Кафка Франц

Реальність і міфологічність як стильові особливості новели «Перевтілення»

Мабуть, найстрашніше в світі, коли людина вранці прокидається і не знаходить себе. Ще є думки, але вони здебільшого «вчорашні». А людини вже нема. Натомість у ліжку лежить на спині величезна дивна комаха, безпорадно смикає ніжками, намагаючись підвестися. Але важкий панцир тягне додолу. Що це? Нічні жахи? Тяжка психічна хвороба? Ні, це реальність. Реальність, в якій житимуть герої новели «Перевтілення». Реальність, в яку повірить читач. Особлива реальність Ф. Кафки. Він творить свій міф. Реальність і фантастика поєднуються, щоб створити образну картину сучасного авторові світу, безжалісного і абсурдного, де нічого не піддається логічному тлумаченню, де людина приречена на самотність і почувається лише комахою.

Детальніше...

Життя Грегора-людини (за новелою Ф. Кафки «Перевтілення»)

Герой новели Грегор Замза за постійними турботами про матеріальний добро бут сім'ї не помітив, як перетворився на комаху. Безпорадний у своєму теперіш ньому стані, він згадує минулі успіхи.

Колись Грегор Замза виконував свій громадянський обов'язок перед суспіль­ством. Він був у армії, про що нагадує фотографія, де він «лейтенант, який, по­клавши руку на ефес шпаги, безтурботно усміхається і вселяє повагу своєю ви­правкою та мундиром».

Детальніше...

Образ Грегора Замзи як гротескний літературний «автопортрет» Франца Кафки

Новаторство Франца Кафки у царині художньої прози. (Франц Кафка перший із європейських письменників XX століття широко використовував багатозначні символічні та алегоричні образи, що давало йому можливість із великою силою увиразнювати трагізм людської долі, розкрити кризу суспільства, його бездуховність, егоїзм, зневажання людської особистості.) II. Новела «Перевтілення» — це спроба письменника розкрити перед світом своє бачення природи людини. (Франц Кафка у новелі «Перевтілення» через свого героя показав себе. Письменник виріс у сім'ї, де батько мав найвіддаленіші поняття про педагогіку. Спілкування з дітьми відбувалося тільки у формі наказу чи насмішки. Батько не сприймав своїх дітей, особливо єдиного сина Франца, як особистість. Постійні приниження його гідності перетворили Франца на замкнуту, відлюдькувату, закомплексовану людину.)

Детальніше...

Мої враження від новелі Ф. Кафки “Перетворення”

Тема твору Конвульсії й загибель “маленької людини” у мережах знеособлених, відчужених сил. ”Перетворення” я прочитала вперше до того, як ми почали вивчати творчість Франса Кафки. Не сховаю, мене трохи вразив сюжет його добутку. Щось подібне я зустрічала, мені здається, тільки один раз, коли зштовхнулася із творчістю Едгара По. І на мене зробило враження не стільки саме перетворення, скільки подробиці, з якими автор описав його. Йому вдалося настільки точно передати відчуття героя, його почуття, його поводження, що я змогла представити себе в ролі дивовижної комахи. Жах, кошмар, у який перетворилася його колись тихе й спокійне життя, пройшли перед моїми очами, як кінострічка заворожливого фантастичного фільму. Але є деталь, що мені не вдалося помітити при першому прочитанні новели. Я не побачила самого головного - тієї “моралі”, що намагався донести до читача письменник. Але ж це те, із чим я й мої сучасники зіштовхуються щогодини, щохвилини. Це трагедія “маленької людини”.

Детальніше...

Проблема родинних стосунків у новелі Франца Кафки «Перевтілення»

«…Я живу в своїй родині більш чужим, аніж най чужіший». Ф. Кафка. Видатний австрійський письменник-модерніст Франц Кафка (1883-1924) з раннього дитинства відчував хворобливу любов-ненависть до батька, який відзначався дуже деспотичним характером, був для родини справжнім тираном. Францові він закидав безталання, дорікав невмінням «крутитися» в житті. Нездатний чинити батькові активний опір, Франц все ж відмовився займатися торгівлею і звернувся до літературної творчості, хоча батько з погордою ставився до цього заняття. Все своє життя Франц Кафка присвятив батьковій родині і ніколи не мав своєї. Все своє життя син хотів довести батькові власну значущість. То ж не дивно, що одна з основних тем творчості письменника - стосунки у родині - знайшла яскраве відображення у новелі «Перевтілення», яка посідає центральне місце у творчому доробку Франца Кафки. Герой новели - Грегор Замза виріс у Празі у міщанській сім’ї, яка цікавиться винятково матеріальним у житті. Батько Грегора розтринькав майже всі гроші родини, і Грегор змушений служити одному з батькових кредиторів, ставши комівояжером. Батько втратив роботу, мати хворіла на астму, сестра Грета була ще занадто молодою, щоб працювати. Тому Грегор змушений самотужки утримувати родину. Щодня встаючи вдосвіта, він більшість свого часу проводить у дорозі.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.