Школяр UA

Костенко Ліна

«Поезія — це завжди неповторність…» (за ліричними творами Л. Костенко)

Поетесу називають "королевою української поезії XX століття". Уже перша збірка "Проміння землі" (1957) засвідчила про неабиякий талант письменниці. У доробку поетеси поетичні збірки "Вітрила" (1958), "Мандрівки серця" (1961), "Над берегами вічної ріки" (1977), "Неповторність" (1980), "Сад нев'янучих скульптур" (1987), "Вибране" (1989), драматичні поеми "Сніг у Флоренції", "Дума про трьох братів неазовських", поема-балада "Скіфська одіссея", роман у віршах "Берестечко". За роман у віршах "Маруся Чурай" Ліні Костенко присуджено Державну премію імені Т. Г. Шевченка, аза книгу "Інкрустації" (1994), яка вийшла друком за кордоном італійською мовою, - Міжнародну премію Франческо Петрарки. Нагороджена також іншими міжнародними преміями: фундації Антоновичів та імені Олени Теліги. її вірші перекладені багатьма мовами світу.

Продовжити

Ця дівчина не просто так, Маруся

Це — голос наш.

Це — пісня.

Це — душа!

Ліна Василівна Костенко — геніальна поетеса сучасності. "Спартанкою Києва" ввійшла вона в літературу XX сторіччя й одразу стала улюбленою авторкою багатьох українців, тому що була і є принциповою, відвертою, часто різкою, але завжди щирою та правдивою у своїх творах.

Продовжити

Роздуми після знайомства з інтимною лірикою Ліни Костенко

Немає поетів, які б не писали про кохання. І це не дивно. Бо серед людських почуттів воно займає чільне місце і, як кажуть, є мірилом людської душі. Кохання окрилює людину, робить її шляхетною, підносить до духовних висот навіть тоді, коли приносить страждання, розчарування, біль. Почуття любові прагне висловлення і тому дає поштовх до творчості. Ось чому так багато написано про кохання. Кожен поет по-своєму оспівує це найпрекрасніше почуття, яке здатне розвивати людяне в людині. Ось чому, на мою думку, тема кохання є наскрізною у творчості Ліни Костенко. її інтимна поезія є класикою української любовної лірики. Ці поезії своєрідні, красиві своєю викінченістю, мистецьким виконанням, мають свої джерела краси. Тому вражає кожен Лінин вірш, кожна її фраза.

Продовжити

Інтимна лірика Ліни Костенко

Моя любове! Я перед тобою.

Бери мене в свої блаженні сни.

Ліна Костенко

Поезія Ліни Костенко надзвичайно м'яка і жіноча, в ній відбито прекрасне, золоте серце поетеси, її почуття й думки, що стали мені дуже близькими. Її поезія — це талант, це гармонія. Гармонія мозку і душі, думки і почуття, змісту і форми. Талант поетеси, чудової жінки, що вміє відчувати, вміє дослуховуватися до найінтимніших своїх почуттів, проникати в найпотаємніші куточки людської душі, не міг не втілитися в поезіях про кохання. Ліна Костенко — тонкий лірик, автор блискучих поезій інтимного характеру.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку