Стендаль

Доля та формування характеру Жульєна Сорєля

Майстерність психологічного аналізу в романі Стендаля «Червоне та чорне». Жюльєн Сорель - головний герой «центрального» роману «Червоне і чорне» (1830) видатного французького письменника XIX ст., одного з основоположників французького реалізму, Стендаля (літературний псевдонім Анрі-Марі Бейля). Цей роман у сюжетному плані побудований на реальних фактах, з якими майбутній його автор знайомився на сторінках судової хроніки. Йшлося про молодого селянина, засудженого до страти за те, що він з метою кар’єри вступив у любовний зв ‘язок з дружиною господаря дому, де працював гувернером, а потім в родині паризького аристократа, де був скомпрометований близькими стосунками з дочкою господаря; так само, як і Жюльєн Сорель, був змушений залишити (не з власної волі) стіни духовної семінарії, так само стріляв у церкві в свою першу коханку, так само потрапив до в’язниці і був засуджений до страти. Проте реальне, документальне джерело лише підштовхнуло фантазію Стендаля, який на підставі цих сухих даних створив яскравий, живий, соціально й психологічно обумовлений характер, поданий до то ж, і в певній еволюції. Отже, замість дрібного честолюбця із судової хроніки в романі з’являється героїчна, трагічна й суперечлива особистість Жюльєна Сорєля.

Детальніше...

Ролі Жульєна Сореля у романі «Червоне і чорне»

Роман «Червоне і чорне» (1831) розповідає про долю обдарованого і честолюбного юнака з народу, який намагається усіма допустимими і недопустимим способами завоювати місце у суспільстві. Жульєн Сорель - людина дії. Він не здатний коритися жорстокій долі. Син сільського теслі вимушений носити чорну сутану священика, оскільки це єдина можливість для сільського хлопця вирватися із свого середовища. Назву роману розшифровують порізному. Ми спробуємо дати свою інтерпретацію. Вона базується на авторському коментарі про несвоєчасне народження героя. Якби Жульєн народився за часів Наполеона, він став би, завдяки своїм особистим якостям, генералом або пером Франції. Та будучи народженим в епоху Реставрації, він став злочинцем і закінчив життя на гільйотині, оскільки його високий інтелект, здібності у постреволюційній Франції були нікому не потрібні.

Детальніше...

“Проблема молодої людини у суспільстві” (за твором Стендаля “Червоне і чорне”)

Назва роману підкреслює основні риси в характері Жюльєна Сореля - головного героя твору. Оточений ворожими йому людьми, він кидає виклик долі. Відстоюючи права своєї особистості, він змушений мобілізувати всі засоби на боротьбу з навколишнім світом. Жюльєн Сорель - виходець із селянського середовища. Це визначає соціальне звучання роману.

Жюльєн Сорель, різночинець, плебей, хоче зайняти місце у суспільстві, на яке він не має права за своїм походженням. Жюльєн сам добре визначає зміст цієї боротьби в сцені на суді, коли йому надають останнє слово.

Детальніше...

Роман Стендаля «Червоне і чорне» — широка панорама сучпільного життя Франції

Роман видатного французького письменника ХІХст. Стендаля (псевдонім Анрі-Марі Бейля) (1830) можна без перебільшення назвати центральним як у творчості самого Стендаля, так і в процесі становлення французької літератури минулого століття в її поглиблених соціально-реалістично-психологічних зразках. Провідну роль в плані сюжетному тут відіграє біографія головного героя - Жюльєна Сореля, однак, згаданий твір далеко виходить за біографічні межі лише одного персонажа, а стає романом широкої соціальної замальовки у реалістичному дусі з доби Реставрації у Франції (цілком виправданим є підзаголовок - «Хроніка XIX століття»). Тут особиста біографія Сореля, як героя головного, значно розширилася за рахунок показу багатьох інших типових постатей і взагалі влучних замальовок побуту, звичок і соціально-моральної боротьби у французькому суспільстві тієї доби. Тут фігурує й французька провінція (невеличке місто Вер’єр), і духовна семінарія в Безансоні, і аристократичні кола в Парижі.

Детальніше...

Ролі Жульєна Сореля у романі «Червоне і чорне»

Роман “Червоне і чорне” (1831) розповідає про долю обдарованого і честолюбного юнака з народу, який намагається усіма допустимими і недопустимим способами завоювати місце у суспільстві. Жульєн Сорель — людина дії. Він не здатний коритися жорстокій долі. Син сільського теслі вимушений носити чорну сутану священика, оскільки це єдина можливість для сільського хлопця вирватися із свого середовища. Назву роману розшифровують порізному. Ми спробуємо дати свою інтерпретацію. Вона базується на авторському коментарі про несвоєчасне народження героя. Якби Жульєн народився за часів Наполеона, він став би, завдяки своїм особистим якостям, генералом або пером Франції. Та будучи народженим в епоху Реставрації, він став злочинцем і закінчив життя на гільйотині, оскільки його високий інтелект, здібності у постреволюційній Франції були нікому не потрібні.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.