Школяр UA

Лондон Джек

Учнівський твір на тему Мир, у якому всі вирішують гроші

Учнівський твір По романі Джека Лондона “Мартін Іден“. Головною темою відомого твору Джека Лондона “Мартін Іден” є несумісність безкорисливої, поетичної особистості й буржуазного суспільства, у якому всі вирішують гроші. Дія роману починається у двох взаємозалежних напрямках: любов Мартіна до Руфі й боротьба Мартіна Іде-на за місце в суспільстві, за те, щоб це суспільство визнало його талант письменника. Причому боротьба ця велася Мартіном Іденом в ім’я “блідої, як лілія, дівчини” - Руфі. У її образі глибока, вразлива душа Мартіна побачила “те, для чого варто жити, чого варто домагатися, через що варто боротися й заради чого варто вмерти…” Якщо Мартін закохався в Руф з першого погляду, те й вона відразу ж піддалася чарівності його неабиякої особистості. Юнак розумів, що між ним, простим матросом, і Руф’ю, дівчиною із заможної буржуазної сім’ї, лежить пропасти. Але Мартін твердо вирішив цю прірву переступити.

Він завзято займається самоосвітою, перестає брати участь у моряцьких пиятиках, і зрештою, після довгих і завзятих праць, колесо фортуни повертається до Мартіна особою. Він займається письменницькою роботою, і його добутку поступово починають приносити йому славу й дохід. Здавалося б, тепер він досяг усього, про що тільки міг мріяти. Але душу Мартіна не знаходила ніякого задоволення. Його думки тепер зайняті одним - як зрозуміти все те, що відбулося з ним, що взагалі відбувається в людському житті. Він ніяк не міг собі усвідомити, що змінилося в ньому, чому тепер всі знатні люди хочуть роздобути його до себе на обід.

 

Мартін зрештою дошкуляє, що зміна у відношенні до нього викликана єдиним - підвищенням розміру його банківського рахунку. І, усвідомивши це, він вирішує втекти від такої цивілізації на острів південних морів. Але й на пароплаві, на якому плив Мартін, усі дивилися на нього, як на знаменитість. “Життя стало болісне, як яскраве світло для людини із хворими очами. Вона блискала перед ним і переливалася всіма квітами веселки, і йому було боляче. Нестерпно боляче”. І десь на океанському просторі Мартін викидається з ілюмінатора каюти в океанську безодню й кінчає всю рахівницю з життям. Чому ж Мартін Іден добровільно йде з життя в годину свого повного тріумфу? Мартіном рухало почуття любові до жінки, йому здавалося, що Руф відповідає на його почуття взаємністю. У дійсності ж відношення Руфі до Мартіна ніколи не було однозначним. Вона ніяк не розділяла його прагнень, не розуміла його внутрішньої потреби стати письменником. Але цю різницю в поглядах на навколишнє життя Мартін зрозуміло занадто пізно.

Я думаю, що це визнання і є відповідь на питання, ключ до розуміння джерел його особистої трагедії. По своїй суті “Мартін Іден” - це роман про долю талановитої людини з народу в соціальних умовах капіталістичного суспільства, людини, що не змогла знайти нових ідеалів у середовищі, у якій кинула його життя, і не знайшов у собі сил стати в ряди тих, хто служить народу.

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку