Флобер Гюстав

Емма Боварі у романі «Мадам Боварі»

Боварі — це я сам.

Г. Флобер

Кращим хранителем критичного реалізму другої половини XIX століття французької літератури є Постав Флобер, у творчості якого прославляється повна відсутність будь-яких ілюзій про життя, нетерпиме відношення до всіляких спроб накинути романтичний покров на жорстоку правду дійсності. Він досягає граничного ступеня нещадності у своєму викритті.

Детальніше...

Трагедія Емми Боварі

Роман Гюстава Флобера «Пані Боварі» є одним із найвищих досягнень реалізму в світовій літературі. Публікація цього твору привела автора на лаву підсудних. Письменника звинувачували у попранні норм суспільної моралі, у зображенні брутальності шлюбу, висміюванні церковних обрядів. Це був суд над всією реалістичною літературою, яка розкривала негативні риси суспільства. Головною героїнею роману є дочка фермера Емма. Коли дівчині виповнилося тринадцять років, батько відправляє її до монастиря. Там вона захоплюється читанням бульварних романів і починає мріяти про красиве життя, піднесене кохання. Повернувшись додому, Емма бачить лише сірість, нудьгу, просте буденне життя фермерів. У цей час в житті героїні з’являється Шарль Боварі, який закохується в молоду жінку. І Емма починає мріяти про сімейне життя. Її душа шукає порятунку від реальності, здається, що шлюб з Шарлем принесе їй радощі бурхливих пристрастей, про які вона читала в романах, а чоловік стане людиною, яка змінить життя н щось розкішне, веселе.

Детальніше...

Трагічне і комічне в образі Шарля Боварі (за романом Гюстава Флобера «Пані Боварі»)

Гюстав Флобер - це один з трьох великих реалістів Франції, чия творчість вплинула на розвиток усієї французької літератури ХІХ сторіччя. Для його творчості є характерним особливий скептичний настрій, автор не бажає приймати реалії існуючого світу через їхню ницість і дріб'язковість і засуджує їх у своїх творах. Головне творче завдання Флобера - висвітлити глибинний зміст духовного і суспільного життя епохи. Саме воно було вирішене у романі "Пані Боварі", над яким письменник працював понад чотири роки.
Як свідчить заголовок, головна ідея твору пов'язана саме з образом пані Боварі. Головна героїня - Емма - це непересічна особистість, що вирізняється на тлі оточення постійним пошуком далеких від реального життя ідеалів. Її трагедія й полягає саме в розладі між мрією та дійсністю.

Детальніше...

Романтична і трагічна історія Емми Боварі (за твором Г. Флобера «Пані Боварі»)

І. Монастирське виховання та мрії. (Емма Боварі була дочкою фермера і мала прізвище Руо до заміжжя. Вона виховувалася у монастирі урсулинок, де читала багато романтичних книг. Емма гарно танцювала, малювала, знала географію, грала на фортепіано і мріяла про романтичне кохання. Саме тому вона хотіла неодмінно вінчатися опівночі, з факелами, але пан Руо був людиною приземленою і не зрозумів дочку.)
ІІ. Чи можна впіймати дивного птаха-щастя? (До весілля вона вірила, що щастя - то дивний птах, що має прилетіти до неї. Але чомусь він забарився.)

Детальніше...

Трагічність образа Емми Бовари

Кращим хоронителем традицій критичного реалізму другої половини XIX століття у французькій літературі є Гюстав Флобер, у творчості якого простежується повна відсутність яких-небудь ілюзій про життя, нетерпиме відношення до всіляких спроб накинути романтичний покрив на жорстоку правду дійсності. Творчість Флобера досягає своєї вершини в 50-60-і роки. Це був час Другої імперії, всю мерзенність якої й викрив Флобер у своїх кращих добутках: “Лексикон”, “Мадам Боварі”, “Виховання почуттів”.

У романі “Мадам Боварі” Флобер нещадно викриває затхлий провінційний міщанський кирок. Головна героїня добутку - мадам Бовари. Емма виховувалася в монастирі, в обстановці штучного ув’язнення, єдиним улюбленим заняттям Емми було читання романів, у яких діяли піднесені, ідеальні “герої з великої букви”: “У цих романах тільки й були, що любов, коханки, коханці, переслідувані дами, що падають без почуттів у відокремлених альтанках …клятви, поцілунки в човнику при місячному світлі, солов’ї в гаї, кавалери, хоробрі, як леви, і лагідні, як ягнята…”.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.