Школяр UA

Дефо

Даніель Дефо і його «Робінзон Крузо»

В основу сюжету книги Д. Дефо покладено історію шотландського матроса Олександра Селькірха, який прожив на безлюдному острові Ма-а-Тьєрра у повній самотності 4 роки і 4 місяці.

О. Селькірх — прототип Р. Крузо. Прототип — це реально існуюча особа, яка стала авторові прообразом для створення літературного персонажа.

Продовжити

Гімн звичайній людині-трудівнику, силі її характеру і витримці у романі Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

Волею долі герой роману Д. Дефо Робінзон Крузо потрапив на безлюдний острів в океані після аварії корабля.

Спочатку він розгубився, впав у відчай, але потім обміркував своє становище і зрозумів, що сидіти без діла не можна. Мандрівник забрав із розбитого корабля все, що могло знадобиться, збудував собі житло, навчився ловити рибу та полювати на птахів. Робінзон Крузо увесь час удосконалював свій побут — приручив кіз, щоб мати м'ясо, коли закінчиться порох, сіяв зерно, оволодівав різними ремеслами. Він увесь час наполегливо працював, і це допомагало йому долати почуття самотності. Наприклад, частокіл, яким обгородив усе своє житло, відважний моряк будував майже рік.

Продовжити

Відтворення просвітницького ідеалу людини в романі Даніеля Дефо «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди мореплавця Робінзона Крузо»

Коли у побуті згадують ім'я Робінзона, то найчастіше мають на увазі людину на безлюдному острові чи у переносному значенні самотню людину, відрізану від усього світу. У такий спосіб зазначають ситуацію, де визначаючи її особливості, можна виділити романтику, постійно відчутну поезію обставин.

Ця сувора поезія збуджує особливе почуття причетності до всього, що робить Робінзон. Спочатку він з метою самозбереження, а потім і самоствердження перетворює острів Відчаю на острів Надії. Робінзон зосереджує всі духовні та фізичні сили на подоланні несприятливих обставин. Він діє в надзвичайних умовах, і в той же час кожній людині ці умови здаються чимось знайомими.

Продовжити

Відтворення в романі Даніеля Дефо «Життя та незвичайні пригоди мореплавця Робінзона Крузо» просвітницького ідеалу людини

Робінзон спочатку для самозбереження, а потім і самоствердження перетворює острів Відчаю на острів Надії. Він зосереджує всі духовні і фізичні сили на подоланні несприятливих обставин.
Ситуація вимагає від Робінзона повної зосередженості всіх його сил, натхнення думок і діянь, широкого і тверезого погляду, точного розрахунку, швидкості мислення й кмітливості. Для героя не властиві в'ялість, аморфність, невизначеність. Він не втрачає основ душевної рівноваги і здатності до активної цілеспрямованої діяльності.

 

Продовжити

«Цивілізація» дикуна П’ятниці в романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»

У книзі Даніеля Дефо "Робінзон Крузо" описується історія людини, яка потрапила на безлюдний острів і вимушена була прожити там 27 років. Ця романтична історія розповідає, як важко було Робінзонові вижити на острові. Він подолав багато перешкод, тяжко працював, щоб полегшити собі умови життя. Робінзон був позбавлений можливості спілкуватися з іншими людьми. Кожний на його місці міг з'їхати з глузду або накласти на себе руки.. Проте Робінзон знайшов утіху в праці, він піднявся над обставинами і був нагороджений за це.

Продовжити

Відбиття в історії Робінзона Крузо шляху людства до цивілізації

Роман "Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо", який побачив світ 1791 р., здобув його автору Д. Дефо славу. Основою для створення роману став реальний факт з біографії сучасника Дефо, матроса Олександра Селькірка, котрий провів на безлюдному острові чотири роки й чотири місяці.
Герой роману Дефо з дитячих років мріяв про морські подорожі. Батьки Робінзона вмовляли його знайти собі більш безпечне заняття, та він, незважаючи на прохання батьків, все ж таки обирає ремесло моряка. Після кількох морських подорожей, сповнених небезпечних пригод, Робінзон Крузо вирушає у плавання з Бразилії до Гвінеї. Під час цієї експедиції судно зазнало аварії, команда корабля намагається дістатися до берега у шлюпці, але рятується один Робінзон. Він опинився на безлюдному острові.

Продовжити

«Робінзон Крузо» Д. Дефо як започатнування «робінзонад»

За своє життя Даніель Дефо написав більше трьохсот п’ятдесяти творів. Герої Дефо - це, як правило, сироти, маленькі люди, пірати, які повинні вести боротьбу за своє життя, розраховуючи тільки на свої сили, на вміння швидко орієнтуватися у складних обставинах. Письменник своїми творами доводив, що це злочинне суспільство породжує злочинність. Написавши таку величезну кількість творів, Дефо міг би залишитися маловідомим письменником XVII століття, якби не роман «Робінзон Крузо». Саме ця оповідь від імені купця, мандрівника і моряка, який прожив на острові двадцять вісім років, два місяці і дев’ятнадцять днів, зробила ім’я письменника відомим.

Продовжити

Робінзонада головного героя роману Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

Мені не подобається Робінзон Крузо, бо він погана людина. Ви самі про це знаєте, якщо читали книгу про нього. Це він продав у рабство хлопчика Ксурі, який сприяв його втечі з неволі. Це він мав плантації у Бразилії, і ми знаємо, хто працював на тій плантації. Це він після 20-річної самотності зробив першу ж людину собі не другом, не співпрацівником, а слугою, дав йому нелюдське назвисько замість імені. Це він такий скнара, що більша частина його записів - перелік майна, а зовсім непотрібні йому на острові гроші зберігає про всяк випадок. Але треба бути справедливим і віддати йому належне.

Продовжити

Вiдтворення просвiтницького iдеалу людини в романi Данiеля Дефо «Життя i незвичайнi та дивовижнi пригоди мореплавця Робiнзона Крузо»

Коли у побутi згадують iм’я Робiнзона, то найчастiше мають на увазi людину на безлюдному островi чи, у непрямому значеннi, самотню людину, вiдрiзану вiд усього свiту. У такий спосiб зазначають ситуацiю, де визначаючи її особливостi, можна видiлити романтику, пос-тiйно вiдчутну поезiю обставин.

Ця сувора поезiя збуджує особливе почуття причетностi до всього, що робить Робiнзон. Спочатку вiн з метою самозбереження, а потiм i самоствердження перетворює острiв Вiдчаю на острiв Надiї. Робiнзон зосереджує всi духовнi та фiзичнi сили на подоланнi несприятливих обставин. Вiн дiє у надзвичайних умовах, i в той же час кожнiй людинi цi умови здаються чимось знайомими.

Продовжити

Відтворення міфу: Робінзон Крузо. Незвичайне розслідування

Нещодавно на одному з островів Атлантичного океану проводилися археологічні розкопки. Цей острів знаходиться неподалік від острова, де “поселив” Робінзона Крузо письменник Д.Дефо, і вчені вважали історію Робінзона витвором художньої уяви письменника. Археологи знайшли безліч цікавих речей: посуд, золоті прикраси, амулети тощо. Найголовнішою знахідкою виявилася карта, що супроводжувалася дивними знаками. Врештірешт, ученим удалося розшифрувати таємничі письмена. Ось що було там написано.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку