Джойс Джеймс

Загадка Джеймса Джойса

У 2002 році виповнилося 120 років із дня народження корифея ірландської літератури XX століття, одного із засновників європейського модерністського роману Джеймса Джойса, а також 80 років від часу появи "великої книги" (за свідченням Хемінгуея) - роману "Улісс" (1922). Тоді один з ірландських міністрів, бажаючи прославити свою країну, запропонував порушити питання про висунення роману Джойса на Нобелівську премію. Гірко всміхаючись, письменник зауважив, що якщо міністру набрид міністерський портфель, то хай порушить це питання перед ірландським кабінетом - він негайно позбудеться посади. Нобелівської премії Джойс так і не отримав. Він просто прославив себе своїм романом на весь світ.

Детальніше...

Автобіографічний характер психологічного есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс»

"Хто? Бліде обличчя в рамці важкого запашного хутра, її рухи сором'язливі та нервові. Вона носить пенсне. Так: коротка мова. Короткий смішок. Коротке кліпання повік" — так починається психологічне есе "Джакомо Джойс" ірландського англомовного письменника Джеймса Джойса. Реальною основою сюжету є пережита закоханість автора у свою ученицю Амалію Поппер. Митець-новатор відмовився від традиційної манери оповіді, віддаючи перевагу "потоку свідомості", прийому, який дозволяв показати всю розмаїтість відтінків почуття ліричного героя.

Детальніше...

«Потік свідомості» та аналіз психології людини в творчості Джеймса Джойса

Оповідання Джеймса Джойса написані в реалістичній манері, пройняті скепсисом, гіркою та сумною іронією. Вони засвідчили блискучу майстерність ДЖойca-стиліста, багатство відтінків його мови. У них Джойс відтворює обтяжливу і нудну атмосферу обивательського існування. Письменник міг і далі "працювати" в реалізмі, та свідомо обрав шлях модернізму і... вдруге став класиком!

Детальніше...

Зображення любовних взаємин в есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс»

Хіба можна збагнути щось у коханні...

Булат Окуджава

Джеймс Джойс був одним із засновників європейського модернізму. Його тво ри позначені сміливим експериментом із мовою та стилем, засобами зображення внутрішнього світу людини. Яскравим прикладом втілення модерністської поети ки письменника стало його психологічне есе «Джакомо Джойс».

Детальніше...

Есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс» — шедевр малої модерністської прози

Кохання... Найсвітліше і найтаємничіше, найсолодше і найболючіше, сотні разів оспіване і щоразу інше людське почуття. Життя закоханого перебігає в не­звичному вимірі. Поруч із дорогою людиною час стрімко збігає. А коли її немає поруч, то линуть, набігаючи один на одного, спогади: «Бліде обличчя в рамці важкого запашного хутра, її руки сором'язливі та нервові»; «високі підбори ви­стукують пустку на лунких кам'яних сходах»; «спідниця закочена несподіваним рухом коліна; білий мережаний край спідньої сорочки задерто понад міру, паву­тина панчох на ногах»; «оливкового кольору овал обличчя і спокійні, м'які очі».

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.