По Едгар

Чорний кіт — твір-відгук

Едгар Аллин По, чудовий американський поет і прозаїк, відчував величезний інтерес до мотивів і спонукальних причин людських учинків, до таємних глибин душі, про які багато з людей навіть не підозрюють. У багатьох оповіданнях він досліджує те, що називається духом протиріччя, своєрідним роздвоєнням особистості. Э. По хвилював питання: чому людина часто робить всупереч своїм явним бажанням і навіть вигоді, як виходить, що злочинець хоче викриття або ж чимала й добра людина вчиняє злочин. В оповіданні “Чорний кіт” причина переродження героя, м’яких, чутливих, люблячих тварин людини, у лиходія названа прямо. Це алкоголь. На жаль, письменник добре знав, яке руйнуюча дія робить він на особистість. Герой оповідання неухильно деградує, міняється його характер. Раніше він обожнював тварин, був відданий своїй дружині, такій же м’якій і щиросердечній жінці. Але в міру того, як він співався, тварини почали дратувати його. Він знущається з мавпочки й собаки, і тільки чорний кіт Плутон ще викликає в нього подоба поваги й прихильності.

Детальніше...

Романтизм у зображенні героїв Едгара По

Едгар По — надзвичайно яскрава постать у світовій літературі. Його поезія вплинула на творчість поетів різних народів. Його прозові твори стали_ підґрунтям нових жанрів — детективного і науково-фантастичнопх Його психологічні новели заклали підвалини психологічної прози. Його критичні праці сприяли формуванню американської національної літератури. Велику увагу Едгар По приділяв художній майстерності твору. Він першим у літературі усвідомив емоційну силу слова і прагнув так будувати свої твори, щоб досягти найбільшого впливу на читача. У цьому полягає найяскравіша особливість романтизму Едгара По.

Детальніше...

Образ головного героя в оповіданні Е. По «Золотий жук»

Американський письменник, новеліст, поет, критик. На долю його випали нелегкі життєві випробування: народився в сім’ї бродячих акторів, рано втратив батьків, його взяла на виховання багата родина, але щастя було недовгим. Характери нового батька і чужого сина не співпадали і зрештою Едгар змушений був покинути забезпечену родину і поневірятися. З 1828 до 1831 року По друкується, видає три поетичні збірки, але успіху вони не мають. Від голоду його рятує премія, якою його нагородили у конкурсі на краще оповідання. Це був «Рукопис, знайдений у пляшці». До 1840 року у Едгара По вже два томи новел, 1845 року виходить збірка «Ворон та інші вірші».

Детальніше...

Романтичнi герої Едгара По

Едгар По - надзвичайно яскрава постать у свiтовiй лiтературi. Його поезiя мала значний вплив на творчiсть поетiв рiзних народiв, але на батькiвщинi, в Америцi, його вiршi довго не розумiли i не визнавали. Прозовi твори Едгара По стали пiд´рунтям нових жанрiв, детективного i науково -фантастичного, тому Ж. Верн i Г. Уеллс вважали його своїм учителем. Його психологiчнi новели заклали пiдвалини психологiчної прози. Критичнi працi сприяли формуванню американської нацiональної лiтератури.

Детальніше...

Едгар По — надзвичайно яскрава постать у світовій літературі

Його поезія значною мірою вплинула на творчість поетів різних народів, але на батьківщині, в Америці, його вірші довго не розуміли і не визнавали. Його прозові твори стали підґрунтям нових жанрів, детективного і науково-фантастичного, тому Ж. Верн і Г. Веллс вважали його своїм учителем. Його психологічні новели заклали підвалини психологічної прози. Його критичні праці сприяли формуванню американської національної літератури.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.