Ібсен

Особливості драматичного конфлікту в п’єсі Г. Ібсена «Ляльковий дім»

Що стало причиною такого великого інтересу європейців до твору Ібсена? А що такий спалах був, можемо довести хоч би переліком постановок п'єси у різних країнах. У головній ролі на сцену виходили легендарні Сара Бернар, Елеонора Дузе, Віра Комісаржевська. Вистава мала шалений успіх, театри виїжджали з нею на гастролі. Тільки у Сполучених Штатах Америки п'єсу не зрозуміли.

Детальніше...

Проблема сімейного щастя в драмі Г. Ібсена “Ляльковий будинок”

Закінчувалося насичене важливими подіями, але відносно спокійне XIX сторіччя. Немов у передчутті майбутніх історичних ураганів, людство переживало соціальні трагедії й морально-етичні перевороти. Уже ніщо не могло врятувати суспільство від невідворотних змін, але людина повинен був устояти, не втратити почуття власного достоїнства, не зігнутися під життєвими безладдям. Але чи взагалі можливий захист від долі, що коштує вже на порозі й стукає у двері? Над цим і іншим питаннями став замислюватися норвезький драматург Генрік Ібсен. Цій людині призначено було стати останнім представником старої театральної системи. Глядачі драм бачили в них зародження нової, сучасної драми, що принесло успіх їхньому авторові. Наприклад, у Росії, на рубежі що йде й прийдешнього сторіччя, Ібсен був дуже популярним драматургом. У Московському Художньому театрі трупа Віри поставила цілий ряд його драм.

Детальніше...

Сім’я це велика таємниця. Г. Ібсена «Ляльковий дім»

Кожна дитина мріє про свій дім, про свою сім’ю, і їй хочеться, щоб реальне життя було яскравим і радісним. Але людина дорослішає й поступово розуміє, що не все так гарно в житті. Як же зробити свій дім справжнім, а не ляльковим, як наповнити його щирими почуттями і радістю? Над цим замислювався норвезький драматург Генрік Ібсен у драмі “Ляльковий дім”. Отже, тема нашого уроку: “Таємниця сімейного щастя” (Моральні проблеми у драмі Г Ібсена “Ляльковий дім”). А епіграфом стануть слова Нори, якими закінчується п’єса. Вони є загадкою письменника, яку ми повинні розгадати: “…Треба, щоб сталося чудо із чудес, щоб співжиття насправді стало шлюбом”.

Детальніше...

Новаторство Генрiха Iбсена-драматурга

Найвидатнiший норвезький письменник ХIХ столiття, славетний реформатор театру Генрiх Iбсен у своїх творах ставив питання, якi хвилювали його сучасникiв. Талант i новаторство Iбсена-драматурга полягали в тому, що глядач змушений був шукати вiдповiдi на питання, якi порушував автор. Iбсен розкрив складнiсть i суперечливiсть життя, примусив своїх глядачiв вiдмовитися вiд традицiйного подiлу героїв на позитивних i негативних, сприймати їх суцiльно, з усiма їхнiми суперечностями.

Детальніше...

Правда і свобода — основи суспільства

Твір за драмою Г. Ібсена «Ляльковий дім». Дія драми «Ляльковий дім» відбувається у сучасній авторові Норвегії, там у другій половині XIX сторіччя. Насправді проблеми, порушені у цьому творі, чи інакше актуальні за всіх епох, але саме час появи драми спричинив успіх великого масштабу. Місце жінки в родині та суспільстві, її роль та права — ось проблеми, які надзвичайно гостро постали в Європі наприкінці XIX ст., вилившись у фемініський рух, який існує і дотепер. Г. Ібсен - творець «нової драми». «Ляльковий дім» поєднує у собі багатогамніть рис - модерністські із принципами реалістичного зображення, наприклад,це сама гостра соціальна й морально-етична проблема, поставлена в центрі твору, означає його ідейне спрямування.

Детальніше...

Більше статей...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.