Дюрренматт Фрiдрiх

Проблема спокутування боргів минулого у драмі Ф. Дюрренматта «Гостина старої дами»

Можна напевно стверджувати, що немає людини, яка б уважала світ ідеальним, сповненим справедливості й гармонії. Відомий швейцарський драматург Фрідріх Дюрренматт у п'єсі "Гостина старої дами" порушив проблему справедливості і спокутування боргів минулого, проаналізувавши людську психологію.
Справді, хіба часто ми замислюємося над тим, що саме є справедливістю. І чи для всіх вона однакова, чи тільки для одного когось? Героїня п'єси Клер Цаханасян, колись зраджена коханим і зганьблена, осуджена судом містечка Поллена, повертається через сорок років саме по справедливість. Але як вона хоче досягти її?

Детальніше...

Алегорично-моральний сенс сюжету драми Ф. Дюрренматта «Гостина старої дами»

Дія п'єси класика швейцарської літератури Фрідріха Дюрренматта "Гостина старої дами" відбувається в маленькому занедбаному містечку Гюллен, повз яке без зупинки мчать швидкі пасажирські потяги. Ще п'ять років тому містечко процвітало, а зараз воно повний банкрут, "найзлиденніший, найжалюгідніший, наймізерніший закуток на лінії Венеція — Стокгольм". Жителі Гюллена у своїх нещастях звинувачують масонів, великий капітал, міжнародний комунізм.

На пероні зібралося кілька місцевих жителів. Вони готуються зустрічати високу гостю, мультимільйонерку Клер Цахакасян, яка колись жила у Гюллені. Вона була поганою ученицею, крала картоплю для вдови, щоб та пускала її з хлопцем на ліжко. Але жителі Гюллена вишукують щось позитивне у поведінці, характері, здібностях Клер, щоб мати можливість задобрити мільярдершу. Вони тішать себе думкою, що розчулена жінка допоможе місту, зробить його знову заможним.

Детальніше...

Алегорично-моральний змiст сюжету драми “Гостина старої дами”

В есе “Проблеми театру” Фрiдрiх Дюрренматт стверджував, що найбiльш вдалою формою для висвiтлення конфлiктiв сучасностi є трагiкомедiя. Гротескнi перебiльшення, балаганнi жарти та несподiванi парадокси властивi трагiкомедiї, дозволяють, на його думку, зобразити не лише справжню природу свiту та людини, але й показати механiзми несправедливостi. “Гротеск - одна з великих можливостей бути точним,” - казав вiн. Отже, невипадково його найкращу п’єсу “Гостина старої дами” написано саме в такому жанрi.

Багато письменникiв у своїх творах намагалися розкрити причини перетворення звичайної людини на вбивцю. Але важко назвати хоч один твiр, де це вiдбувається не з однiєю людиною, а одразу з усiма мешканця ми цiлого мiста. Ф. Дюрренматт у своїй п’єсi намагається зрозумiти саму здатнiсть людей приймати злочин за норму, розкриває соцiальнi та психологiчнi причини, що пояснюють iнертнiсть або вiдверте сприяння злу.

Детальніше...

Зарубіжна Література

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.