Е. Хемінгуей, повість якого “Старий і море” ми вивчаємо, мав свій кодекс героїзму: “Будь дужим, навіть жорстоким, умій відповідати ударом на удар. Не чекай від когось співчуття, не нарікай на долю — мовчи, бо найнебезпечніше — показати себе невпевненим і смішним, тоді тебе зневажатимуть й перестануть боятися. Не піддавайся почуттям: краще самотність, ніж беззахисність; краще холодність, ніж душевна розхри-станість. Тільки так ти, можливо, вцілієш фізично у страшному, кривавому, беззаконному світі, в якому тобі випало нещастя жити, — тільки якщо кожної миті будеш готовий до двобою з ним, тільки якщо, вирушаючи в дорогу, не візьмеш із собою ніякого зайвого вантажу любові й віри. Але будь мужній, чесний, справедливий… Не прагни скористатися з недосконалості, з підлості навколишнього світу…
Тільки так ти збережеш шанс уціліти морально, не даси іншим розтліти, зруйнувати твою людську гідність — те одне, що в тебе ще залишилось, без чого неможливо, та й немає сенсу жити?”. На прикладі повісті-притчі Е. Хемінгуея “Старий і море” спробуємо довести, що цей твір покликаний розкрити образ сильної людини, людини, що в будь-яких умовах здатна подолати, здавалося б, непереможні обставини.
У повоєнний час письменник видав оповідання і невеликий роман про Другу світові війну “За рікою у затінку дерев” (1950). 1952 рік стає черговою перемогою Хемінгуея: він пише підсумковий твір свого життя “Старий і море”. Це книга роздумів і міркувань письменника про людину і її місце у Всесвіті, за яку на батьківщині він отримує в 1953 році Пулітцерівську літературну премію, а в 1954 році приходить і світове визнання — Хемінгуей отримує Нобелівську премію.
Довгий період письменник жив на Кубі (1939— 1960) в містечку Сант-Франціско де Паула, неподалік від Гавани. Тяжка хвороба, неможливість плідно працювати, невдоволення політичною ситуацією у США на початку 50-х років — так званою “холодною війною” — призводять письменника до депресії. Останнім завершеним твором великого Хемінгуея стала книґа спогадів “Свято, яке завжди з тобою”. В 1960 році він повертається у США. Його лікують, але безрезультатно, і в 1961 році у пориві відчаю він пострілом із вінчестера покінчив із життям.
Люди честі та гідності, спроможні на сміливі вчинки і глибокі почуття, люди, що мужньо протистоять життєвим негараздам і дотримуються за будь-яких обставин “кодексу честі”.
Чи хотілося б вам познайомитись з ними? Якщо так, то твори Ернеста Хемінгуея саме для вас! Письменник, що став легендою для свого покоління, запрошує вас у світ пригод та героїчних вчинків!