Школяр UA

Цветаєва Марина

Кохання у житті Марини Цвєтаєвої

Талант Марини Іванівни Цвєтаєвої виявився дуже рано. З дитячих років її душа прагнула багато зрозуміти і відчути, довідатися та оцінити. Звичайно ж, така палка і рвучка натура не могла не любити і обійти стороною велике почуття любові у своїй творчості. Кохання у ліриці Марини Іванівни - безмежне море, некерована стихія, що повністю захоплює і поглинає. Лірична героїня Цвєтаєвої розчиняється в цьому чарівному світі, страждаючи і мучачись, горюючи і засмучуючись:
Учора ще в очі дивився,
А нині - все коситься убік!
Учора ще до птахів сидів,
Всі жайворонки нині - ворони!
Відвозять милі кораблі.
Веде їхня дорога біла…
І стогін стоїть уздовж всієї землі:
«Мій милий, що тобі я зробила?!»

Продовжити

«Ще мене любите…» (лірика Марини Цвєтаєвої)

Поезія Марини Іванівни Цвєтаєвої яскрава, самобутня і невгамовна, як і душа автора. Її добутки нагадують кораблі, що штурмують бурхливі води океану. Цвєтаєва ввірвалася в літературу шквалом тем, образів і пристрастей. Спочатку вона намагалася зрозуміти джерела власної геніальності, природу натхнення, звертаючись до своєї яркої і рвучкої натури:
Красною кистю Горобина запалилася.
Падали листи. Я народилася.
Сперечалися сотні Дзвонів.
День був суботній: Іоанн Богослов.

Продовжити

Тема поета і поезії у ліриці Марини Цвєтаєвої

Марина Цвєтаєва народилася у Москві 26 вересня 1892 року. Якщо вплив батька, Івана Володимировича, університетського професора і творця одного із кращих московських музеїв (нині Музей образотворчих мистецтв), до пори до часу залишався схованим, прихованим, то мати, Марія Олександрівна, жагуче і бурхливо займалась вихованням дітей до самої своєї ранньої смерті і, по вираженню дочки, «завила» їхньою музикою: «Після такої матері мені залишилося тільки одне: стати поетом». Але, ставши поетом, Марина Іванівна Цвєтаєва повною мірою заплатила за це щастям, невпорядкованістю побуту, ранньою загибеллю. Усе було визначено понад, і вона йшла по життю гордо і з достоїнством, прекрасно розуміючи призначення художника:
Як по канаті і як на світло,
Сліпо і без вороття.
Тому що раз голос тобі, поет,
Дано, інше - узято.

Продовжити

Почуття Батьківщини у віршах Марини Цвєтаєвої

«Батьківщина не є умовність території, а приналежність пам’яті і крові, - писала Марина Цвєтаєва. - Не бути у Росії, забути Росію - може боятися тільки той, хто Росію мислить поза собою. У кого вона усередині - той втрачає її лише разом з життям». Слідом за великими поетами Росії Марина Іванівна Цвєтаєва пронесла, у душі і оспівала у ліриці велике і святе почуття до батьківщини. Покинувши країну через чоловіка - білого офіцера, вона в душі ніколи не вважала себе емігранткою, жила інтересами Росії, захоплювалася її успіхами і, страждала через невдачі. Цвєтаєва винила у всіх своїх нещастях себе і жагуче мріяла повернутися в Росію:
Далечінь, природжена, як біль,
Настільки батьківщина і настільки - Доля,
Що всюди, через всю Даль - всю її із собою несу!

Продовжити

Лірика Марини Цветаєвої

Чудовий російський поет Марина Цветаєва один раз сказала: “Я не вірю віршам, які - ллються. Рвуться - так!” І доводила це протягом всього життя власними із серця - рядками. Це були дивно живі вірші про пережитий, не просто про вистражданий - про горе . І в них завжди було і є подих. У самім буквальному значенні: чутно, як людина дихає. Всі вірші Цветаєвої мають джерело, ім’я якому - душу поета. Якщо душа родилася крилатої - Що їй хороми - і що їй хат Навіть у найперших, наївних, але вже талановитих віршах виявилася краща якість Цветаєвої як поета - тотожність між особистістю, життям і словом. От чому ми говоримо, що вся поезія її - сповідь! У жовтні 1910 року Цветаєва, ще учениця гімназії, на власні гроші видає свій перший збірник віршів “Вечірній альбом”. Перша книга - щоденник дуже спостережливої й обдарованої дитини: нічого не вигадане, нічого не прикрашено - усе прожито нею:
Ах, цей мир і щастя бути на світі

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку