Школяр UA

Драч Іван

Гнівне засудження винуватців аварії (за поемою «Чорнобильська мадонна» І. Ф. Драча) (3 варіант)

Майже два десятиріччя минуло з того часу, як сталося те, чого ми й досі не можемо усвідомити до кінця. Страшна трагедія відбулася у чарівному поліському краї на північ від Києва, там, де спорудили Чорнобильську атомну електростанцію, найбільшу, наймогутнішу в світі. Але вибухнув "мирний атом", розніс смертоносну радіоактивну хмару по всій планеті Ця страшна трагедія знайшла

широке відображення в творах української літератури, зокрема у поемі Івана Драча "Чорнобильська мадонна".Поема Івана Драча — це багатоплановий твір, у ньому відображується вселенський характер трагедії, що торкнулася всього людства. У Поемі поет ставить питання про моральний бік усього, що скоїлося, про ціну, наслідки трагедії, реальне усвідомлення яких дає йому право засуджувати винуватців трагедії.

Продовжити

Гнівне засудження винуватців аварії (за поемою «Чорнобильська мадонна» І. Ф. Драча) (1 варіант)

Аварія на Чорнобильській АЕС є висхідною точкою, з якої розгортається основна сюжетна лінія поеми "Чорнобильська мадонна" Івана Федоровича Драча. Трагедія планетарного масштабу схвилювала душі всіх, змусила задуматися, чому так сталося, що людина робить не так. Дивно, але письменник передбачав це лихо у своїх більш ранніх творах. Він захоплювався тим, що розвивається наука:

Дослідів зливи. Каскади думок.

Експериментів напружений крок.

Продовжити

Взаємозв’язок людини і природи у поемі Івана Драча «Чорнобильська мадонна»

Людина уявила себе царем природи, її законів: стала змінювати русла рік, осушувати й зрошувати землі, творити моря, літати в космос, — зовсім забувши, що вона лише маленька частинка Всесвіту, нехтуючи обережністю і відповідальністю перед віковічними законами природи. Довго терпить природа, та настає час і це терпіння кінчиться і вона жорстоко покарає своїх кривдників. Саме таким покаранням за безвідповідальність, байдужість і була аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року.

Людина і природа, їх взаємозв'язок — така ідея поеми "Чорнобильська мадонна", що вийшла з-під пера відомого письменника і державного діяча І. Драча. Своєрідність поеми в тому, що автор поставив перед собою завдання відобразити не саму трагедію, а стан душі, яка має осмислити те, що сталося.

Продовжити

Балада про соняшник

Навчання нагадує мені намисто, бо кожну його довгу нитку супроводжують великі і малі намистинки відкриттів. Перед тим, як чомусь навчитись, ми спершу відкриваємо для себе види мистецтв та їх витвори, коштовність яких осягаємо з часом.
Усе життя ми збільшуємо кількість разків намиста, а разом з ними збільшується і кількість намистинок на мотузочках.
Найвідомішим і найвитонченішим мистецтвом дехто називає поезію. Дійсно, вона є великою помітною намистиною у ґердані нашої свідомості.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку