Петрарка

Висока таємниця любові (По ліриці Ф. Петрарки)

Ідуть року, проходять сторіччя, але вічна таємниця любові залишається незбагненної. Вона завжди буде хвилювати й мучити людей, вимагаючи глибокого неї осмислення

Це почуття описували поети різних країн. Поети майбутнього також не обійдуть цієї теми. Серед захоплених співаків любові виділяється великий італійський поет епохи Ренесансу Франческо Петрарка. Йому належить сама щира поетична лірична сповідь про любов, пронесеної через все життя:

Детальніше...

Оспівування краси природи та кохання у сонетах Петрарки

Мабуть, скільки існує на світі любов, стільки люди намагаються знайти слова, щоб висловити свої почуття про те, "що движить сонце і світила".

Одним із неперевершених зразків любовної лірики є сонети великого італійського поета Відродження Франческо Петрарки. Майже сім століть відділяють нас від його збірки з такою звучною назвою "Канцоньєре". Але через віки бентежить нашу уяву це незвичайне кохання. Предмет закоханості, ні, обожнювання поета — заміжня жінка, вони бачаться випадково, здалеку — на вулиці, у храмі. Мабуть, вони не перекинулися й словом. Мабуть, вона й не знає про його кохання. Мабуть, вона, мати одинадцяти дітей, рано змарніла, але для нього була прекраснішою:

Детальніше...

Краса і щирість людських почуттів у ліриці Петрарки (2)

I. Франческо Петрарка — перший письменник епохи Відродження (формування нової національної культури, новий тип відносин людини і суспільства).

II. Європейський гуманізм та світська культура в творчості поета (прийняття духовного сану дозволило йому входити в різні суспільні кола і бачити життя різних верств).

Детальніше...

Висока таємниця кохання (За лірикою Петрарки)

Проминають роки, спливають століття, але таємниця кохання залишається вічною й незбагненною. Вона завжди хвилюватиме, мучитиме людей, вимагаючи свого глибокого осмислення.

Це почуття описували поети всіх віків. Поети майбутнього теж не обминуть цієї теми. Серед тих, натхненних співців кохання, вирізняється геніальний італійський поет епохи Ренесансу Франческо Петрарка.

Детальніше...

Канцоньєре

Найнеоднозначнішою постаттю Ренесансу, принаймні для мене, є Франческо Петрарка. Його ім'я — одне з тих, яке називають одразу ж, не замислюючись ані на мить, коли постає питання про літературу італійського Відродження. З нього зробили культ, його поезія стала взірцем, який сформував усю ліричну традицію Італії. Та виникає питання, чи всі, хто курив йому фіміам, дійсно розуміли його та його ідеї, принципи, переконання?

Питання риторичне, але те, що відповідь ми навряд чи знайдемо, ще не привід не роздумувати над ним.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.