Вольтер

Образ Кандида

Кандид - вихованець вченого німця, повчального його "теологокосмологоглупологии". Фабульний стержень - пошук К. полюбленої Кунигунды. Учитель К. - доктор Панглосс, буквалистски і з рідкісним педантизмом що наслідує тезу Лейбніца - "все тільки до кращого в цьому самому прекрасному зі світів". Незважаючи на сумні уроки життя, що множаться, Панглосс залишається непоправним оптимістом, у вуста якого вкладені банальності або абсурдні аргументи, що доводять, що навіть лиха і хвороби були для людства благом. К. вважає, що "оптимізм - це пристрасть затверджувати, що все добре, коли насправді все погано". Зі своєю наївністю(К. - втілена простодушність) він не наважується поставити під сумнів проповідь свого гнаного і утискуваного учителя.

Детальніше...

Проблема добра і зла в комедії Вольтера «Простодушний» (2)

Проблема добра і зла, природи і суті добра і зла — вічна проблема, яка завжди хвилювала поетів і мислителів, серед яких був і Вольтер — видатний французький мислитель і майстер слова. Комедія «Простодушний»— один з найдраматичніших творів письменника, в якому він зобразив конфлікт між «сином природи» та «цивілізованим суспільством» і одночасно вирішує питання про те, хто є носієм добра на цьому світі, і чи можливим є «мале зло» в ім’я «великого блага». Молодий європеєць, який виріс серед індіанського племені гуронів, повертається до Франції. Простодушний, чесний і прямий, відкритий у своїх думках герой стикається з несправедливістю, цинізмом «цивілізованого» світу. Хоча дія «Простодушного» віднесена до епохи Людовика XIV, Вольтер засуджує феодальні порядки в цілому. Його герой -«природна людина», не зіпсована цивілізацією:. Він багато чого сприймає буквально, не знаючи про численні умовності цивілізованого суспільства, і тому нерідко потрапляє в комічні ситуації.

Детальніше...

Проблема добра і зла в комедії Вольтера «Простодушний»

Проблема добра і зла, їхньої природи й сутності - одне з одвічних питань, що здавна змушувало сперечатися філософів, хвилювало багатьох митців і поетів, серед яких і Вольтер, видатний французький мислитель і майстер слова.
Комедія "Простодушний" - один із найдраматичніших творів письменника, в якому він розглядає конфлікт між "сином природи" й "цивілізованим суспільством" і одночасно вирішує питання про те, хто є носієм добра в цьому світі, чи можливе "мале зло" в ім'я "великого блага".

Детальніше...

«Я народився вільним, як вітер…» («Простак»)

Просвітництво кінця XVIII —" початку XIX століття називають літературною епохою, що сколихнула літературне життя. Це був початок виникнення сентименталізму як, напряму в літературі, з'явився новий жанр, що продовжує свій розвиток і донині, — це філософська повість. Серед засновників нового жанру був і Вольтер — відомий на той час письменник-гуманіст. Неперевершені за змістом і філософським осмисленням твори Вольтера й досі хвилюють читача, а висловлювання з них увійшли до світової скарбниці афоризмів.

Детальніше...

Антирелігійні мотиви у повісті Вольтера «Простак»

Французький просвітитель XVIII століття, Вольтер був запеклим ворогом будь-якої релігії. Він показував у своїх творах лицемірство служителів церкви, їхнє святенництво. Своє ставлення до церкви письменник висловлював у драмах «Магомет», «Орлеанська діва», у філософських повістях, зокрема у повісті «Простак».

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.