Антуан де Сент-Екзюпері

Треба зберегти світ людства у казці-притчі «Маленький принц»

Епіграф: Треба зберегти цей світ для тих, хто ще тільки народився, треба захистити цей світ від сваволі, дурості, пожежі. Анатолій Маркуша, російський журналіст XX ст. У книзі “П’ять образів Сент-Екзюпері” біограф письменника Жорж Пелісьє писав: “…Антуан. котрий ніжно любив цю свою книжку, був невдоволений у ній одним: “тут забагато планет”, казав він, інакше кажучи, він залюбки скоротив би міжпланетні мандри Маленького принца або хоча б частину з них: я знаю, що ліхтарника він би неодмінно залишив”. Журналіст і письменник Леон Верт писав: “Є в творчості Сент-Екзюпері тема, яка виникає так часто, що здається - він нею одержимий. Тим більше, що вона з’являється і в його приватних листах: “Я був створений, щоб стати садівником…”.

Детальніше...

Короткий виклад тексту казки «Маленький принц»

Історію про Маленького принца автор присвятив своєму другові, Леону Верту, дорослій людині, який теж був колись маленьким. Тільки на відміну від інших дорослих, він добре пам’ятає про своє дитинство і розуміє «навіть дитячі книжки». Одного разу, коли оповідач був маленьким, він прочитав книгу «Правдиві історії». У ній говорилося про дивовижне життя лісів і джунглів. Картинка, яку побачив хлопчик у цій книжці, вразила його! На ній був зображений удав. Він міцно обвився навколо своєї жертви, розкривши над її головою пащу. Із книжки хлопчик дізнався, що, з’ївши цілком видобуток, удав цілі півроку переварює її. Хлопець взяв олівці і намалював свій власний малюнок № 1. Але дорослі чомусь побачили на малюнку капелюх, а зовсім не слона, якого з’їв удав. Щоб їм стало зрозуміліше, щоб їм, як слід усе пояснити, на малюнку № 2 хлопчик ретельно вималював слона, який цілком помістився всередині удава. Але дорослі так і не зрозуміли його. Їм здавалося, що географія, правопис і арифметика набагато корисніше малювання змій, а «дітям дуже утомливо без кінця все пояснювати і розтлумачувати». Так з нашого героя і не вийшов художник.

Детальніше...

Короткий виклад тексту казки «Маленький принц». Висновок

Проходячи по пустелі, Маленький принц наткнувся на квітку, який насилу згадав, що бачив людей дуже давно. Квітка вважає, що людям нелегко ходити: вони без коренів і їх «жене вітром». Малюк виліз на гору, звідки сподівався побачити всі-всі: і планету цілком, і людей. Але перед ним були лише скелі. Коли ж він спробував заговорити, йому відповіла луна. Маленькому принцу стало сумно. На його планеті був квітка, з яким він міг поговорити, а тут йому відповідають його ж словами. Нарешті Маленький принц вийшов на дорогу. Дорога вивела його до саду, повного троянд. І тут він зрозумів, що його кохана схожа на кожен з цих п’яти тисяч квіток. Він уявив, як засмутилася б його кохана, зробилася хворий, і як йому довелося б дбати про неї. Він подумав, що колись вважав свою квітку немислимим і єдиним в світі, а це виявилася звичайна троянда. І були у нього три вулкани, а тепер один з них погас … Маленький принц розплакався від усвідомлення того, що тепер він ніякий не принц.

Детальніше...

Що таке смерть з точки зору маленького принца?

Смерть для Маленького принца, на мою думку, нічого не означала. Він говорив: „Я помру, але я не покину тебе.» Хоча він і мертвий, але у душі і для свого друга буде живим. Хоча у нього такий вигляд, наче йому кепсько… наче він вмирає. Він думав, що це буде славно. Він буде дивитися на зірки і це буде так кумедно. Та коли людина втрачає життя, усе навколо помирає, а для цієї людини навпаки. Зірки для неї будуть струмочками, які даватимуть йому воду.

Детальніше...

Дух Екзюпері – його Моральний кодекс

Бути людиною – це й означає відчувати, що ти за все відповідаєш. Палати від сорому за злидні, хоча вони, здавалося б існують і не з твоєї вини. Пишатися перемогою, яку здобули товариші. І знати, що, кладучи камінь, допомагаєш будувати світ.

Пам’ятати, що …

Людські серця найбільше страждають від духовної спраги.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.