Діккенс Чарльз

Як мало людині треба для щастя

Твір за повістю Ч. Діккенса: Різдвяна пісня в прозі. Припустимо, ми нічого не знаємо про Скруджа, крім того, що він йде до «клопітно харчевні», де їсть «свій тоскний обід», а потім повертає в самотню обитель, де «похмура анфілада кімнат займала частину невисокого понурого будинку. А на дворі темно, хоч око виколи … і на всьому лежав такий товстий пласт інею, що здавалося, там засів сам лихий дух негоди, заглиблений у свої важкі роздуми ». Які висновки з цього можна зробити? Скрудж - людина глибоко нещасний, в житті він не досяг успіхів, перебивається з хліба на воду. Так? Нічого подібного!

Детальніше...

Вивчення повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня у прозі»

Сьогодні ми ознайомимося з видатним англійським письменником XIX ст. Ч. Діккенсом. Упродовж кількох уроків ми здійснимо уявні мандрівки у часі: побуваємо в Англії часів Діккенса, зазирнемо до контори Ебенезера Скруджа та відсвяткуємо Різдво з родиною Кретчитів. 7 лютого 1812 року у подружжя Джона та Елізабет Діккенс народився син Чарльз. Його батько був чиновником морської скарбниці, тож не міг похвалитися ні багатством, ні знатним родом. Спочатку родина жила в достатку. В теплі літні дні влаштовувалися пікніки, катання на річці, вечорами — любительські спектаклі. Батько водив Чарлі та його старшу сестру в театр, навчав їх співу. Потім батько заплутався в боргах, і життя родини різко змінилося. Сподіваючись втекти від кредиторів, сім’я переїхала до Лондона.

Детальніше...

Дні милосердя, доброти й всепрощення… (за твором Чарльза Дікенса «Різдвяна Пісня»)

Англійський письменник-реаліст, найвідоміший представник соціально-побутової прози ХГХ століття. Г. Честертон зазначав, що Діккенс мав два великі таланти - вміння писати смішне та вміння змальовувати жахливе. Все це дійсно відібражасться в «Різдвяній пісні». Основою сюжету різдвяної казки є диво святкової ночі. Відбувається якась подія - і починається духовне відродження людини, яка забула, що вона створена за образом і подобою Божою. Дверний молоток перетворюється на обличчя Джейкоба Марлі, що помер саме на Свят-вечір сім років тому, кахлі голландської печі, на яких зображено сцени зі Священного Писання, раптом затуляє обличчя померлого, дух самого Марлі попереджає друга про наслідки життя без Божої іскри в душі, Духи Різдва ведуть Скруджа від дитинства до смерті, - і усе це сплітається в події однієї ночі, аби повністю змінити життя старого скнари.

Детальніше...

Проблема людської гідності в романі Чарльза Діккенса «Домбі та син»

Шкільний твір. Видатний англійський письменник Чарльз Діккенс у своїх творах наголошував на тому, що кожна людина неодмінно повинна мати почуття власної гідності. Саме людська гідність дає кожному з нас усвідомлення своєї особистості, потрібності людям. Це гордість за власні благородні вчинки, правдивість та чесність, вміння протистояти безчестю та аморальності. У своєму романі «Домбі та син» автор розмірковує про людську гідність, про те, як вона випробовується в різних життєвих ситуаціях. Малюючи свого героя на початку роману, Чарльз Діккенс підкреслює, що містер Домбі «мав занадто суворий і пихатий вигляд». Ця бундючність не має нічого спільного зі справді людською гідністю, тим паче, що до своєї дружини він ставится холодно, а дочку Флоренс зневажає, бо, як дівчинка, вона не зможе сприяти розвитку фірми «Домбі та син». Нарешті народжується довгоочікуваний спадкоємець Поль.

Детальніше...

Гумор у творчості Ч. Діккенса

Один з найкращих англійських письменників XIX століття змалечку пізнав ЖИТТЯ у злиднях. Тяжкі умови існування не дозволили Діккенсу отримати освіту, проте саме життєвий досвід допоміг письменникові досягти матеріального добробуту. Вже перші романи Діккенса принесли йому всесвітнє визнання. Незважаючи на жебрацьке життя, Діккенс - письменник-оптиміст. Почуття гумору не зраджує йому ніколи. Одним із найкращих гумористичних романів автора є «Посмертні нотатки Піквікського клубу». У творі йдеться про спортивні пригоди кількох джентльменів. Головним героєм роману є чудернацький містер Піквік - комік та невдаха. Навколо нього можна побачити членів організованого ним «клубу»: закоханий товстун Тампен, горе-спортсмен Уінкль, нереалізований поет Снодграсс. До них приєднується слуга містера Піквіка Сем Уеллер - жартівник та балагур, носій народної гумористичної мудрості. Казково-доброзичливі стосунки «піквістів» різко контрастують з навколишнім буржуазним світом. При усіх своїх недоліках ко-мічні герої Діккенса відображують собою оптимістичний погляд письменника на людські якості.

Детальніше...

Більше статей...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.