Мігель де Сервантес

Основні факти життя Сервантеса в контексті історичного розвитку Іспанії

Іспанська культура - це чудо зустрічі з красою в собі, джерело натхнення, власних відкриттів. Іспанія для всіх - країна мужнього, талановитого народу, мрійників, авантюристів, великих ідеалістів і митців. Іспанія - це розпечені дахи над безлюддям сієсти, химерна краса Барселони, Толедо, розкішні будівлі Севіли, картини Ель Греко, Гойї, Далі. Але, найперше, Іспанія - це батьківщина Сервантеса, і Дон Кіхот одвічно мандруватиме цією кам’янистою країною.

Детальніше...

Дон Кіхот і Санчо Панса як уособлення двох життєвих позицій (Сервантес Мігель)

Великий Ґете вважав, що життя, прожите без користі, подібне до смерті. Подібної точки зору дотримувалася більшість геніїв XIX століття.
А що думали про зміст життя попередники Ґете, представники літературних кіл епохи Відродження? Адже вони стояли біля витоків нових уявлень про людину, нового погляду на навколишній світ.
Кожний із титанів Відродження зробив свій внесок у розвиток цієї епохи.
Величні образи Дон Кіхота і його зброєносця Санчо Панси втілили складні протиріччя іспанської дійсності ХVI-XVII століть, трагедію великої епохи Відродження в історії людства.

Детальніше...

«Вічні образи» у світовій літературі

Історія літератури знає чимало випадків, коли твори письменника були дуже популярні за його життя, але минав час, і їх забували майже назавжди. Є й інші приклади: письменника не визнавали сучасники, а справжню цінність його творів відкривали наступні покоління.
Але в літературі є дуже небагато творів, значення яких неможливо перебільшити, тому що в них створені образи, які хвилюють кожне покоління людей, образи, які надихають на творчі пошуки митців різних часів. Такі образи мають назву "вічних", бо вони носії рис, що завжди притаманні людині.

Детальніше...

Трагічне і комічне в образі Дон Кіхота (За романом М. де Сервантеса «Дон Кіхот»)

Лицарі минулого… Вони бентежать душі жіночої половини суспільства уже протягом кількох століть. Чи, може, то живе в наших душах туга за незнаною минувшиною, чи не вистачає сили і мужності в наших сучасниках. Юнакам же в обрисах попередніх епох увижаються лицарські турніри і славні звитяги.
А славнозвісні кодекси честі! Чи й справді дотримувались їх воїни минулого, чи це тільки вигадка? Навіть якщо вигадка, то така, яку варто наслідувати. Недаремно ж епоху Відродження називають епохою титанів. Одним із них був бідний ґідальго Міґель Сервантес, який увіковічив себе багатством душі свого героя - лицаря сумного образу - Дон Кіхота.

Детальніше...

Дон Кіхот — «мудрий божевільний»

Дон Кіхот - "мудрий безумець"

Цей твір було написано в Іспанії М. Сервантесом. За часів, коли створювався твір люди зачитувалися лицарськими романами, і Сервантес вирішив показати безглуздість цих романів. Після того як видати його твір "Дон Кіхот" лицарські романи втратили свою популярність.

Детальніше...

Більше статей...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.