Школяр UA

Горький Максим

Горький «На дні»

Драматургія - найдавніший жанр літератури. Вона привертає до себе увагу людей перш за все своєю наочністю. Дія розгортається перед очима глядачів, вони спостерігають динаміку сюжету, будучи учасниками подій. Книга не може дати тій повноти відчуттів, яку ми отримуємо в театрі. Для авторів і критиків ж зал є експериментальної майстерні, в якій, спостерігаючи за реакцією публіки, можна судити про достоїнства і недоліки, про актуальність п’єси. Хоча ми знаємо багато прикладів того, як прекрасні драматичні твори, що зазнають провали на прем’єрах, знаходили згодом довге сценічне життя.

П’єси Горького відразу і беззастережно приймалися публікою з захопленням. Його драматичні твори: “Міщани”, “Дачники”, “На дні” не сходять зі сцен російських театрів. Горький є найбільшим драматургом двадцятого сторіччя.

Продовжити

Неоромантизм ранніх творів Максима Горького

Неоромантизм ранньої творчості Максима Горького був зумовлений життям і творчими пошуками молодого письменника. У період наростання революційного руху потрібно було сказати нове, героїчне слово, тому потрібний був новий герой у літературі. Герої революційно-романтичних творів Максима Горького — "Макар Чудра", "Стара Ізергіль", "Пісня про Сокола", "Пісня про Буревісника" — народжені його революційною мрією. Максим Горький вважав, що тепер недостатньо тільки критикувати існуючі порядки. Він, який чекав наближення світлого майбутнього, хоче підказати шляхи до нього. Ось чому в центрі творів цього періоду стоять горді, волелюбні герої: Данко, Сокіл, Буревісник — ті, хто готовий віддати себе в жертву заради того, щоб змінити життя на краще. Вони закликають активно втручатися в життя, здійснювати героїчні подвиги в ім'я найвищої цілі — свободи і щастя народу.

Продовжити

Пісня про Буревісника — пам’ятка доби російських революцій

Пісня про Буревісника - пам'ятка доби російських революцій

"Пісня про Буревісника" - це один із найвідоміших творів Максима Горького. Написаний на злобу дня свого часу - початку XX століття - він в алегоричній формі містив заклик до боротьби, до дії. Зважаючи на те, якими були наслідки революційної бурі, що її кликав Буревісник, твір почали сприймати ледь не іронічно.

Продовжити

У житті, знаєш ти, завжди є місце для подвигів (за ранніми романтичними творами Максима Горького)

Героїня оповідання "Стара Ізергіль", промовивши ці слова, мала на увазі те, що кожній людині надається можливість для здійснення подвигу. Та чи кожна людина здатна скористатися з цієї можливості?

У оповіданні Ізергіль подає своє розуміння подвигу. Подвиг - це героїчний вчинок. Але в чому героїзм? Може, в тому, щоб протиставити себе цілому світові, як це зробив Ларра? Адже він по-справжньому горда й волелюбна людина. Так, але кому від того легше? Кому потепліло від того, що він поряд? Нікому, бо він хотів волі лише для себе. Подвиг - це завжди самозречення. Адже вчинити так, як диктує егоїзм, неважко. Так і робить селянин із оповідання "Челкаш", ладний вбити товариша заради грошей. Набагато важче зважити на думку іншого, пристати на його позицію.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку