Школяр UA

Селінджер Джером

Над прірвою в житі характеристика образу Колфилда Холдена

Колфилд Холден - шістнадцятирічний юнак з покоління тінейджерів 50-х рр. Хоча сам він і не любить розповідати про своїх батьків і "всякій дэвидкопперфилдской муті", але існує передусім у своїх сімейних зв'язках. Його батько - людина з ірландським прізвищем - до шлюбу був католиком. Його батьки різної віри, але, мабуть, вважають цей факт несуттєвим. X. не властива релігійність, хоча він вірить у безмежну доброту Христа, який, на його думку, не міг послати Іуду в пекло, і терпіти не може апостолів. X.

Продовжити

Бунт головного героя роману «Над прірвою в житі»

"Над прірвою в житі" - центральний добуток прози Селинджера, над яким автор працював ще під час війни. Перед нами Америка початку 50-х років, тобто післявоєнного часу, настроям якого відповідає психологічна атмосфера роману.

Селинджер вибирає форму роману-сповіді, саму експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятилітній Холден Колфилд, головний герой оповідання, перебуваючи на лікуванні в санаторії для нервових хворих, розповідає про те, що з ним відбулося біля року тому назад, коли йому було шістнадцять років. Автор знайомить Читача з героєм у момент гострої моральної кризи, коли зіткнення з навколишніми виявилося для Холдена нестерпним.

Продовжити

Крутий обрив дорослості (за романом Дж. Селінджера «Над прірвою у житі»)

Назва твору має символічний підтекст, адже буквальний її переклад — "Ловець у житі". На мій погляд, жито — це символ ідеалу, мрій хлопчика, який стає дорослим і починає усвідомлювати, що реальність і мрії не збігаються. Звідси й образ " крутого обриву ": крутий обрив — період становлення особистості, від якої залежить її майбутнє життя. Вибір між житом-мріями, які за умов сильного характеру і мужності можна втілити в життя, і буденністю, яка затягує неймовірно швидко розгублених.

Зазираючи у прийдешні роки, автор розповідає про спроби людини вирватися за межі суспільства. Твір невеликий за обсягом, має одного головного героя, одну сюжетну лінію, охоплює малий проміжок часу, проте американські критики вважають його романом. Адже події, реальний світ у творі подано крізь особисте сприйняття героя, крім того, він одночасно й учасник подій, і свідок, і спостерігач.

Продовжити

Джордж Селінджер «Над прірвою в житі»

Тільки вийшовши з друку, роман Селінджера завоював свого читача, і вже через кілька місяців займав перше місце у списку американських бестселерів. «Над прірвою в житі» — центральний твір Селікджера. Автор вибирає форму романа-сповіді, найбільш експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятирічний Холден Колфілд, головний герой твору, знаходячись на лікуванні у санаторії для нервовохворих, розповідає про те, що сталося майже рік назад, коли йому було шістнадцять років. Автор знайомить нас з героєм в хвилину гострої моральної кризи, коли зіткнення з навколишнім світом стало для Холдена незносимим. По-перше, після багатьох нагадувань і попереджень Холдена виключають за неуспішність із Пенсі, привілейованої школи, — попереду у нього нерадісний шлях додому в Нью-Йорк, тим більше, що його вже виключали з тої ж причини з трьох інших коледжів. По-друге, Холден не зміг справитися з роллю капітана шкільної команди: по неуважності він залишив в метро все спортивне спорядження своїх товаришів, і всій команді довелося ні з чим повертатися до рідної школи. По-третє, сам Холден дає підстави для складних відносин з товаришами. Він дуже соромливий, нелюб’язний, часто буває просто грубим, намагається притримуватись насмішкуватого тону в розмові з товаришами.

Продовжити

Лірична сповідь головного героя в романі Селінджера «Над прірвою в житі»

Роман «Над прірвою в житі» (більш точний переклад «Ловець у житі») - центральний твір відомого американського письменника Джерома Девіда Селінджера - був опублікований в 1951 році. Ледь побачивши світло, він, як це було і з іншими творами письменника, відразу ж привернув увагу читаючої публіки. Роман Селінджера різко виділяється на тлі переважали в той час стримано-об’єктивістської манери в дусі Хемінгуея. Він є нарочито «незачесані» ліричну сповідь у формі щоденника або, як каже сам автор, «узкопленочного аматорського фільмики в прозі» з докладною фіксацією монологів. На перший погляд, у творі занадто багато деталей, ліричних відступів та коментарів, але саме завдяки цьому спілкування письменника з читачем набуває гранично безпосередній, довірчий, інтимний характер.

Продовжити

Формування особистості американського школяра

Шкільний твір По романі Дж. Селінджера “Над прірвою в житі”. Творчість американського письменника Дж. Селінджера доводиться на середину XX століття, але його добутки близькі й зрозумілі сучасної молоді. Селінджера дуже хвилювала проблема становлення парубка, його складного духовного миру. Роман “Над прірвою в житі” повністю присвячений аналізу життя й учинків головного героя, юнака Холдена Колфілда, що намагається знайти своє місце в житті. Найбільше на світі Холден боїться стати таким, як всі дорослі. Він уже був виключений із трьох коледжів за неуспішність. Холден не хоче вчитися лише для того, щоб “працювати в якій-небудь конторі, заробляти безліч грошей і їздити на роботу в машині або в автобусах по Медісон - авенго, і читати газети, і грати в бридж всі вечори, і ходити в кіно…”. Життя більшості забезпечених американців неприйнятна для -Холдена, тому що вона, на його думку, несправжній і ілюзорна, Юнак багато читає, намагаючись у книгах знайти відповіді на свої питання. “Взагалі, я дуже неосвічений, але читаю багато”, - сповідається Холден. Але однаково зіткнення з реальним життям не уникнути, і Холден конфліктує із учителями, родителями, однокласниками. Він дуже соромливий, уразливий, нелюб’язний, найчастіше буває просто грубий, глузливий. Такий характер складається в Холдена через щиросердечну самітність, через те, що його життєві цінності не збігаються із критеріями дорослих. Холдена обурює “показуха” і відсутність самої елементарної людяності. Навкруги обман і лицемірство: брешуть у привілейованій школі, запевняючи, що виховують гарних людей. Бреше вчитель Спенсер, заявляючи, що життя однакове у всіх людей. Намагаючись піти від неправди, недовіри між людьми, Холден вишиковує власний мир.

Продовжити

Духовний світ Холдена Колфілда

Шкільний твір по роману Дж. Селінджера “Над прірвою в житі”.
Якщо хтось кликав когось
Крізь густе жито,
І когось обійняв хтось,
Що з його візьмеш?
І яка нам турбота,
Якщо в межі
Цілувався з кимсь хтось
Увечері в житі!..
Р. Берні

Продовжити

Бунт головного героя роману Дж. Селінджера “Над прірвою в житі”

“Над прірвою в житі” - центральний добуток прози Селінджера, над яким автор працював ще під час війни. Перед нами Америка початку 50-х років, тобто післявоєнного часу, настроям якого відповідає психологічна атмосфера роману. Селінджер вибирає форму роману-сповіді, саму експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятилітній Холден Колфілд, головний герой оповідання, перебуваючи на лікуванні в санаторії для нервових хворих, розповідає про те, що з ним відбулося біля року тому назад, коли йому було шістнадцять років. Автор знайомить читача з героєм у момент гострої моральної кризи, коли зіткнення з навколишніми виявилося для Холдена нестерпним. Зовні цей конфлікт обумовлений декількома обставинами. По-перше, після багатьох нагадувань і попереджень Холдена виключають за неуспішність із Пенси, привілейованої школи, - йому має бути нерадісний шлях додому, у Нью-Йорк. По-друге, Холден оскандалився і як капітан шкільної фехтувальної команди: по неуважності він залишив у метро спортивне спорядження своїх товаришів, і цілій команді ні із чим довелося вертатися в школу, оскільки неї зняли зі змагань. По-третє, Холден сам дає всякі підстави для складних взаємин з товаришами. Він дуже соромливий, уразливий, нелюб’язний, найчастіше буває просто грубий, намагається дотримуватися глузливого, заступницького тону в розмові з товаришами.

Продовжити

Коли перевернена остання сторінка роману Джерома Дейвида Селінджера

Я познайомилася із творчістю видатного американського письменника Джерома Девіда Селінджера, майстри тонкого аналізу духовного миру людини. Роман “Над прірвою в житі” - центральний добуток прози Селінджера. Автор вибирає форму роману-сповіді, що допомагає нам краще зрозуміти щиросердечний стан головного героя. Сімнадцятилітній Холден Колфілд оповідає нам про переломні події свого життя. По-перше, хлопчика виключили вже із третьої по рахунку школи, і йому має бути нерадісне побачення з родителями. По-друге, Холден оскандалився і як капітан шкільної фехтувальної команди: він по неуважності забув все спортивне спорядження в метро й тим самим знеславив всю школу. По-третє, головний герой ніяк не може поладити й ужитися зі своїми товаришами. Його поводження буває часом жахливим: він грубий, уразливий, у відносинах Холдена з людьми відчувається глузування над навколишніми.

Продовжити

Символіка імен персонажів повісті “Над прірвою у житі” Джерома Девіда Селінджера

Повість Селінджера із непростою тематикою, що наповнена складною символікою, тонкими ледь помітними мотивами, де ліризм оповіді поєднується з гумором, від сумного стилю він різко переходить до радісного і навпаки, де складна й багатогранна система образів, тонкий психологізм у зображенні внутрішнього світу головного героя та його відношень до інших персонажів, все це ставить повість “Над прірвою у житі” на рівень світових шедеврів ХХ століття. Ця повість увібрала найкращі здобутки Селінджера у ранніх оповіданнях, деякі з них майже повністю увійшли до неї (”Легкий бунт на Медісон-Авеню”), він використав прийоми, якими користувався раніше, твір виявився дуже концентрованим і насиченим різними художніми засобами, з дуже багатогранним змістом. У ранніх оповіданнях можна знайти основні мотиви, що вийдуть на перший план у повісті, прототипи характерів, дрібні деталі, що несуть в собі глибоке значення і символіку. У даній розвідці основна увага звертається на імена головних персонажів, їх тісний зв’язок з їх характером та їх роллю у творі. Імена більшості героїв значущі, дані не просто так, вони несуть у собі прихований зміст, що дозволяє краще зрозуміти персонажа, тому не слід залишати їх поза увагою, вивчаючи чи просто читаючи цей твір.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку