Школяр UA

Гоголь Микола

Український колорит у «Вечорах на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя

Із «Вечорів на хуторі біля Диканьки» розпочалося справжнє визнання таланту Миколи Васильовича Гоголя. Ця книга здіймала високі хвилі здивування, захоплення читачів і шанувальників творчості письменника, заздрості талановитих і успішних колег. Усі очікували нових естетичних чудес від цього настирного і честолюбного українця.

Продовжити

Основа повісті Миколи Гоголя «Вечір проти Івана Купала»

Уперше повість була надрукована 1830 року в «Отечественньїх записках» під назвою «Бісаврюк, або Вечір проти Івана Купала. Малоросійська повість (з народної оповіді), розказана дячком Покровської церкви». Ця публікація зазнала втручання редактора журналу і викликала обурення Гоголя, який був дуже вимогливим і непоступливим шодо правок своїх творів, а тому письменник більше не співпрацював із цим журналом.

Продовжити

Два сини — дві долі (порівняльна характеристика образів Остапа та Андрія за повістю М. В. Гоголя » Тарас Бульба»)

Є в історії українського народу могутній і прекрасний період: це - запорозьке козацтво. Про нього написано чимало цікавих творів, і один з найкращих - повість М. В. Гоголя "Тарас Бульба", над якою письменник працював майже десять років. Змальовуючи героїчну боротьбу українців за своє національне визволення, автор показує долі героїв у єдності з народним рухом. Це були кращі люди свого часу і вірні сини України, міцні духом, багаті розумом і глибоким патріотичним почуттям.

Продовжити

Запорозька Січ у повісті М. В. Гоголя «Тарас Бульба»

Яскраво, виразно, правдиво зумів описати Запорозьку Січ у своїй повісті "Тарас Бульба" Микола Гоголь. Перед очима головних героїв цього твору - Тараса Бульби та його синів Остапа і Андрія - відкрилась прекрасна картина, коли вони під'їжджали до славного гнізда запорозького козацтва.

Дзвін ковальських молотів, дужі козацькі голоси, веселий сміх життєрадісних запорожців, музика - так зустріла їх Січ. Живописна постать козака, який, як лев, розкинувся на дорозі, а закинутий гордо чуб його сягав аж на пів аршина від землі, вразила героїв. Не менше враження справили на них і закони, за якими жили ці діти вольниці. На перший погляд, суворі, навіть жорстокі, вони, по суті, були справедливі.

Продовжити

Запорозький козак Тарас Бульба — головний герой однойменної повісті М. В.Гоголя

"Тарас Бульба" - це повість, присвячена найяскравішим сторінкам історії українського народу. Головний її герой, Тарас Бульба, став утіленням кращих рис характеру людини тієї епохи.
Кремезна постать, мужнє обличчя, відкритий сміливий погляд, козацькі вуса та люлька, з якою він ніколи не розлучався. Таким постає перед нами зі сторінок повісті курінний полковник Тарас Бульба. Він любить просте козацьке життя. Тому й проводить своє життя в Запорозькій Січі, бо він - захисник рідної землі, православ'я та предківських законів.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку