, вразила його! На ній був зображений удав. Він міцно обвився навколо своєї жертви, розкривши над її головою пащу. Із книжки хлопчик дізнався, що, з’ївши цілком видобуток, удав цілі півроку переварює її. Хлопець взяв олівці і намалював свій власний малюнок № 1. Але дорослі чомусь побачили на малюнку капелюх, а зовсім не слона, якого з’їв удав. Щоб їм стало зрозуміліше, щоб їм, як слід усе пояснити, на малюнку № 2 хлопчик ретельно вималював слона, який цілком помістився всередині удава. Але дорослі так і не зрозуміли його. Їм здавалося, що географія, правопис і арифметика набагато корисніше малювання змій, а «дітям дуже утомливо без кінця все пояснювати і розтлумачувати». Так з нашого героя і не вийшов художник.

Продовжити

Короткий виклад тексту казки «Маленький принц». Висновок

Проходячи по пустелі, Маленький принц наткнувся на квітку, який насилу згадав, що бачив людей дуже давно. Квітка вважає, що людям нелегко ходити: вони без коренів і їх «жене вітром». Малюк виліз на гору, звідки сподівався побачити всі-всі: і планету цілком, і людей. Але перед ним були лише скелі. Коли ж він спробував заговорити, йому відповіла луна. Маленькому принцу стало сумно. На його планеті був квітка, з яким він міг поговорити, а тут йому відповідають його ж словами. Нарешті Маленький принц вийшов на дорогу. Дорога вивела його до саду, повного троянд. І тут він зрозумів, що його кохана схожа на кожен з цих п’яти тисяч квіток. Він уявив, як засмутилася б його кохана, зробилася хворий, і як йому довелося б дбати про неї. Він подумав, що колись вважав свою квітку немислимим і єдиним в світі, а це виявилася звичайна троянда. І були у нього три вулкани, а тепер один з них погас … Маленький принц розплакався від усвідомлення того, що тепер він ніякий не принц.

Продовжити

Що таке смерть з точки зору маленького принца?

Смерть для Маленького принца, на мою думку, нічого не означала. Він говорив: „Я помру, але я не покину тебе.» Хоча він і мертвий, але у душі і для свого друга буде живим. Хоча у нього такий вигляд, наче йому кепсько… наче він вмирає. Він думав, що це буде славно. Він буде дивитися на зірки і це буде так кумедно. Та коли людина втрачає життя, усе навколо помирає, а для цієї людини навпаки. Зірки для неї будуть струмочками, які даватимуть йому воду.

Продовжити

Дух Екзюпері – його Моральний кодекс

Бути людиною – це й означає відчувати, що ти за все відповідаєш. Палати від сорому за злидні, хоча вони, здавалося б існують і не з твоєї вини. Пишатися перемогою, яку здобули товариші. І знати, що, кладучи камінь, допомагаєш будувати світ.

Пам’ятати, що …

Людські серця найбільше страждають від духовної спраги.

Продовжити

Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері

«Маленький принц» — зворушлива, сповнена тонкого ліризму казка, яку одразу ж полюбили дорослі і діти. Малень-ких читачів вона захоплює цікавим сюжетом, незвичайними пригодами, що відбуваються з чарівним хлопчи-компринцом. Дорослим подобається філософський зміст, що.змушує замислитись над важливими питаннями життя і людських стосунків, над такими вічними цінностями, як любов та вірність і почуття обов’язку перед людьми. Героєм казки виступає дитина. У цьому позначилася любов Екзюпері до дітей і туга за власним дитинством, яка все життя не покидала його. А найголовніше — певність письменника, що дитяче бачення світу — природніше, людяніше, а отже — правильніше, ніж у дорослих. Світ має бути зовсім не такий, яким його роблять дорослі люди.

Продовжити

Що робить людину людиною?

Твір за казкою А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Відомий французький письменник, репортер, дитяча мрія якого — стати авіатором — здійснилась: він служить льотчиком у Касабланці, перевозить пошту до Північної Америки, деякий час працює технічним директором авіакомпанії в Аргентині, служить у військовій авіації під час Другої світової війни. Отримав декілька поранень, але постійно залишався у лавах авіаторів. Сент-Екзюпері став легендою Франції, він загинув під час бойового вильоту 31 липня 1944 р.

Продовжити

У чому ж істина для людини?

Антуан де Сент-Екзюпері - видатний французький письменник-гуманіст, льотчик, філософ; автор таких відомих творів, як «Льотчик» (1926), «Південний поштовий» (1929), «Нічний політ» (1931), «Земля людей» (1939), «Військовий льотчик» (1942), «Маленький принц» (1942). Борець-антифашист, він віддав життя за свободу Франції. Його інтелектуально-лірична проза поєднує автобіографічну сповідь з невигаданими льотними пригодами та філософськими роздумами про призначення Людини на планеті Земля.

Антуан де Сент-Екзюпері народився в шляхетній старовинній родині, проте вище за графське походження цінував інший родовід: «Звідки я родом? Я родом з мого дитинства, немовби з якоїсь країни». Пам’ять про дім та дитинство з роками яскравішала, перетворюючись на міф про країну дитинства, чистоту й прозорість дитячої душі. У 12 років Антуан разом з відомим льотчиком Ж. Ведріном уперше піднявсь у повітря і відкрив надзвичайну красу і незахищеність «планети людей».

Продовжити

Морально-філософський зміст казки «Маленький принц» Сент-Екзюпері

Читаючи твори А. де Сент-Екзюпері, гостріше відчуваєш красу світу й силу людського потягу до братерства. Письменник і пілот загинув за три тижні до визволення рідної Франції (1944) - він не повернувся на базу з бойового завдання, але його книги продовжують допомагати нам краще розуміти себе й навколишній світ.
Філософська казка "Маленький принц" була написана Екзюпері незадовго до загибелі. Мудрість її натяків не завжди можна передати формулами й словами. Півтони і відтінки алегоричних образів такі ж ніжні, як і витончені малюнки, якими автор ілюстрував свій твір.

Продовжити

«Найголовнішого очима не побачиш» (За філософською казкою Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»)

Великий французький письменник А. де Сент-Екзюпері говорив, що для нього "існує лише одна проблема, одна-єдина у світі - повернути людям духовну сутність, духовні турботи". Із цією метою він пише філософську казку-притчу "Маленький принц". Чому саме казку, адже цей жанр призначено здебільшого для дітей? Сам автор відповідає: "Всі дорослі спочатку були дітьми…". Крім того, на його думку, дитина - це душа світу, її бачення - природніше, людяніше, отже, правильніше, ніж у дорослих. Дитина більше відчуває серцем, ніж розумом. Її журба - ознака того, що в небезпеці не тільки сучасність, а й майбутнє.
"Дорослі" й "діти" протиставляються у казці "Маленький принц" не за віковими ознаками, а за системою цінностей, важливою для них. Для дорослих важливі багатства, влада, честолюбство. А "дитяча" душа (вона може бути і в дорослого!) прагне взаєморозуміння, чистоти у стосунках, радості кожного дня, краси.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку