Школяр UA

Лєсков Н.С.

Що означає для сучасного читача словосполучення «Леді Макбет Мценского повіту»?

Якась претензія на світову значимість. Любов і кров. Шекспірівські страсті російської глибинки: гори трупів і фонтани крові. Можна знайти в цьому нарисі тонку іронію, пародійний мотив переглядає в його словесній тканині. У Шекспіра все відбувається у фіналі його трагедій, де герої трощать один одного в капусту, труять, проколюють один одного шпагами, душать і каються. У Лєскова те ж відбувається - але спочатку, і якось буденно, без надриву й, головне, без каяття, цинічно й весело.

Продовжити

Головний герой оповідання в оповіданні Н. С. Лєскова "Лівша"

Головний герой оповідання - людин неосвічений, не позбавлений властивих росіянином недоліків, у тому числі дружби з «зеленим змієм». Однак основна властивість Лівші - незвичайна, чудесна майстерність. Він утер ніс «аглицким майстрам», підкував блоху такими дрібними цвяхами, що й у найдужчий «мелкоскоп» не побачиш.

Продовжити

Життя людини в повісті Лєскова «Леді Макбет Мценского повіту»

Варто відзначити, що для російської літератури взагалі не характерні чіткі, концентричні сюжети, доцентровість і напруженість дії (згадаємо "п'єси життя" Островського, "підводний плин" у Чехова). Лісочків особливо тяжів до хронікального, екстенсивного принципу сюжетосложения.

Продовжити

Твір по повісті Н. С. Лєскова «Леді Макбет Мценского повіту»

Заголовок повести Н. С. Лєскова - "Леді Макбет Мценского повіту" (1865)1 - запрошує до порівняльного аналізу добутку із трагедією У. Шекспіра "Макбет" (1606). До даного типу заголовків - "з ускладненою семантикою" - А. В. Ламзина відносить " заголовка-символи, алюзії, метафори, цитати"2 .

Продовжити

Твір «Леді Макбет Мценського повіту»

Що означає для сучасного російського читача словосполучення «Леді Макбет Мценского повіту»? Якась претензія на світову значимість. Любов і кров. Шекспірівські страсті російської глибинки: гори трупів і фонтани крові. Можна знайти в цьому нарисі тонку іронію, пародійний мотив переглядає в його словесній тканині. У Шекспіра все відбувається у фіналі його трагедій, де герої трощать один одного, труять, проколюють один одного шпагами, душать і каються

У Лєскова відбувається практично те ж саме - але спочатку якось буденно, без надриву й, головне, без каяття», якось по-особливому цинічно й навіть чи ледве не весело. Деякі лесковские герої, по суті, досить стійкі позитивні образи. Зіновій Борисич, «чоловік Катерини Львівни, людина років п'ятдесятьох з лишком». Грамотний купець, не п'є, встає в шість ранків, чашка чаю, і за праці праведні

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку