Школяр UA

Есхіл

Міф про Прометея та його відтворення в трагедії Есхіла «Прометей закутий»

I. Грецький драматург Есхіл — батько грецької трагедії (використання міфічних сюжетів; важлива роль міфів у житті стародавніх греків: відбиття у міфах уявлень про світ, його походження, розвиток, майбутнє; всі сподівання, прагнення, нездійсненні мрії, розуміння понять життя і смерті, людини і долі, зла і справедливості).

Продовжити

Прометей — борець проти тиранії (за трагедією Есхіла «Прикутий Прометей»)

Література Давньої Греції відіграла величезну роль у культурному розвиткові людства. Багато років відокремлює нас від епохи розквіту давньогрецького мистецтва, але ми все ще продовжуємо читати кращі його твори. До їх числа належать трагедії великого драматурга античності Есхіла.

Найвідомішим твором Есхіла стала трагедія "Прикутий Прометей". У її основі лежить міф про Прометея, титана, божества старшого покоління, сина Урана і Геї (Неба і Землі). Він повстав проти Зевса, викрав з гори Олімп, де жив Зевс, небесний вогонь і приніс його людям в очереті. Прометей зробив життя людей щасливішим, похитнувши владу Зевса і його помічників — олімпійських богів.

Продовжити

Нові грані вічно старого міфу про Прометея

Нехай підніме руку той, хто не знає міф про Прометея. Ті, хто знають — вільні, ті, хто не чув — залишайтесь і послухайте.

Отже, тепер, отримавши повну тишу й самотність, можна вільно віддатись потоку думок у руслі античності та стародавніх переказів, іноді відволікаючись на софістику й демагогію.

Прометей, великий титан, син Япета, хитромудрий, Той-Хто- Роздумує-Заздалегідь. Ми звикли сприймати його як захисника людей, нашого помічника, рятівника, просвітника. Адже саме він приніс на землю вогонь, вселив у серця людей надію, дав нам пам'ять, навчив розрізняти день і ніч, хід небесних світил, здобувати метали, виготовляти цілющі мазі, збирати лікарські трави, плавати під вітрилами. Своєю добротою до людей титан розгнівав Зевса, і верховний вирішив жорстоко його покарати, прикувавши до скель Кавказу. Такою інтерпретацією відомого міфу ми завдячуємо великому трагіку, одному з найвидатніших афінських драматургів — Есхілу. До нього цей міф переказувався буденно: Прометей був просто хитруном, який справедливо поплатився за свій обман. Поет же поглиблює цей образ, наділяє титана якостями мужнього героя, захисника слабких, борця — гуманіста.

Продовжити

Нескорений Прометей (за мотивами міфу про Прометея і трагедією Есхіла)

Есхіл з давніх часів заслужено вважається «отцем трагедії». Насправді, по кількості і монументальності своїх творів він є найгеніальнішим з поетів-трагіків. Одним з найбільших його відкриттів з'явилося введення в дію другого актора, що підсилювало драматичний ефект, створюючи можливість зображення боротьби протилежних сил, яка і складала основу сюжету.

У своїй творчості Есхіл прагнув розкрити найважливіші питання свого часу: проблеми провини і відплати, відповідальності людини за свої вчинки, протиборства добра і зла, прагнення до торжества справедливості, взаємин людини і сил зовнішнього світу, що виражають божественну волю. Найвидатнішим із створень старогрецького поета є образ титана Прометея, без якого зараз важко уявити собі ряд великих образів світової літератури.

Продовжити

Міф про Прометея та його відтворення в трагедії Есхіла «Прометей закутий» (2)

Трагедія «Прометей закутий» — найбільш відома трагедія грецького драматурга Есхіла, що жив на межі VI—V століть до нашої ери в Афінах, якого стародавні греки називали «батьком грецької трагедії».

Есхіл, як і інші діячі мистецтва у Стародавній Греції, завжди використовував міфічні сюжети у своїх творах. Пояснюється це тим, що міф відігравав дуже важливу роль у житті стародавніх греків. Усі уявлення про світ, його походження, розвиток, майбутнє, усі сподівання, прагнення, нездійсненні мрії стародавніх греків, їх розуміння таких складних понять, як життя і смерть, людина і доля, зло і справедливість — усе це зосередилось у міфах.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку