Школяр UA

Конан Дойль

Пам’ятник славетній особистості і її творцю

Єдине, що заслуговує на увагу, - низка міркувань від наслідків до причини. Це й призводить до успішного розв’язання справи. Артур Конан Дойль «Шерлок Холмс». Традиція людства - встановлювати пам’ятники на честь славетних особистостей. Серед мільйонів відомих письменників, музикантів, учених, удостоєних цієї честі, закарбовано в камені чи в металі всього одиниці літературних героїв. Серед них - Шерлок Холмс з циклу оповідань Артура Конан Дойля. Він височить біля лондонської станції метро «Бейкер-стріт», де на однойменній вулиці в будинку 221-Б, як написав А. Конан Дойль, мешкав легендарний герой разом з другом лікарем Ватсоном. Чим же підкорив своїх читачів А. Конан Дойль? Чому й понад століття після написання оповідань про Шерлока Холмса шанувальники великого детектива створюють клуби, товариства на його честь?

 

Звісно, талантові А. Конан Дойля ми завдячуємо популярності його героїв. Крім того, і сам вид художньої літератури, який називається детективним, захоплюючий за своєю будовою. Поняття «детективна література» - від лат. йеіесііо - відкриття, від англ. ііеїесі - викривати. Він побудований або на логічному розкритті загадкового злочину, або на детальному з’ясуванні таємних і дивних обставин, що пов’язані з долями героїв. Конфлікт будується на боротьбі розуму і справедливості з силами зла і насилля. Фундатором детективної літератури вважається американський письменник Едгар Алан По, але саме Артур Конан Дойль винаходить нову літературну форму - цикл детективних оповідань з одним головним героєм.

З захопленням читачами сприйнялися збірки «Пригоди Шерлока Холмса» і «Записки про Шерлока Холмса». А коли А. Конан Дойль вирішив, що вичерпався з сюжетами про детектива-мислителя, написав оповідання «Остання справа Холмса», де розповів про загибель улюбленого героя від руки злочинця Моріарті. Читачі, серед яких була і сама англійська королева Вікторія, просили автора повернути світові містера Холмса. Так у 1902 році з’являється повість «Собака Баскервілів», а у 1903 - цикл оповідань «Повернення Шерлока Холмса».

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку