Рембо Артюр

Поет — бездомний корабель в океані життя (вірш «П’яний корабель» Артюра Рембо)

Артюр Рембо жив наприкінці XIX століття — в епоху значних зрушень у світі, коли на зміну гуманізму XIX століття приходить нове покоління — діти технічної, механізованої цивілізації.

Логічному розуму і прагматичному відношенню до дійсності А. Рембо протиставляє інше сприйняття світу, засноване на тонких напівсвідомих відчуттях. Завдяки цьому поет глибше проникає у тканину дійсності і здатен захоплюватися красою світу, вільно витати у його просторах. Але це робить його самотнім і вразливим. Почуття своєї самотності, бездомності у нескінченному світі Артюр Рембо передав у своєму вірші «П'яний корабель».

Детальніше...

Образ Орфея як персоніфікація сили мистецтва, що приборкує природу і одухотворяє світ (за поезією Райнера Марії Рільке «Орфей, Еврідіка, Гермес») (2)

Артюр Рембо - символ світового поетичного авангарду
"Безпрецедентною пригодою в історії мистецтва" схарактеризував творчий шлях Артюра Рембо Стефан Малларме. Усе коротке його життя (тридцять сім років) було постійним духовним експериментом у поезії й авантюрою в особистому житті. Уже в 15 років він почав писати вірші, що засвідчили його поетичний талант. З дитинства ненавидів своє рідне місто Шарлевіль, з якого тікав 4 рази, потім ворожо ставився до Франції, а зрештою і до Європи, яка здавалася йому надто старою і маленькою. Разом з Полем Верленом він блукає північною Європою. Після сварки Верлен поранив з пістолета Рембо і опинився у в'язниці. Відтоді поети йшли різними шляхами.

Детальніше...

Змалювання в поезії Рембо духовних поривань ліричного героя

Змалювання в поезії Рембо духовних поривань ліричного героя

Поезія А. Рембо схожа на зблиск, така вона яскрава й так недовго поет її творив. Але сталося так, що рядки молодого поета не загубилися серед виру слів, бо виявилися справді потрібними.
Що перш за все вражає в поезії Рембо? Щирість почуттів. І не суто особистих. Річ не в конкретних сюжетах, змальованих поетом. Він на диво точно передав духовні поривання молодої людини, що прагне жити на повну силу, ризикуючи, пізнаючи світ, не жалкуючи про втрати. Чи може той жаль приходить пізніше, коли поет осмислює своє життя: "Моє пробудження благословили шквали". Саме так написав Рембо у вірші "П'яний корабель", передаючи душевні поривання ліричного героя. У цьому вірші ніби увесь шлях духовного розвитку молодої людини, живої, діяльної, що прагне підкорити світ і п'є повною мірою не тільки радощі, але й гіркі розчарування. Але завзятий ліричний герой віддає належне красі і величі світу:

Детальніше...

Аналіз вірша А. Рембо «П’яний корабель»

Артюр Рембо — символ світового поетичного авангарду. Творчість цього поета являє собою унікальне в історії літератури явище. Віктор Гюго назвав його "Шекспіром-дитиною". І цілком слушно: Рембо розпочав з того, чим звичайно закінчують великі поети. У віці 15—17 років він створює шістдесят віршів, десять із яких стали справжніми вершинами французької поезії, а вірш "П'яний корабель" став всесвітньовідомим твором. Чи потребує ще якихось доказів геніальність поета? У свої сімнадцять років Артюр Рембо — зрілий поет. Протягом ще кількох років він створює майже все, що становить його творчий доробок, — збірку "Осяяння", книгу-сповідь "Крізь пекло", а також свій блискучий програмний вірш "П'яний корабель".

Детальніше...

Вірш «П’яний корабель» Артюра Рембо

Артюр Рембо жив наприкінці ХІХ століття — в епоху значних зрушень у світі, коли на зміну гуманізму ХІХ століття приходить нове покоління — діти технічної, механізованої цивілізації. Логічному розуму і прагматичному відношенню до дійсності А. Рем-бо протиставляє інше сприйняття світу, засноване на тонких напівсвідомих відчуттях. Завдяки цьому поет глибше проникає у тканину дійсності і здатен захоплюватися красою світу, вільно витати у його просторах. Але це робить його самотнім і вразливим. Почуття своєї самотності, бездомності у нескінченному світі Артюр Рембо передав у своєму вірші «П’яний корабель».

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.