Школяр UA

Свіфт Джонатан

Політичні лабіринти у творі Джонатана Свіфта «Мандри Лемюеля Гуллівера»

Свіфт застеріг людей, він показав усю гидоту і жах застою, позбавленого ідеалів, повного безглуздого егоїзму життя. Джонатан Свіфт, будучи священиком, найбільше цікавився політичною і літературною діяльністю, аірландський народ справедливо називав письменника своїм захисником.

Продовжити

Сатиричне змалювання державного устрою, законів та звичаїв Ліліпутії (за твором Дж. Свіфта «Мандри… Гуллівера»)

Сатиричне змалювання державного устрою, законів та звичаїв Ліліпутії (за твором Дж. Свіфта "Мандри... Гуллівера")

І. Життєвий досвід Дж. Свіфта, який знайшов відображення в романі "Мандри... Гуллівера". (Відомий англійський письменник-сатирик Дж. Свіфт (1667-1745) здобув богословську освіту, декілька років був священиком, активно займався політичною діяльністю. Служив особистим секретарем багатого вельможі й дипломата Вільяма Темпля. У його будинку Дж. Свіфт мав змогу спостерігати життя політиків і дипломатів. За дорученням Темпля бував навіть у королеви Англії Анни. Після смерті Темпля повертається до Ірландії, де одержав парафію в маленькому містечку. Через деякий час, виступивши у пресі з блискучими сатирами та памфлетами, занурюється у вир політичної боротьби.)

Продовжити

Фантастичні елементи при зображенні життя Гуллівера у країні ліліпутів («Мандри до різних країн світу Лемюеля Гуллівера»)

Фантастичні елементи при зображенні життя Гуллівера у країні ліліпутів ("Мандри до різних країн світу Лемюеля Гуллівера")

У якійсь книжці я прочитав, що всі винаходи людини, крім колеса, мають свого двійника у природі. Якщо це так, то будь-яка вигадка Джонатана Свіфта вже існувала до нього і могла відрізнятися тільки якимись зовнішніми рисами.
Сказавши це, можемо тепер рушити до фантастичного світу декана дублінського собора. Не будемо зазначати, що на землі знайшли племена дуже невеликих на зріст людей. Всі вони більші за ліліпутів, і їхнє життя нічого спільного з життям величної Ліліпутської імперії не має.

Продовжити

Над чим сміється Д. Свіфт у своїй книзі «Мандри Лемюеля Гуллівера»? (2)

Джонатан Свіфт - великий англійський письменник-сатирик. Своє життя і талант Свіфт присвятив боротьбі за справедливість. Він був захисником прав простих ірландців, сприяв установленню миру між Англією і Францією, "ревно боровся за справу мужньої свободи", - як написав сам Свіфт про себе.
Обурення несправедливістю сучасного йому суспільства спонукало письменника до створення безсмертних "Мандрів Гуллівера". Перша частина книги присвячена подорожі до Ліліпутії - країни чоловічків, що "досягли великої досконалості в механіці", були чудовими математиками і будівельниками. Ліліпутія - манесенька країна, але в ній існують ті ж проблеми, що й в Англії. На чолі держави стоїть імператор. Він поводиться, як і личить монарху, зарозуміло, гордовито. Але його претензії на велич смішні в очах Гуллівера, що тримає "шестидюймового монарха" для зручності спілкування на долоні.

Продовжити

Маленька історія великої людини в повісті Джонатана Свіфта «Мандри Гулівера»

О tempora, о mores!

(О часи, о звичаї!)

Марк Тулій Цицерон

Дж. Свіфт, англійський письменник ірландського походження, народився в 1667 році. Дитинство Джонатана було складним. Втративши батька ще до свого народження, він жив у дядька без належної родинної опіки й ласки. Здобувши ступінь бакалавра мистецтв у Дублінському Трініті-коледжі, юнак переїжджає до Англії. Становлення Свіфта як особистості відбувалося на тлі бурхливих політичних змін та переворотів у країні. Бідняк, сирота, він наполегливо працював і вперто займався самоосвітою, що дало йому можливість скласти іспит до престижного Оксфордського університету й отримати сан священика. Як письменника Свіфта взнають після видання його «Казки про бочку», підзаголовок до якої «Написано задля загального удосконалення роду людського» можна віднести до всієї творчості письменника.

Продовжити

Ліліпутія — Англія крізь зменшувальне скло

Твір за романом Джонатана Свіфта «Мандри Гуллівєра». Свіфт прожив довге і насичене подіями життя. З великою пошаною і любов’ю ставився до нього простий ірландський люд, який справедливо вважаз Свіфта своїм вірним і захисником. Спілкування з бідними селянами та ремісни-і ками, захист їхніх інтересів дозволили письменникові зро-ї зуміти, що народ - творець історії. У своєму романі «Манд-| ри Гуллівєра» автор сатирично зобразив життя, що його; оточувало, і в алегоричній формі розповів про сучасну йому\ Англію. Письменник показує, якими насправді є король, парламент, оточення короля, мораль і звичаї представників) англійської еліти. Сучасники Свіфта в описанні письменни-І ком країни Ліліпутії і порядків, які панували в ній, побачи- ли безліч натяків на події Англії XVIII століття. Так, війна між Ліліпутією і Блефуску нагадувала відносини між Анг4 лією і Францією, ліліпутський імператор - короля Георга І і казначей Флімнап - прем’єр-міністра Роберта Уолпола тощо.

Продовжити

Ліліпутія — це Англія нрізь зменшувальне скло

Автор перлини англійської літератури, книги «Мандри … Гуллівера» - бей гослов і священик Джонатан Свіфт. Він народився 1667 р. у Дубліні в Ірландіі, у родині англіканського священика. Все його життя пройшло під владою королів Вільгельма III, королеви Анни, Георга І. Тоді ж склалися політичні партії - торі і віги, англійська монархія позбавила прав і волі народи, які увійшли до англійської держави, - ірландців, шотландців. Не маючи змоги прямо викривати англійську монархію, Свіфт писав памфлети, сатиричні твори, де у каз« ковій формі розповідав про причини і наслідки політичних подій, негаразди англійського життя.

Продовжити

Твір Джонатана Свіфта «Подорожі Гуллівера»

Роман Джонатана Свіфта Подорожі Гуллівера складається з чотирьох частин, в кожній описується одне з чотирьох подорожей головного героя. Головним героєм роману є Лемвдель Гуллівер, Хірург, а після - і капітан декількох кораблів. Перша частина роману описує відвідування Гуллівером Ліліпутії. Сама назва країни говорить читачеві про те, як виглядають її жителі. На початку жителі Ліліпути зустрічають Гуллівера цілком привітно. Йому дають ім’я Людина Гори, надають житло, забезпечують харчуванням - що особливо важко - адже його раціон дорівнює раціону сімсот двадцяти восьми ліліпутів. З Гуллівером привітно розмовляє сам імператор, надає йому безліч почестей. Одного разу Гулліверу дарують навіть титул нардака, найвищий титул у державі. Це відбувається після того, як Гуллівер пішки притягує через протоку весь флот ворожої держави Влефуска.

Продовжити

Як змінюється психологія людини, що потрапляє у Ліліпутію

Чому письменник звернувся до сатири, коли замислив написати роман про пригоди Гуллівера ? Якщо перед нами сатиричний твір, це означає, що автора щось не влаштовує У тому житті, яким живе він і його співвітчизники, не влаштовують ті, хто керує і країною, і те, як люди виконують свої обов’язки громадянина країни. Прямо про її Свіфт не каже: його читачі не такі нерозумні і мають дійти самі тієї думки, що Немає пробачення тому, хто живе і плазує перед владою, щодня зустрічаючи на шляху безглуздість і неосвіченість, адже життя одне і прожити його треба і найбільшою користю для себе, своєї родини і своєї країни. Так, у Ліліпутії, куди потрапляє Гуллівер, живуть пихаті, зарозумілі люди, обмежені своїм тупим роїумом у власному «я». Автора засмучує, що розумні, талановиті, порядні люди імушені підкорюватися дурням.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку