Школяр UA

Кафка Франц

Реальність і міфологічність як стильові особливості новели «Перевтілення»

Мабуть, найстрашніше в світі, коли людина вранці прокидається і не знаходить себе. Ще є думки, але вони здебільшого «вчорашні». А людини вже нема. Натомість у ліжку лежить на спині величезна дивна комаха, безпорадно смикає ніжками, намагаючись підвестися. Але важкий панцир тягне додолу. Що це? Нічні жахи? Тяжка психічна хвороба? Ні, це реальність. Реальність, в якій житимуть герої новели «Перевтілення». Реальність, в яку повірить читач. Особлива реальність Ф. Кафки. Він творить свій міф. Реальність і фантастика поєднуються, щоб створити образну картину сучасного авторові світу, безжалісного і абсурдного, де нічого не піддається логічному тлумаченню, де людина приречена на самотність і почувається лише комахою.

Продовжити

Життя Грегора-людини (за новелою Ф. Кафки «Перевтілення»)

Герой новели Грегор Замза за постійними турботами про матеріальний добро бут сім'ї не помітив, як перетворився на комаху. Безпорадний у своєму теперіш ньому стані, він згадує минулі успіхи.

Колись Грегор Замза виконував свій громадянський обов'язок перед суспіль­ством. Він був у армії, про що нагадує фотографія, де він «лейтенант, який, по­клавши руку на ефес шпаги, безтурботно усміхається і вселяє повагу своєю ви­правкою та мундиром».

Продовжити

Образ Грегора Замзи як гротескний літературний «автопортрет» Франца Кафки

Новаторство Франца Кафки у царині художньої прози. (Франц Кафка перший із європейських письменників XX століття широко використовував багатозначні символічні та алегоричні образи, що давало йому можливість із великою силою увиразнювати трагізм людської долі, розкрити кризу суспільства, його бездуховність, егоїзм, зневажання людської особистості.) II. Новела «Перевтілення» — це спроба письменника розкрити перед світом своє бачення природи людини. (Франц Кафка у новелі «Перевтілення» через свого героя показав себе. Письменник виріс у сім'ї, де батько мав найвіддаленіші поняття про педагогіку. Спілкування з дітьми відбувалося тільки у формі наказу чи насмішки. Батько не сприймав своїх дітей, особливо єдиного сина Франца, як особистість. Постійні приниження його гідності перетворили Франца на замкнуту, відлюдькувату, закомплексовану людину.)

Продовжити

Мої враження від новелі Ф. Кафки “Перетворення”

Тема твору Конвульсії й загибель “маленької людини” у мережах знеособлених, відчужених сил. ”Перетворення” я прочитала вперше до того, як ми почали вивчати творчість Франса Кафки. Не сховаю, мене трохи вразив сюжет його добутку. Щось подібне я зустрічала, мені здається, тільки один раз, коли зштовхнулася із творчістю Едгара По. І на мене зробило враження не стільки саме перетворення, скільки подробиці, з якими автор описав його. Йому вдалося настільки точно передати відчуття героя, його почуття, його поводження, що я змогла представити себе в ролі дивовижної комахи. Жах, кошмар, у який перетворилася його колись тихе й спокійне життя, пройшли перед моїми очами, як кінострічка заворожливого фантастичного фільму. Але є деталь, що мені не вдалося помітити при першому прочитанні новели. Я не побачила самого головного - тієї “моралі”, що намагався донести до читача письменник. Але ж це те, із чим я й мої сучасники зіштовхуються щогодини, щохвилини. Це трагедія “маленької людини”.

Продовжити

Проблема родинних стосунків у новелі Франца Кафки «Перевтілення»

«…Я живу в своїй родині більш чужим, аніж най чужіший». Ф. Кафка. Видатний австрійський письменник-модерніст Франц Кафка (1883-1924) з раннього дитинства відчував хворобливу любов-ненависть до батька, який відзначався дуже деспотичним характером, був для родини справжнім тираном. Францові він закидав безталання, дорікав невмінням «крутитися» в житті. Нездатний чинити батькові активний опір, Франц все ж відмовився займатися торгівлею і звернувся до літературної творчості, хоча батько з погордою ставився до цього заняття. Все своє життя Франц Кафка присвятив батьковій родині і ніколи не мав своєї. Все своє життя син хотів довести батькові власну значущість. То ж не дивно, що одна з основних тем творчості письменника - стосунки у родині - знайшла яскраве відображення у новелі «Перевтілення», яка посідає центральне місце у творчому доробку Франца Кафки. Герой новели - Грегор Замза виріс у Празі у міщанській сім’ї, яка цікавиться винятково матеріальним у житті. Батько Грегора розтринькав майже всі гроші родини, і Грегор змушений служити одному з батькових кредиторів, ставши комівояжером. Батько втратив роботу, мати хворіла на астму, сестра Грета була ще занадто молодою, щоб працювати. Тому Грегор змушений самотужки утримувати родину. Щодня встаючи вдосвіта, він більшість свого часу проводить у дорозі.

Продовжити

Людське і тваринне в образі Григора Замзи

Символічність оповідання Кафки «Перевтілення». Найбільший трагізм і песимізм світогляду австрійського письменника Франца Кафки полягає у його відчутті ворожості світу та життя імодини (зло, що в ньому існує в будь-яку хвилину може звалитися на и юдину і знищити її), у відчутті непереборного відчуження між людьми (людина приречена на самотність, ніхто не може її зрозуміти до кінця і не може допомогти їй в її нещастях; усі існуючі зв’язки між людьми - суспільні, сімейні, подружні - лише видимість, умовність). Новела Кафки «Перевтілення» - є символом цього трагічного відчуття світу автором, символом самотності людини, незахищеності її перед всевладним злом, що таїться в звичайному, буденному, символом відчуження між людьми, нездатними на справжню любов, на справжнє милосердя.

Продовжити

Реальнiсть i мiфи — стильовi особливостi новели Франца Кафки “Перевтiлення”

Мабуть, найстрашнiше в свiтi, коли людина вранцi прокидається i не знаходить себе. Ще є думки, але вони здебiльшого “вчорашнi”: “треба не спiзнитися на роботу”, чи “дзвонить годинник”. А людини вже нема. Натомiсть у лiжку лежить на спинi величезна дивна комаха, безпорадно смикає комашиними нiжками, намагаючись пiдвестися, але важкий панцир тягне долу.

Що це? Нiчнi жахи? Тяжка психiчна хвороба? Нi, це реальнiсть. Реальнiсть, в якiй житимуть герої новели “Перевтiлення”. Реальнiсть, в яку повiрить читач. Особлива реальнiсть Ф. Кафки.

Продовжити

Жорстокість XX століття в новелі Франца Кафки «Перевтілення»

Мине рік - і відійде в минуле друге тисячоліття, стане легендою, казкою. Що саме чекає на людство у наступному, третьому, з яким багажем знань, почуттів ми зможемо перетнути його межу? Ці проблеми хвилювали і хвилюють найвидатніші уми нашої епохи. Поети, прозаїки, художники у своїх працях намагалися висвітлити найважливіші проблеми, які турбують людство, прагнули віднайти шлях у суспільство гармонії та світла. Австрієць Франц Кафка був свідком великих і трагічних змін, що відбувалися в Європі на початку XX століття. На власні очі він бачив руйнування романтично піднесеного старого світу і не бажав йому нічого, крім загибелі. Проте письменник відчував себе частинкою цього хворого світу, що відходив у минуле. Усвідомлення своєї беззахисності, жертовності перед невідворотністю вселюдської душевної муки, глобальної суспільної катастрофи він яскраво висвітлив у своїй творчості. Занепад та страждання породили в його творах шокуюче поєднання відчуття жаху із описом сірої буденності.’

Продовжити

Про що «кричить» Грегор Замза? (за новелою Франца Кафки «Перевтілення»)

Що означає вираз “для нього сам спів - крик”? Поет завдяки гостроті свого зору бачить дисгармонію там, де її не може помітити звичайна людина. Він свого роду пророк, який “кричить”, щоб попередити людство про небезпеку. Отже, устами Грегора Замзи до нас кричить сам Кафка - самотній геній XX століття. Щоб краще зрозуміти, що приховує в собі метафоричний образ жука, звернемось для порівняння до казки російського письменника І. Аксакова “Аленький цветочек”, головним героєм якої є надзвичайно потворна істота. Але не тільки тому ми звертаємось до твору російського письменника.

Продовжити

Реальність і міфотворчість як стильові особливості новели Ф. Кафки «Перевтілення»

Ранок. Людина прокидається й не знаходить себе. Ще є думки, але вони здебільшого "вчорашні": "треба не спізнитися на роботу", "чи дзвонить годинник". А людини вже немає. Натомість у ліжку лежить на спині величезна дивна комаха, безпорадно смикає комашиними ніжками, намагаючись підвестися, але важкий панцир тягне долу.
Що це? Нічні жахи? Тяжка психічна хвороба? Ні, це реальність. Реальність, в якій житимуть герої новели "Перевтілення". Реальність, в яку повірить читач. Особлива реальність Ф. Кафки.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку