Школяр UA

Костенко Ліна

Інтимна лірика Ліни Костенко

Моя любове! Я перед тобою.

Бери мене в свої блаженні сни.

Ліна Костенко

Поезія Ліни Костенко надзвичайно м'яка і жіноча, в ній відбито прекрасне, золоте серце поетеси, її почуття й думки, що стали мені дуже близькими. Її поезія — це талант, це гармонія. Гармонія мозку і душі, думки і почуття, змісту і форми. Талант поетеси, чудової жінки, що вміє відчувати, вміє дослуховуватися до найінтимніших своїх почуттів, проникати в найпотаємніші куточки людської душі, не міг не втілитися в поезіях про кохання. Ліна Костенко — тонкий лірик, автор блискучих поезій інтимного характеру.Кохання, на думку поетеси, — це найбільший самовияв людини, найбільш" самореалізація, найкращий плід людської душі і серця. Якщо людина здатна кохати до самозабуття, до самозречення, до самоспалення, — значить Господь благословив її, дав можливість пережити найщасливіші години, дні в житті. Людина, яка кохає, не здатна чинити зло:

Це не чудо, це гад, мені страшно такого кохання.

Чорна магія ночі, скажи мені голосом рік —

ця тривога, ця ніжність, незатьмарений рай без вигнання,

заворожене щастя, — чи буває таке навік.

 

У поезії "Розкажу тобі думку таємну..." — одному з ліричних шедеврів Ліни Костенко, простежуємо народження в свідомості ліричної героїні "думки таємної", спостерігаємо, як "дивний здогад" її обпікає. Вона з часом нанизує "сотні вражень, імен і країн", та найближчою мас бути надія. Кохання для героїні — вічне, якщо 19 1200. Твори. 10 II кл вже покохала, то на все життя, бо кохання — це великий дар від Бога, воно носить священний характер. Тому так впевнена лірична героїня, що вона і її коханий залишаться в серці один одного "на сьогодні, на завтра, навік". У поезії звучить туга за втраченим коханням, але водночас немає мотиву безнадії.

Душа ліричних героїнь поезій Ліни Костенко, як і поетеси, відкрита життю, коханню, щастю. Так, у вірші "Моя любове! Я перед тобою..." серце і душа героїні розкриваються назустріч коханню, "блаженним снам". Між тим героїня знає про те, що може заважати коханню, вона прагне любові Щасливої, яка б не розмінювалася на "спотички доріг", боїться "заплутатись в дрібницях":

... Лиш не зроби слухняною рабою,

не ошукай і крил не обітни!

Не допусти, щоб світ зійшовся клином,

І не приспи, для чого я живу...

Інтимна лірика Ліни Костенко дуже цікава, прониклива, душевна. Це — своєрідні роздуми — монологи й діалоги, враження від баченого і пережитого, що відкривають читачу щире серце поетеси і її прекрасну душу.

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку