Олдрідж Джеймс

Проблема стосунків батьків і дітей (на прикладі оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм»)

Часто думаю, чому батьки не завжди розуміють дітей? Чому не чують, що ка­жуть їм діти? Можливо, вони думають, що діти — не зовсім люди, то можна з ними просто не рахуватися... Дешо з цих стосунків можна зрозуміти, прочитавши оповідання англійського письменника Джеймса Олдріджа «Останній дюйм».

Детальніше...

Коли батько і син порозумілися… (за оповіданням Дш. Олдріджа «Останній дюйм»)

Проблема «батьків і дітей» — вічна проблема. (Щоразу, коли я замислююся над тим, чому батьки іноді не розуміють своїх дітей, я думаю: так було завжди чи сталося так у нашому складному ХХі столітті? А втім, мабуть, наприкінці XX. Так, проблема «батьків і дітей» існувала завжди і буде існувати.)
Яким був Бен до трагедії в Акулій бухті? («Налітав за двадцять років не одну тисячу миль...» Він добре знав свій літак, майже зрісся з ним; свого сина батько не знав; іноді той дратував його; збираючись у політ, Бен не подумав про сина — він навіть не взяв води про запас...)

Детальніше...

Проблема відповідальності у творчості Д. Олдріджа (Твір-роздум за оповіданням Д. Олдріджа «Останній дюйм»)

Джеймс Олдрідж, відомий англійський письменник, через усе життя проніс повагу до простих людей, любов до природи, захоплення мисливством і риболовлею. І сьогодні його оповіданнями захоплюються дорослі й діти.

Тема дитинства бачиться письменникові через єдність людини й природи, через красу відвертих людських взаємин. В австралійському циклі своїх оповідань Джеймс Олдрідж із великою майстерністю передає дитячу психологію, розкриваючи духовний світ підлітка Едгара. У невеличких творах Олдрідж намагався показати майже неймовірні можливості людини, її красу й силу. Про своє оповідання "Останній дюйм" письменник сказав, що це оповідання — насправді метафора, а його суть полягає в тому, щоб вчасно зупинитися, не перейти межі. У сьогоднішньому світі накопичено стільки зброї, що людство стоїть на останньому дюймі перед світовою катастрофою, і кожен має усвідомити свою велику відповідальність за долю цивілізації. Останній дюйм не можна перейти, бо тоді на Землі більше не буде людей. І тут не можна не погодитися з письменником.

Детальніше...

Порозуміння та єднання людей в екстремальній ситуації (за твором «Останній дюйм»)

Зумій примусити серце, нерви, тіло собі служити.

Р. Кіплінг

Джеймс Олдрідж в оповіді «Останній дюйм» зображує події, які вражають своєю гостротою й проникливістю, показує силу волі й силу духу людини в екстремальних обставинах на - межі можливого.

Детальніше...

Останній дюйм

Сюжет оповідання Д. Олдріджа "Останній дюйм" простий. Льотчик Бен на старенькому літаку летить на берег Акулячої бухти, щоб зняти фільм про акул. Він бере із собою десятирічного сина Деві, з яким не знаходить взаєморозуміння.
Спочатку усі йшло добре. Син сидів на березі, Бен працював під водою. Але він випадково забруднився кров'ю від приманки, і акули напали на нього. Страшні різці скалічили його праву руку і, немов бритвою, прошили ліву. Щось різонуло по ногах. Чудом вибравшись на берег, Бен покликав сина. Хлопчик злякався, коли побачив пораненого батька.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.