Селінджер Джером

Над прірвою в житі характеристика образу Колфилда Холдена

Колфилд Холден - шістнадцятирічний юнак з покоління тінейджерів 50-х рр. Хоча сам він і не любить розповідати про своїх батьків і "всякій дэвидкопперфилдской муті", але існує передусім у своїх сімейних зв'язках. Його батько - людина з ірландським прізвищем - до шлюбу був католиком. Його батьки різної віри, але, мабуть, вважають цей факт несуттєвим. X. не властива релігійність, хоча він вірить у безмежну доброту Христа, який, на його думку, не міг послати Іуду в пекло, і терпіти не може апостолів. X.

Детальніше...

Бунт головного героя роману «Над прірвою в житі»

"Над прірвою в житі" - центральний добуток прози Селинджера, над яким автор працював ще під час війни. Перед нами Америка початку 50-х років, тобто післявоєнного часу, настроям якого відповідає психологічна атмосфера роману.

Селинджер вибирає форму роману-сповіді, саму експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятилітній Холден Колфилд, головний герой оповідання, перебуваючи на лікуванні в санаторії для нервових хворих, розповідає про те, що з ним відбулося біля року тому назад, коли йому було шістнадцять років. Автор знайомить Читача з героєм у момент гострої моральної кризи, коли зіткнення з навколишніми виявилося для Холдена нестерпним.

Детальніше...

Крутий обрив дорослості (за романом Дж. Селінджера «Над прірвою у житі»)

Назва твору має символічний підтекст, адже буквальний її переклад — "Ловець у житі". На мій погляд, жито — це символ ідеалу, мрій хлопчика, який стає дорослим і починає усвідомлювати, що реальність і мрії не збігаються. Звідси й образ " крутого обриву ": крутий обрив — період становлення особистості, від якої залежить її майбутнє життя. Вибір між житом-мріями, які за умов сильного характеру і мужності можна втілити в життя, і буденністю, яка затягує неймовірно швидко розгублених.

Зазираючи у прийдешні роки, автор розповідає про спроби людини вирватися за межі суспільства. Твір невеликий за обсягом, має одного головного героя, одну сюжетну лінію, охоплює малий проміжок часу, проте американські критики вважають його романом. Адже події, реальний світ у творі подано крізь особисте сприйняття героя, крім того, він одночасно й учасник подій, і свідок, і спостерігач.

Детальніше...

Джордж Селінджер «Над прірвою в житі»

Тільки вийшовши з друку, роман Селінджера завоював свого читача, і вже через кілька місяців займав перше місце у списку американських бестселерів. «Над прірвою в житі» — центральний твір Селікджера. Автор вибирає форму романа-сповіді, найбільш експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятирічний Холден Колфілд, головний герой твору, знаходячись на лікуванні у санаторії для нервовохворих, розповідає про те, що сталося майже рік назад, коли йому було шістнадцять років. Автор знайомить нас з героєм в хвилину гострої моральної кризи, коли зіткнення з навколишнім світом стало для Холдена незносимим. По-перше, після багатьох нагадувань і попереджень Холдена виключають за неуспішність із Пенсі, привілейованої школи, — попереду у нього нерадісний шлях додому в Нью-Йорк, тим більше, що його вже виключали з тої ж причини з трьох інших коледжів. По-друге, Холден не зміг справитися з роллю капітана шкільної команди: по неуважності він залишив в метро все спортивне спорядження своїх товаришів, і всій команді довелося ні з чим повертатися до рідної школи. По-третє, сам Холден дає підстави для складних відносин з товаришами. Він дуже соромливий, нелюб’язний, часто буває просто грубим, намагається притримуватись насмішкуватого тону в розмові з товаришами.

Детальніше...

Лірична сповідь головного героя в романі Селінджера «Над прірвою в житі»

Роман «Над прірвою в житі» (більш точний переклад «Ловець у житі») - центральний твір відомого американського письменника Джерома Девіда Селінджера - був опублікований в 1951 році. Ледь побачивши світло, він, як це було і з іншими творами письменника, відразу ж привернув увагу читаючої публіки. Роман Селінджера різко виділяється на тлі переважали в той час стримано-об’єктивістської манери в дусі Хемінгуея. Він є нарочито «незачесані» ліричну сповідь у формі щоденника або, як каже сам автор, «узкопленочного аматорського фільмики в прозі» з докладною фіксацією монологів. На перший погляд, у творі занадто багато деталей, ліричних відступів та коментарів, але саме завдяки цьому спілкування письменника з читачем набуває гранично безпосередній, довірчий, інтимний характер.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.