Школяр UA

Мігель де Сервантес

Конфлікт між благородними прагненнями Дон Кіхота і реальністю

Дивовижно вигаданим чином вважав М. Горький головного героя роману Сервантеса - Дон Кіхота. Дійсно, лицар з Ламанчі представляється мені незвичайним, своєрідним персонажем, тому що в ньому тісно переплелися невгамовна фантазія і мрійливість, спрага подвигів і прагнення стояти на варті добра і справедливості.

Начитавшись романів, один хитромудрий ідальго уявив себе лицарем і відправився в шлях, маючи на меті викорінювати будь-якого роду неправду і, підвівшись зі всілякими випадковостями і небезпеками здобути собі безсмертне ім'я і шана. Дон Кіхота можна назвати лицарем без страху і докору, тому що він, не роздумуючи, готовий був захищати принижених і ображених, добро і справедливість. Проте всі його великі подвиги здаються нам смішними, тому що відірваність Дон Кіхота від реальності доходила до абсурду: він боровся з вітряними млинами, намагався викликати на бій лютих левів, кидався верхи на худої шкапи в самі неймовірні пригоди.Однак славний і доблесний захисник справедливості починав нести околесную, тільки коли мова йшла про лицарство. В інший час він висловлював розум ясний і великий, так що вчинки його незмінно розходилися з його судженнями, а судження - з вчинками. Поради Дон Кіхота свого зброєноші, що став губернатором острова, мудрі і докладні.

Володіючи чистим і щедрим серцем, Дон Кіхот ніколи не бажав собі ні багатства, ні влади. Не можна не погодитися зі словами І. С. Тургенєва: Він все живе ... поза себе, для інших, для братів, для винищення зла, для протидії ворожим людству силам, чарівникам, велетням - тобто гнобителям. Саме це і робить Дон Кіхота героєм.

 

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку