Стівенсон

Уславлення непримиренної боротьби з іноземними загарбниками у баладі Р. Стівенсона «Вересовий мед»

Роберт Льюїс Стівенсон — відомий англійський письменник, поет, драматург. Шотландець за національністю, він дуже переживав той факт, що його Батьківщина втратила свою незалежність, підкорена Англією. Тому тема національної незалежності та боротьби проти гнобителів була дуже близькою цій людині.

Детальніше...

Велике серце маленької людини (за баладою Р. Стівенсона «Вересковий трунок»)

Велике серце маленької людини
(за баладою Р. Стівенсона "Вересковий трунок")
Серед визначних літературних напрямів особливе місце посідає романтизм, що подарував світові твори, сповнені пригодницької відваги. її героями є сміливі, волелюбні люди, для котрих честь і любов до рідної землі - найсвятіші та найдорожчі за всі багатства і навіть за життя. У кризове для Англії XIX століття у літературі з'являється ціла плеяда представників неоромантизму, у творах яких героями виступають вже вихідці з низів - простий народ, здатний до бунту і подвигу.

Детальніше...

Слабкість та сила народів в історії людства (за баладою «Вересовий трунок»)

Гідна смерть краща за ганебне життя.

Тацит

Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах.

Долорес Ібарурі

Англійський письменник Роберт Льюїс Стівенсон — засновник англійського романтизму — улюбленець підлітків. Його твори зачаровують молодь, бентежать душу, спонукають до мрій та сміливих і мужніх вчинків. Стівенсон народився в Шотландії і любив свою батьківщину. У баладі «Вересовий трунок» із сумом зображує він трагічну долю корінного населення Шотландії — піктів.

Детальніше...

Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів» Роберта Льюїса Стівенсона

Нестримний дух романтики в романі "Острів скарбів"
Роберта Льюїса Стівенсона
"Острів скарбів", який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, на перший погляд, проста й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною. Авантюрний сюжет її, незважаючи на традиційність теми - оповідь про піратів, пригоди на морі, - є оригінальним.

Детальніше...

Світ романтики у романі Р. Л. Стівенсона «Острів скарбів»

Роберт Луїс Стівенсон — англійський письменник, корінний шотландець, син і онук шотландських інженерів, знаменитих будівельників маяків. Уже в цих фактах біографії письменника є щось загадкове, романтичне.

Найзнаменитіший твір Стівенсона — роман "Острів скарбів".

Якось у трактир "Адмірал Бенбоу" прийшов старий моряк. За ним везли його морську скриню. Моряк назвався капітаном. Він розповів юнакові Джиму Хокінсу, що за його скринею полює якийсь одноногий моряк. Незабаром капітан помер від апоплексичного удару. Джим Хокінс знайшов у скрині карту пірата Флінта. На ній було відзначене місце, де пірат сховав свої скарби. І от уже Джим Хокінс на кораблі "Іспаньола" пливе назустріч небезпекам, до Острова скарбів. Команду йому допоміг зібрати моряк, що погодився бути на шхуні кухарем. Звали його Довготелесий Джон Сільвер. У нього не було однієї ноги, але він викликав у Джима довіру.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.