Грін

Символічний зміст назви повісті О. Гріна «Пурпурові вітрила»

"Коли фарби життя блякнуть, я беру Гріна. Відкриваю його на будь-якій сторінці, так навесні протирають скло в будинку. Усе стає світлим, яскравим, усе знову таємниче хвилює, як у дитинстві. Грін — один з небагатьох, кого варто мати в похідній аптечці проти ожиріння серця й утоми. З ним можна їхати в Арктику і на цілину, йти на побачення. Він поетичний, він мужній". Так виразив багатотвірну силу впливу Гріна на читача письменник Данило Гранін.

Детальніше...

Романтична повість-казка про піднесену любов (2)

Я зрозумів одну нехитру істину. Вона в тому, щоб робити чудеса своїми руками.

О. Грін

"Казка потрібна не тільки дітям, але й дорослим", — писав Костянтин Паустовський. Саме таку казку склав О. Грін, шукач чудесного, що марить морем і вітрилами, людина, про яку з перших кроків у літературі складалися легенди. Він написав феєрію-казку про те, що щастя — справа власних рук людини, що мрію не треба чекати — їй потрібно сміливо йти назустріч.

Детальніше...

Романтична повість-казка про піднесену любов

І. Романтичний світ мрії у творчості російського письменника О. Гріна. (О. Грін (1880--1932) був письменником могутньої уяви. У своїх книгах він створив світ, зовсім не схожий на все, про що до нього написали російські письменники. Його оповідання нагадують казки. Дія в них відбувається у вигаданих країнах та містах: Зурбагані, Лісі, Гель-Г'ю, Каперні. Ці країни населяють веселі, мужні моряки, мисливці, мандрівники, що прагнуть ризику та боротьби.)

Детальніше...

Диво перемоги надії та справжнього кохання в повісті-казці «Пурпурові вітрила»

Казкар Егль, можливо, знав свою справу, та не знав людей - і дітей, і дорослих. Через його базікання на березі лісового струмка мала вирости нещасна людина. Сталося дійсно чудо, що чекання На пурпурові вітрила не було марним. А диво - це явище протиприродне. Насправді у Каперні з'явилася б місцева причинна Ассоль Корабельна.
Ось як все сталося.

Детальніше...

Віра у силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Олександра Гріна «Пурпурові вітрила»

Більшість письменників у творах спираються на власний життєвий досвід, що зумовлює їхнє світосприйняття. З огляду на біографію письменника Олександра Гріна, сповнену поневірянь і бідності, його творчість здається чимось дивним. Загадковим, романтичним і чарівним постає в його зображенні світ. Тяжка дійсність не вбила мрії про світле і прекрасне. Грін завжди сподівався, що несподіване щастя прийде попри всі негаразди. Після тяжкої хвороби, не маючи ані грошей, ані власної домівки, він написав чарівну повість-казку «Пурпурові вітрила», сповнену любов'ю до життя, вірою в людей і всепереможну силу надії, здатної творити дива.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.