Школяр UA

Мігель де Сервантес

Основні факти життя Сервантеса в контексті історичного розвитку Іспанії

Іспанська культура - це чудо зустрічі з красою в собі, джерело натхнення, власних відкриттів. Іспанія для всіх - країна мужнього, талановитого народу, мрійників, авантюристів, великих ідеалістів і митців. Іспанія - це розпечені дахи над безлюддям сієсти, химерна краса Барселони, Толедо, розкішні будівлі Севіли, картини Ель Греко, Гойї, Далі. Але, найперше, Іспанія - це батьківщина Сервантеса, і Дон Кіхот одвічно мандруватиме цією кам’янистою країною.

Продовжити

Дон Кіхот і Санчо Панса як уособлення двох життєвих позицій (Сервантес Мігель)

Великий Ґете вважав, що життя, прожите без користі, подібне до смерті. Подібної точки зору дотримувалася більшість геніїв XIX століття.
А що думали про зміст життя попередники Ґете, представники літературних кіл епохи Відродження? Адже вони стояли біля витоків нових уявлень про людину, нового погляду на навколишній світ.
Кожний із титанів Відродження зробив свій внесок у розвиток цієї епохи.
Величні образи Дон Кіхота і його зброєносця Санчо Панси втілили складні протиріччя іспанської дійсності ХVI-XVII століть, трагедію великої епохи Відродження в історії людства.

Продовжити

«Вічні образи» у світовій літературі

Історія літератури знає чимало випадків, коли твори письменника були дуже популярні за його життя, але минав час, і їх забували майже назавжди. Є й інші приклади: письменника не визнавали сучасники, а справжню цінність його творів відкривали наступні покоління.
Але в літературі є дуже небагато творів, значення яких неможливо перебільшити, тому що в них створені образи, які хвилюють кожне покоління людей, образи, які надихають на творчі пошуки митців різних часів. Такі образи мають назву "вічних", бо вони носії рис, що завжди притаманні людині.

Продовжити

Трагічне і комічне в образі Дон Кіхота (За романом М. де Сервантеса «Дон Кіхот»)

Лицарі минулого… Вони бентежать душі жіночої половини суспільства уже протягом кількох століть. Чи, може, то живе в наших душах туга за незнаною минувшиною, чи не вистачає сили і мужності в наших сучасниках. Юнакам же в обрисах попередніх епох увижаються лицарські турніри і славні звитяги.
А славнозвісні кодекси честі! Чи й справді дотримувались їх воїни минулого, чи це тільки вигадка? Навіть якщо вигадка, то така, яку варто наслідувати. Недаремно ж епоху Відродження називають епохою титанів. Одним із них був бідний ґідальго Міґель Сервантес, який увіковічив себе багатством душі свого героя - лицаря сумного образу - Дон Кіхота.

Продовжити

Дон Кіхот — «мудрий божевільний»

Дон Кіхот - "мудрий безумець"

Цей твір було написано в Іспанії М. Сервантесом. За часів, коли створювався твір люди зачитувалися лицарськими романами, і Сервантес вирішив показати безглуздість цих романів. Після того як видати його твір "Дон Кіхот" лицарські романи втратили свою популярність.

Продовжити

Дон Кіхот — вічний образ у літературі

За дивною іронією долі роман, який Сервантес створював як пародію, пережив усі "серйозні" літературні твори цього автора. Жебрак, однорукий, змучений Сервантес писав "Дон Кіхота" у в'язниці. Від відчаю до надії, від надії до смирення рухається протягом роману. М'який гумор, сумний сміх, трагікомічні ситуації і несподівана мудра серйозність складають фон, "пейзаж", на якому відбуваються пригоди героя.

Бідний дворянин Алонсо Кехано - старий романтик і ідеаліст. Все життя він прожив, не дуже звертаючи увагу на реальність, тому що реальними для нього були літературні герої, шляхетні й безкорисливі лицарі, що борються з несправедливістю, що захищають честь своїх прекрасних дам. Нарешті, старою, Алонсо Кехано немов спохоплюється і вирішує сам пройти цей лицарський шлях. Нехай оточують його не прекраснодушні товариші, а грубі односельці з примітивним практицизмом і обмеженим здоровим глуздом.

Продовжити

Дон Кіхот і його лицарські подвиги (за романом М. Де Сервантеса Дон Кіхот)

Читання романів може не тільки сприяти занурення у світ фантазій, а й надихнути на подвиги. Саме це і сталося з головним героєм роману Мігеля де Сервантеса Дон Кіхот.

Хитромудрий ідальго з Ламанчі вів звичайне життя і користувався авторитетом серед сусідів, поки не дістався до власної бібліотеки. Лицарські подвиги і пригоди так вразили його, що він вирішив, ніби все це нагромадження безглуздих небилиць - щира правда, що для нього в цілому світі не було вже нічого більш достовірного. Одягнувшись в зброю і видершись на стару шкапу, що отримала горде ім'я Росинанта, новоспечений лицар відправився робити великі діяння.

Продовжити

Конфлікт між благородними прагненнями Дон Кіхота і реальністю

Дивовижно вигаданим чином вважав М. Горький головного героя роману Сервантеса - Дон Кіхота. Дійсно, лицар з Ламанчі представляється мені незвичайним, своєрідним персонажем, тому що в ньому тісно переплелися невгамовна фантазія і мрійливість, спрага подвигів і прагнення стояти на варті добра і справедливості.

Начитавшись романів, один хитромудрий ідальго уявив себе лицарем і відправився в шлях, маючи на меті викорінювати будь-якого роду неправду і, підвівшись зі всілякими випадковостями і небезпеками здобути собі безсмертне ім'я і шана. Дон Кіхота можна назвати лицарем без страху і докору, тому що він, не роздумуючи, готовий був захищати принижених і ображених, добро і справедливість. Проте всі його великі подвиги здаються нам смішними, тому що відірваність Дон Кіхота від реальності доходила до абсурду: він боровся з вітряними млинами, намагався викликати на бій лютих левів, кидався верхи на худої шкапи в самі неймовірні пригоди.

Продовжити

Роль Санчо Панса в розкритті характеру головного героя (за романом М. де Сервантеса Дон Кіхот)

Свій всесвітньо відомий роман Дон Кіхот Мігель де Сервантес Сааведра писав під час тюремного ув'язнення. Йому хотілося створити образ людини, що вірить в диво, в те, що добро і справедливість повинні восторжествувати в його країні, а потім - і у всьому світі.

Головні герої роману - хитромудрий ідальго, що загордився себе лицарем, і його зброєносець.

Дон Кіхот і Санчо Панса. Худий і товстенький. Високий і коротун. Мрійник-дворянин і практичний господарський хлібороб. Здавалося б, важко було придумати двох більш несхожих людей, але вони чудово спрацювалися разом, доповнюючи один одного.

Продовжити

Дон Кіхот — благородний лицар або навіжений

Герой роману Мігеля де Сервантеса Дон Кіхот став всесвітньо відомий ще за життя автора. Простому народу дуже сподобався образ шляхетного лицаря, який подорожує по Іспанії своєї уяви.

Мені теж образ Дон Кіхота здається дуже цікавим і незвичайним. У минулому хитромудрий ідальго вів дещо яке господарство, користувався заслуженим авторитетом у сусідів, любив полювання. Однак, перечитавши безліч лицарських романів, герой уявив собі, ніби все це нагромадження безглуздих небилиць - щира правда, що для нього в цілому світі не було вже нічого більш достовірного. І ось, перетворившись на відважного лицаря, Дон Кіхот вирушає в дорогу - назустріч подвигів.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку