Джойс Джеймс

Загадка Джеймса Джойса

У 2002 році виповнилося 120 років із дня народження корифея ірландської літератури XX століття, одного із засновників європейського модерністського роману Джеймса Джойса, а також 80 років від часу появи "великої книги" (за свідченням Хемінгуея) - роману "Улісс" (1922). Тоді один з ірландських міністрів, бажаючи прославити свою країну, запропонував порушити питання про висунення роману Джойса на Нобелівську премію. Гірко всміхаючись, письменник зауважив, що якщо міністру набрид міністерський портфель, то хай порушить це питання перед ірландським кабінетом - він негайно позбудеться посади. Нобелівської премії Джойс так і не отримав. Він просто прославив себе своїм романом на весь світ.

Детальніше...

Автобіографічний характер психологічного есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс»

"Хто? Бліде обличчя в рамці важкого запашного хутра, її рухи сором'язливі та нервові. Вона носить пенсне. Так: коротка мова. Короткий смішок. Коротке кліпання повік" — так починається психологічне есе "Джакомо Джойс" ірландського англомовного письменника Джеймса Джойса. Реальною основою сюжету є пережита закоханість автора у свою ученицю Амалію Поппер. Митець-новатор відмовився від традиційної манери оповіді, віддаючи перевагу "потоку свідомості", прийому, який дозволяв показати всю розмаїтість відтінків почуття ліричного героя.

Детальніше...

«Потік свідомості» та аналіз психології людини в творчості Джеймса Джойса

Оповідання Джеймса Джойса написані в реалістичній манері, пройняті скепсисом, гіркою та сумною іронією. Вони засвідчили блискучу майстерність ДЖойca-стиліста, багатство відтінків його мови. У них Джойс відтворює обтяжливу і нудну атмосферу обивательського існування. Письменник міг і далі "працювати" в реалізмі, та свідомо обрав шлях модернізму і... вдруге став класиком!

Детальніше...

Зображення любовних взаємин в есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс»

Хіба можна збагнути щось у коханні...

Булат Окуджава

Джеймс Джойс був одним із засновників європейського модернізму. Його тво ри позначені сміливим експериментом із мовою та стилем, засобами зображення внутрішнього світу людини. Яскравим прикладом втілення модерністської поети ки письменника стало його психологічне есе «Джакомо Джойс».

Детальніше...

Есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс» — шедевр малої модерністської прози

Кохання... Найсвітліше і найтаємничіше, найсолодше і найболючіше, сотні разів оспіване і щоразу інше людське почуття. Життя закоханого перебігає в не­звичному вимірі. Поруч із дорогою людиною час стрімко збігає. А коли її немає поруч, то линуть, набігаючи один на одного, спогади: «Бліде обличчя в рамці важкого запашного хутра, її руки сором'язливі та нервові»; «високі підбори ви­стукують пустку на лунких кам'яних сходах»; «спідниця закочена несподіваним рухом коліна; білий мережаний край спідньої сорочки задерто понад міру, паву­тина панчох на ногах»; «оливкового кольору овал обличчя і спокійні, м'які очі».

Детальніше...

Життя та творча доля Джеймса Джойса

I. Дитячі роки майбутнього письменника. (Народився 2 лютого 1882 р. в м. Ду­бліні у багатодітній сім'ї податкового інспектора. Життя родини Джойсів було сповнене нестатків. Від матері син перейняв католицький устрій думок, від батька — зацікавленість проблемами політичного життя Ірландії.)

II. Освіта. (Незважаючи на скрутне матеріальне становище родини, здобував освіту спочатку у єзуїтському пансіоні, школі Християнських братів, престижному Бельведер-коледжі, а потім — на філологічному факультеті Дублінського університету. Захоплювався історією, мовами, античністю, цікавився мисте­цтвом, зачитувався творами Л. Толстого, Г. Гауптмана, Г. Ібсена. У студентські роки зблизився з видатними представниками дублінської творчої інтелігенції, захопленої ідеями національного відродження.)

Детальніше...

Відповіді до теми: «Джеймс Джойс як один із «батьків модернізму»»

1. Яка основна ознака модернізму?

До основних ознак модернізму належать, по-перше, граничне неприйняття за­хідної цивілізації, її впливу на моральний стан людини: людина, не сприймаючи такого світу, дійшла межі, а відчай призводить до саморуйнування. По-друге, не­реалістичні методи відображення дійсності через суб'єктивне сприйняття.

2. До якої літературної традиції належить творчість Дж. Джойса?

Усе, що написав Джеймс Джойс, належить до традиції філософської літератури, яка започаткована творами Данте, В. ІІІекспіра, Й. В. Гете, продовжена творами Л. Стерна, Г. Мелвіна, А. Франса, Г. Джсймса.

Детальніше...

Джойс: «Потік свідомості» та аналіз психології людини в його творчості

Видатний ірландський письменник Джеймс Джойс народився 2 лютого 1882 року в Дубліні, в інтелігентній сім’ї. За наполяганням матері вступив до ієзуїтського коледжу. Закінчивши його (і відмовившись від прийняття духовного сану) і Дублінський університет, він здобув блискучу на той час освіту. З 1904 року разом із дружиною, Норою Барнакль, покинув Ірландію, щоб, як він сам заявив друзям, лише там, за межами Ірландії, сказати правду про неї. В 1912 році зробив спробу повернутися на батьківщину. Спроба закінчилася скандалом: видавець, який підрядився видати збірку оповідань Джойса «Дублінці» (видана в 1914), злякавшись критики в ній ірландського буття, не просто відмовив молодому авторові, а й … спалив чорновики! З прокльонами Джойс удруге покидає Ірландію, цього разу - назавжди. А через сімдесят років, за рішенням ЮНЕСКО, в усьому світі урочисто відзначалося сторіччя з дня народження письменника і в ювілейному спискові Комітету було зазначено: «Джеймс Джойс - класик ірландської літератури XX століття, майстер психологічно тонких новел у збірці оповідань «Дублінці».

Детальніше...

Зображення любовних взаємин в есе Дж. Джойса «Джаконо Джойс»

Джеймс Джойс був одним із засновників європейського модернізму. Його твори позначені сміливим експериментом з мовою та стилем, засобами зображення внутрішнього світу людини. Яскравим прикладом втілення модерністської поетики письменника стало його психологічне есе «Джаком» Джойс». З чого починається кохання? З тремтячого погляду фіолетових зіниць, що жалить пекучою голкою? Зі стукоту високих підборів на лунких кам’яних сходах, який давго-довго відлунюється в серці? Чи з привітного опалевого рум’ян-ця, який запалюється на блідих щоках, доки ти промовляєш якісь метушливі слова про буденні речі? І що робити з темною хвилею відчуттів, яка огортає тебе знову і знову, і знову? А кохана дівчина набагато молодша за тебе, вона - твоя учениця, а в тебе до того ж є дружина. Ці невідворотні питання постають перед ліричним героєм есе Джеймса Джойса «Джакомо Джойс», яке написано у вигляді низки фрагментів. Твір являє собою своєрідний художньо-щоденниковий літопис історії кохання, потік переживань, асоціацій, спогадів героя.

Детальніше...

Джеймс Джойс — видатний ірландський письменник-модерніст

План

1. Життєвий шлях Джеймса Джойса.

2. Світоглядні й естетичні позиції письменника.

3. Новаторство Джойса-модерніста: потік свідомості, ремінісценцій, елемент пародійності.

4. Психологічне есе “Джакомо Джойс”.

Детальніше...

Зарубіжна Література

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.