Школяр UA

Кіплінг Редьярд

Віра в можливості людини (за твором Р. Кіплінга «Мауглі»)

Образ людини, що виросла серед тварин, здавна приваблював людську уяву. Ще у Древньому Римі існували легенди про хлопчиків, яких вигодували вовчиці. Але в історії з Мауглі, головним героєм одноіменного твору Р. Кіплінга, важливо інше. Цей спочатку беззахисний хлопчина, який згодом стає мужнім, сильним юнаком, здійснює подвиги й перемагає своїх ворогів тільки тому, що він Людина. Ця думка є головною у творі.

Продовжити

Міфотворчість як стильова основа новели Ф. Кафки «Перевтілення»

I. Реальність і фантастика в старовинних міфах (неможливість пояснення багатьох природних явиш і людської долі створювала міфи про богів, про надприродних істот, про перевтілення людини у квітку, дерево, тварину; перевтілення було карою за вади характеру, погані вчинки, тому воно сприймалося як попередження, пересторога людям).

II. Міфічність дійсності в новелі Кафки "Перевтілення".

Продовжити

Відгук на виставу «Казки джунглів» Харківського театру ляльок ім. Афанасьева

Лунає чарівна мелодія, і перед нашими очима виникає старовинна споруда — чи то залишки якогось храму, чи то тріумфальна арка, до якої наблизилися джунглі.

Золотисте пір'я павлина з зеленими та синіми сердечками повільно здіймаються завісою. Починається танок. Нібито оживає сама старовинна та вічно юна Індія, красуня й чарівниця, втілення ріки, неба, джунгїіів, вікової історії та казок. Розкриваються квіти на ширмі, колишуться ліани, пливе по небу сонечко. І десь тут скаче, радіючи життю, маленьке Слоненятко з поки ще коротким носиком.

Продовжити

Шлях Мауглі від вихованця Джунглів до їх господаря

Одного тихого задушливого вечора до вовчої печери в джунглях прибилося Людське дитинча, якого батьки загубили під час полювання на тигра. Воно було зовсім голе та дуже голодне, але зовсім не боялося грізних звірів. Вовки нагодували дитину, не захотіли віддати її тигру Шер-хану, а залишили в своїй печері. Мати Вовчиця назвала дитинча Мауглі, що значить Жабеня. В ніч Племінних Зборів Батько Вовк повів його разом зі своїми вовчатами на Скелю Ради. Саме там приймали щенят до Зграї. Тигр Шер-хан хотів, щоб Людське дитинча віддали йому, бо він вважав Мауглі своєю здобиччю. Але Мати Вовчиця ладна була битися на смерть за Мауглі. До того ж за нього вступився ведмідь Балу, а пантера Багіра пообіцяла Зграї викуп. І Мауглі прийняли до Сіонійської Зграї - ціною забитого бика та доброго слова Балу.

Продовжити

«Ми з тобою однієї крові?…» («Мауглі» Р. Кіплінга)

Людина є дитям природи. Завжди була і буде з нею пов'язана, хоча іноді намагається це заперечити. Колись люди жили серед тварин, існували пліч-о-пліч, та це було дуже давно. Ми від'єднались від свого коріння, можливо, саме через це нас спіткали такі біди.
Про життя людини поряд із вільними, не замученими (людиною у зоопарках) тваринами ми можемо прочитати у книзі відомого англійського письменника Редьярда Кіплінга "Мауглі".
У творі мова йде про Мауглі - маленьке людське дитинча, яке одного разу теплого літнього вечора увійшло до нори вовків. Батько Вовк і Мати Вовчиця дуже полюбили його і прийняли в свою родину. Зграя дала згоду - і хлопчик ріс серед вовченят, немов серед рідних братів та сестер. Дика природа оточувала Мауглі. Дикі, темні ліси, перевиті ліанами, бамбукові зарості, болота - весь цей дикий світ, населений вільними хижими тваринами.

Продовжити

Людина є дитям природи («Мауглі» Р. Кіплінга)

Відомий англійський поет, прозаїк, літературний критик, лауреат Нобелівської премії (1907). Кіплінг народився і деякий час жив в Індії, навчався у приватних школах Англії. Літературну діяльність розпочинав як поет. Одразу ж здобули популярність його поетичні збірки «Департаментські пісні та інші вірші» (1866), «Пісні казарми» (1892), «Сім морів» (1896). Особливе обдарування літератор виявив у жанрі короткого оповідання. У Індії та в Англії його збірки «Місто страшної ночі», «Сватання Діни Шанр» (1890) були надзвичайно популярними. Крім того, він пише пригодницькі романи «Згасле світло», «Наулахка». Герої творів Шилінга - звичайні люди, але показує їх автор у незвичних ситуаціях. Велику популярність у всьому світі здобули «Книга джунглів» та «Друга книга джунглів», які вийшли одна за однією - 1894 та 1895 рр. У цих книгах поєднані поезія і проза, автор стверджує ідею гармонії людини і природи.

Продовжити

Проблема культурного шоку і мистецької гри (на матеріалі творчості Редьярда Кіплінга)

Одним з найчастіше цитованих письменників у постмодерністському мистецтві Західної Європи і, особливо. Північної Америки, залишається Джозеф Редьярд Кіплінг - славетний співець Британської імперії, що одним з перших побачив початок її кінця, лауреат Нобелівської премії 1907 року. У Радянському Союзі одні з кращих перекладів кіплінговської поезії належать учениці Миколи Гумільова з “Цеху поетів” - Аді Оношкович-Яцині. З одного боку - маємо явище “радянського кіплінгіанства” (М. Тихонов) у дусі соцромантизму, з іншого - поетичні переклади Кіплінга, які стали частиною “фольклору радянської інтелігенції”. Але разом з тим цитація Кіплінгового роману “Кім” у фільмі Знтоні Мінгелли “Англійський пацієнт” відкриває для нас “нерадянське” сприйняття його текстів: Кіплінг - це своєрідний знак для теми “іншого” в сучасному мистецтві, він доречний там, де ще немає визначеності, де зрушені ідеологічні та етнічні стереотипи і “все ще тільки вкладається”, там, де жива мистецька гра переважає над формальною традицією.

Продовжити

Мауглі — вихованець джунглів (Редьярд Кіплінг)

Увесь світ захоплюється історією дитини, яка потрапила у джунглі і була вихована вовчою зграєю.
Про це розповів у своїй книзі "Мауглі" відомий англійський письменник Р. Кіплінг.
Разом із Мауглі ми пізнаємо Закони Джунглів і розуміємо, що вони багато в чому корисні й людям. Наприклад, вбивати звірів можна лише заради харчування, поважати закони кожного товариства (зграї), шанувати того, кого зустрінеш на стежці в джунглях, зважати на науку мудріших та інші.

Продовжити

Друзі Мауглі (Кіплінг Редьярд)

Книга Д. Р. Кіплінґа "Мауглі" - мудра і повчальна казка. Дивовижна історія маленького хлопчика, вихованого вовками, розкриває споконвічні закони природи, примушує замислитися над цінностями людського життя.
Людське дитинча, опинившись у джунглях, не загинуло, бо знайшло вірних і надійних друзів. Друзі ці - звірі. Але Кіплінґ не наділяє їх рисами людей, як це буває в народних казках. Усі вони - мислячі істоти і діють залежно від обставин відповідно до законів природи.
Один з таких законів - дбати про потомство. Уособленням цього закону стають Батько і Мати Вовки. Уперше побачивши Мауглі, Мати Вовчиця відчула, що він - лише беззахисне "щеня". Тому вона й стала на його захист, як захищала б своїх вовчат. І всі звірі визнали її право.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку