Школяр UA

Купрін

Гуманістична позиція автора в розкритті образу героя в оповіданні Купріна «Гранатовий браслет»

"Гранатовий браслет" - одне з найкращих оповідань видатного російського письменника О. І. Купріна, в якому автор засуджує буржуазну мораль, бездуховність, лицемірство сучасного йому суспільства.

Продовжити

Основні теми творчості О. І. Купріна

Твір по добутках «Молох», «Олеся», «Двобій». О. І. Купрін у кращих своїх добутках відбив буття різних станів російського суспільства кінця XIX - початку XX сторіччя. Продовжуючи гуманістичні традицій російської літератури, особливо Л. М. Толстого і А. П. Чехова, Купрін - був чуйний до сучасності, до її актуальних проблем. Літературна діяльність Купріна почалася в пору його перебування у кадетському корпусі. Він пише вірші, де звучать то ноти зневіри і туги, то чуються героїчні мотиви («Сни»). У 1889 році вихованець юнкерського училища Купрін друкує у журналі «Російський сатиричний листок» невеличке оповідання, що називається «Перший дебют». За опублікування оповідання без дозволу начальства Купрін був підданий арешту на гауптвахті. Вийшовши у відставку та оселившись у Києві, письменник співробітничає у київських газетах. Цікавим літературним явищем була серія нарисів «Київські типи». Створені ним образи відбивали істотні риси строкатої міської обивательщини і людей «дна», характерні для всієї Росії.

Продовжити

Кохання у творчості О. І. Купріна

О. І. Купріна, великого майстра художнього слова, гуманіста і правдошукача, з неменшою підставою можна назвати і співаком піднесеного кохання, що посвятив цій вічній і прекрасній темі три повісті - «Гранатовий браслет», «Олеся» і «Суламифь». Протестуючи проти вульгарності і цинізму буржуазного суспільства, продажних почуттів, «зоологічних» проявів інстинктів, письменник створює дивні по красі і силі приклади чистого і піднесеного кохання, відправляючись для цього у глибину століть («Суламифь»), забираючись у лісову глухомань Волинської губернії («Олеся»), заглядаючи в комірку закоханого пустельника, «останнього романтика» у жорстокому і розважливому світі («Гранатовий браслет»).

Продовжити

Символічні образи в оповіданні О.І. Купріна «Гранатовий браслет»

Письменник Олександр Іванович Купрін був людиною дивної долі. Натура сильна, кипуча, душа широка, добра. Купріну була властива величезна спрага життя, прагнення усе знати, усе вміти, усе випробувати самому. Величезна любов до Росії, яку він проніс через все своє життя, робить йому честь і як людині, і як письменникові. Багато чого пізнав він у житті й зумів свої життєві досвіди змусити служити своїй творчості. Автор чудових повістей Купрін був визнаним майстром короткого оповідання. В них дана широка, різноманітна картина російського життя кінця XIX - початку XX століття. Великий життєлюб, він вірив, що життя стане краще, і мріяв, що прийде час, коли всі люди будуть щасливі. Мрія про щастя, про прекрасне кохання - ці теми вічні у творчості письменників, поетів, художників, композиторів. Не обійшов їх і Купрін. Із властивим йому високим художнім смаком, тонким розумінням психології своїх героїв, він писав про кохання. Мабуть, самою поетичною річчю Купріна став «Гранатовий браслет» - прекрасне оповідання про нерозділене велике кохання, кохання «яке повторюється тільки один раз у тисячу років».

Продовжити

Сенс назви повісті О. І. Купріна «Поєдинок»

Назва повісті О. І. Купріна вірно передає зміст що розігралася в ній драми, відразу визначає внутрішній конфлікт, ще не відомий читачеві. Тобто під поєдинком мається на увазі не тільки описана в кінці повісті дуель, але і всі події, що відбуваються з головними героями. Дія книги відбувається в той час, коли тільки що офіційно дозволили поєдинки між офіцерами. Природно, в гарнізоні ця тема жваво обговорюється. Вперше вона всерйоз порушується в розмові Шурочки Ніколаєвої і Ромашова. Шурочка, красива, чарівна, розумна, освічена жінка, говорить про дуелі як про якесь необхідне явище. Офіцер, стверджує вона, зобов’язаний ризикувати собою. Образа може бути змито тільки кров’ю. Адже офіцери, говорить Шурочка, створені для війни. Їх невід’ємними якостями повинні бути «сміливість, гордість, вміння не сморгнуть перед смертю». Такі якості в мирний час можуть проявитися тільки в дуелях. Не тільки Шурочка, дружина офіцера, міркує про поєдинки з подібною запалом. Це думка більшості чоловіків у гарнізоні. Ромашов ж з подивом та подивом вислуховує подібні мови з вуст чарівної жінки.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку