Школяр UA

Бунін Іван

Бунінська філософія кохання (за оповіданням «Легке дихання»)

Про кохання писали, мабуть, усі письменники та поети, але наскільки різними є люди, настільки різним постає це почуття у художніх творах. Видатний російський письменник Іван Бунін теж створив власну "філософію кохання".
На його думку, кохання - це "темні алеї", сповнені чогось таємничого і несподіваного, це чудова мить, що часто веде до трагічного фіналу і яку дуже легко загубити або не впізнати вчасно. Потім можуть прийти тяжке розчарування, смуток, і навіть загибель інколи є рятунком для почуття. У творах Буніна трапляються трагічні фінали через конфлікт між ідеальним і реальним, але загибель героїв чомусь досить часто постає у нього світлою, принаймні має вигляд кращої з можливих розв'язок.
З подібним протиріччям реального й ідеального ми стикаємось і в оповіданні "Легке дихання".

Продовжити

Взаємозв’язок «жаги життя» і «відчуття смерті» у художньому світі і. Буніна

Взаємозв'язок "жаги життя" і "відчуття смерті" у художньому світі і. Буніна

У кожного, мабуть, є свій час для того, щоб замислитися над сенсом життя і смерті. Світова філософія багато й мудро говорить про це. Але яскравіше й зрозуміліше про це завжди говорили письменники. Адже вони пізнали світ через людські долі. Таким є і І. Бунін. Багато з його оповідань закінчуються трагічно. Часом здається, що думка про конечність буття - провідна у його творчості. Та це не так. Придивімось до оповідань Буніна! Скільки свіжості, скільки захоплення кожною миттю життя в оповіданні "Антоновські яблука"! Життя, здоров'я - ось справжнє благо, - стверджує письменник. Ця думка звучить навіть в оповіданні з сумною назвою "Епітафія": "...не тем ли хороша жизнь, что она пребывает в неустанном обновлении?"

Продовжити

Легке дихання І. Буніна — шедевр новелістки XX століття

У кожного часу свій жанр. І якщо друга половина XІX століття подарувала світові велику кількість прекрасних і різних романів, то в XX столітті, попри недовіру видавців, відстоює свої права малий жанр. Світова література знає талановиті новели Анатоля Франса, Франсуа Моріака, О. Генрі та інших. І в російській літературі новела мала прихильників, зокрема І. Буніна.

Продовжити

Моє улюблене оповідання І. Буніна

Короткі за обсягом, твори І. Буніна вміщують цілий світ. Глибокою мудрістю і любов'ю до життя вражають його оповідання, серед яких за одне із кращих вважаю оповідання "Чаша життя".

У цьому оповіданні ціла історія життя героїв - однієї жінки й трьох чоловіків Саня Дієсперова замолоду була гарною дівчиною, вродливою, веселою й безтурботно щасливою. Вона раділа життю, сонцю, літу, своїй красі. Вона кохала семінариста Іорданського, але боялася його та й батьки радили іншого, гострого на слово службовця Селихова. Вона обрала Селихова, але що то було за життя!

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку