Школяр UA

Діккенс Чарльз

Проблема виховання у романі Діккенса «Пригоди Олівера Твіста»

Проблему виховання можна називати однією з провідних в англійській літературі. І Чарльз Діккенс не був у цьому першовідкривачем, але він знайшов свій шлях розв'язання проблеми, показавши лондонське дно без романтизації.

Продовжити

Гуманістичний смисл роману Чарльза Діккенса «Пригоди Олівера Твіста»

Роман Ч. Діккенса про пригоди хлопчика, у якого відняли навіть ім'я матері,- цетвір високого гуманістичного смислу. Письменник примушує по-новому подивитися на загальноприйняті поняття про порядність, респектабельність, якими так пишалися його сучасники. Безумовно, зовнішні прояви гарного виховання важливі, але що за цими манерами, що за білим жилетом?

Продовжити

Ебенезер Скрудж — головний герой «Різдвяної пісні у прозі»

Один із найвідоміших англійських письменників XIX ст. Ч. Діккенс із співчуттям ставився до бідних людей. Своїми творами він сподівався звернути увагу багатих на несправедливість, яка існує в суспільстві, та перевиховати їх. Цій темі присвячена його повість "Різдвяна пісня у прозі".

Продовжити

Як мало людині треба для щастя

Твір за повістю Ч. Діккенса: Різдвяна пісня в прозі. Припустимо, ми нічого не знаємо про Скруджа, крім того, що він йде до «клопітно харчевні», де їсть «свій тоскний обід», а потім повертає в самотню обитель, де «похмура анфілада кімнат займала частину невисокого понурого будинку. А на дворі темно, хоч око виколи … і на всьому лежав такий товстий пласт інею, що здавалося, там засів сам лихий дух негоди, заглиблений у свої важкі роздуми ». Які висновки з цього можна зробити? Скрудж - людина глибоко нещасний, в житті він не досяг успіхів, перебивається з хліба на воду. Так? Нічого подібного!

Продовжити

Вивчення повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня у прозі»

Сьогодні ми ознайомимося з видатним англійським письменником XIX ст. Ч. Діккенсом. Упродовж кількох уроків ми здійснимо уявні мандрівки у часі: побуваємо в Англії часів Діккенса, зазирнемо до контори Ебенезера Скруджа та відсвяткуємо Різдво з родиною Кретчитів. 7 лютого 1812 року у подружжя Джона та Елізабет Діккенс народився син Чарльз. Його батько був чиновником морської скарбниці, тож не міг похвалитися ні багатством, ні знатним родом. Спочатку родина жила в достатку. В теплі літні дні влаштовувалися пікніки, катання на річці, вечорами — любительські спектаклі. Батько водив Чарлі та його старшу сестру в театр, навчав їх співу. Потім батько заплутався в боргах, і життя родини різко змінилося. Сподіваючись втекти від кредиторів, сім’я переїхала до Лондона.

Продовжити

Дні милосердя, доброти й всепрощення… (за твором Чарльза Дікенса «Різдвяна Пісня»)

Англійський письменник-реаліст, найвідоміший представник соціально-побутової прози ХГХ століття. Г. Честертон зазначав, що Діккенс мав два великі таланти - вміння писати смішне та вміння змальовувати жахливе. Все це дійсно відібражасться в «Різдвяній пісні». Основою сюжету різдвяної казки є диво святкової ночі. Відбувається якась подія - і починається духовне відродження людини, яка забула, що вона створена за образом і подобою Божою. Дверний молоток перетворюється на обличчя Джейкоба Марлі, що помер саме на Свят-вечір сім років тому, кахлі голландської печі, на яких зображено сцени зі Священного Писання, раптом затуляє обличчя померлого, дух самого Марлі попереджає друга про наслідки життя без Божої іскри в душі, Духи Різдва ведуть Скруджа від дитинства до смерті, - і усе це сплітається в події однієї ночі, аби повністю змінити життя старого скнари.

Продовжити

Проблема людської гідності в романі Чарльза Діккенса «Домбі та син»

Шкільний твір. Видатний англійський письменник Чарльз Діккенс у своїх творах наголошував на тому, що кожна людина неодмінно повинна мати почуття власної гідності. Саме людська гідність дає кожному з нас усвідомлення своєї особистості, потрібності людям. Це гордість за власні благородні вчинки, правдивість та чесність, вміння протистояти безчестю та аморальності. У своєму романі «Домбі та син» автор розмірковує про людську гідність, про те, як вона випробовується в різних життєвих ситуаціях. Малюючи свого героя на початку роману, Чарльз Діккенс підкреслює, що містер Домбі «мав занадто суворий і пихатий вигляд». Ця бундючність не має нічого спільного зі справді людською гідністю, тим паче, що до своєї дружини він ставится холодно, а дочку Флоренс зневажає, бо, як дівчинка, вона не зможе сприяти розвитку фірми «Домбі та син». Нарешті народжується довгоочікуваний спадкоємець Поль.

Продовжити

Гумор у творчості Ч. Діккенса

Один з найкращих англійських письменників XIX століття змалечку пізнав ЖИТТЯ у злиднях. Тяжкі умови існування не дозволили Діккенсу отримати освіту, проте саме життєвий досвід допоміг письменникові досягти матеріального добробуту. Вже перші романи Діккенса принесли йому всесвітнє визнання. Незважаючи на жебрацьке життя, Діккенс - письменник-оптиміст. Почуття гумору не зраджує йому ніколи. Одним із найкращих гумористичних романів автора є «Посмертні нотатки Піквікського клубу». У творі йдеться про спортивні пригоди кількох джентльменів. Головним героєм роману є чудернацький містер Піквік - комік та невдаха. Навколо нього можна побачити членів організованого ним «клубу»: закоханий товстун Тампен, горе-спортсмен Уінкль, нереалізований поет Снодграсс. До них приєднується слуга містера Піквіка Сем Уеллер - жартівник та балагур, носій народної гумористичної мудрості. Казково-доброзичливі стосунки «піквістів» різко контрастують з навколишнім буржуазним світом. При усіх своїх недоліках ко-мічні герої Діккенса відображують собою оптимістичний погляд письменника на людські якості.

Продовжити

Причини деградації особистості за твором Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі»

Ч.Діккенс, відомий англійський письменник XIX ст., прагнув звернути увагу суспільства на жахливу несправедливість щодо знедолених. Автор сподівався, що його твори допоможуть байдужим багатіям відкрити очі на справжнє життя,перевиховати їх, як це, наприклад, сталося у "Різдвяній пісні в прозі" з паном Скруджем, "людиною, що втратила душу" в гонитві за багатством.
Маленьким хлопчиком Скрудж почувався дуже самотньо, біля нього не було нікого, кому б він міг розкрити свою душу. Помалу хлопець привчався покладатися тільки на себе, йому ніхто не був потрібен, спілкування з людьми йому замінив підрахунок грошей. Скрудж віддає всі сили роботі, накопиченню багатства. Свята для нього - "дурниці", бо в ці дні люди не працюють, а значить, не примножують багатства. Герой проміняв прості радощі життя на гроші, тому й душа його стала жорстокішою, ніж вітер, упертішою, ніж сніг, невблаганнішою, ніж дощ.

Продовжити

Подорож Скруджа у часі та просторі (Діккенс Чарльз)

Напевне, в житті кожної людини настає час, коли вона змушена озирнутися на свій життєвий шлях і замислитися над власною долею.
Здавалося, в житті Скруджа такий момент не настане ніколи. "Це був старий грішник - заздрісний, жадібний, твердий, як кремінь, але ніяке кресало не могло викресати з нього благородної іскри". І торував він дороги життя, "нехтуючи людським співчуттям". Щоб розбудити душу такої людини, потрібне диво. І Діккенс творить таке диво. У Різдвяну ніч Скрудж вирушає в подорож у часі та просторі, щоб віднайти своє людське серце.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку