Школяр UA

О. Генрі

Гуманізм твору О’Генрі «Останній листок»

Справжнє ім'я чудового американського новеліста О'Генрі -Вільям Сідней Портер.

Письменника називають співцем долі маленької людини. У його творах немає визначних подій, його персонажі не є видатними особистостями або людьми, здатними на подвиг.

Продовжити

Останній шедевр Бермана (за новелою Генрі «Останній листок»)

Осінь того року, як завжди, була гнилою, сирою, дощовою. Такий самий непогожий настрій був у Джонсі, молодої художниці. Вона захворіла на пневмонію І цілими днями лежала в ліжку, а перед її очима була глуха стіна. Вигляд фарбованого залізного ліжка, цегляної стіни за вікном, що обридла до нестями, ще більше погіршив настрій хворої.

Продовжити

Американський письменник О. Генрі

О. Генрі займає в американській літературі виняткове місце як майстер жанру «короткої розповіді» (впогі-віогу). Перед смертю О. Генрі висловив намір перейти до складнішого жанру – до романа: «все, що я писав до цих пір, це просто балощі, проба пера, в порівнянні з тим, що я напишу через рік». У творчості, проте, ці настрої нічим не виявилися, і О. Генрі залишився органічним художником «малого» жанру, розповіді. Не випадково, звичайно, що в цей період письменник вперше, за словами Дженнінгса («Через темряву з О. Генрі»), почав цікавитися соціальними проблемами і виявив своє негативне ставлення до буржуазного суспільства». Герої О. Генрі різноманітні: мільйонери, ковбої, спекулянти, клерки, прачки, бандити, фінансисти, політики, письменники, артисти, художники, робочі, інженери, пожежники – змінюють один одного. Умілий конструктор сюжету, О. Генрі не показує психологічну сторону того, що відбувається, дії його персонажів не отримують глибокого психологічного мотивування, що ще більш підсилює несподіванку фіналу.

Продовжити

Вождь червоношкірих

Справжнє ім’я американського письменника О.Генрі - Вільям Сідней Портер (1862-1910). Коли Вільяму виповнилося три роки померла його мати. Портер-старший був лікарем, але згодом залишився без роботи, і сім’я почала злидарювати. У юнацькі роки Вільям працював помічником = аптеці, де бували мешканці маленького містечка. Він чув багато сумних і веселих історій, що згодом перетворились на сюжети його новел. Довелось Вільям-і побувати і в “країні” ковбоїв, у спекотливому Техаа. Там він до своєї “освіти” додав знання ковбойського життя. Там же написав першу гумореску. Після одруження Вільям деякий час працював касиром у банк» Трапилось так, що його звинуватили у розтрат банківських грошей, і майбутній письменник змушени був шукати порятунку від в’язниці у різних амер канських штатах. Проте у в’язницю Вільям усе ж та потрапив. Звістка про хворобу дружини й дочки погзє нула його в горезвісне американське містечко, де йс заарештували й засудили. У в’язниці він знайшов літературний псевдонім - О.Генрі.

Щоб побачили світ твори, котрі народжувались за ґратами, він почав підписувати їх псевдонімом і пересилати на волю. Минув час,.і Вільям одержав довгоочікувану свободу. І відтоді всі свої сили, весь свій літературний талант присвятив творчості. В історію літератури письменник О .’Генрі увійшов як неперевершений майстер коротких гостросюжетних оповідань про звичайних.”маленьких” людей, котрі часто потрапляють у скрутне становище, часто плачуть і крізь сльози сміються, яким не щастить у житті, але вони не втрачають надії на хоча б один промінчик щастя. “Життя не трагедія і не комедія, - писав в одному з оповідань 0.Генрі. - В ньому змішалось і те, й інше. Високо над нами всесильні руки смикають за мотузку, і ось раптом наш сміх перехоплюється плачем, і дивний гомін веселощів уривається в нашу найглибшу скорботу. Ми - маріонетки - танцюємо і плачемо…” Здається, в цих словах є ключ до розуміння більшості творів американського письменника, зокрема - й до оповідання “Вождь Червоношкірих”, яке ви нещодавно прочитали.

Продовжити

Кошторисне й смутне в новелах О. Генрі

Американський письменник О. Генрі ввійшов в історію літератури як чудовий майстер гумору й іронії. Переважна більшість оповідань О. Генрі, по суті, присвячені самим звичайним явищам життя так званих “маленьких американців”. Його герої спонукувані почуттям любові, дружби, прагненням робити добро, здатні до самопожертви, тоді як негативні персонажі діють під впливом ненависті, злості, корисливості, кар’єризму. За незвичайним в О. Генрі зрештою завжди ховається звичайне. Письменникові властиве у більшості його оповідань глузливий або іронічний тон. Розвиток дії й поводження героїв, а іноді й дуже серйозні явища в новелах О. Генрі завжди зводяться до жарту, до смішної розв’язки. О. Генрі тонко помічає комічне в людях, у їхньому поводженні, у тих ситуаціях, які складаються в процесі зіткнень між героями. Сміх О. Генрі добродушний, у ньому немає брутальності й цинізму. Письменник не сміється над фізичними недоліками своїх героїв, над їхніми реальними нещастями. Йому глибоко далекий той жорстокий гумор, що властивий іноді літераторам Заходу.

Продовжити

Вчинок художника Бернана. Твір за оповіданням О. Генрі «Останній листок»

Американець Вільям Сідні Портер добре знаний в усьому світі як письменник О. Генрі. Він рано залишився сиротою. Підробляв в аптеці свого дядька, нипав багато поневірянь, навіть був засуджений за розтрату грошей і відсидів у нормі Колумбус у штаті Огайо. За своє життя він бачив багато людей, стикав- із різними долями. Коли він став письменником, то його героями стали саме нони - маленькі люди, клерки, бандити, шахраї. Одна з найкращих, найдраматичніших новел О. Генрі - «Останній листок». Героїні її - дві молоді художниці Сью і Джонсі, які живуть у «старому чудернацькому» Грініч Віліджі. Сира й холодна зима на півночі Америки принесла мешканцям старого будинку пневмонію. Джонсі захворіла у листопаді так сильно, що перебувала за крок від смерті. Лікар, який прийшов оглянути Джонсі, і казав, що їй потрібно добре харчуватися і приймати ліки, щоб одужати. Але у Джонсі немає бажання жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній пожовклий лист зі старезного вузлуватого плюща за вікном кімнати.

Продовжити

Дарунки волхвів

Оповідання американського письменника О. Генрі «Дарунки волхвів» - це історія любові двох людей: Джима й Делли. Дія відбувається перед Різдвом. Молоді чоловік і дружина живуть дуже бідно. Джим заробляє двадцять доларів у тиждень, і цього їм ледь вистачає на оплату квартири (вісім доларів у тиждень) і харчування. Раніше він заробляв тридцять, але тепер справи пішли гірше. Делла хоче зробити своєму улюбленому подарунок на Різдво, але в неї є всього тільки один долар і вісімдесят сім центів. Бідна молода жінка не знає, як надійти, адже цих грошей їй не вистачить на подарунок. За кожний цент їй доводилося сперечатися з торговцями так, що їй самої було соромно. Але й це не допомогло Делле відкласти досить грошей на подарунок. І отут їй спала на думку ідея: вона вирішила розстатися зі своїми шикарними волоссям.

Продовжити

Смішне й смутне в новелах О. Генрі

О. Генрі - чудовий майстер гумору в американській літературі. Переважна більшість оповідань О. Генрі, по суті, присвячено самим звичайним явищам життя. Його герої спонукувані почуттям любові, дружби, прагненням робити добро, здатністю до самопожертви, тоді як негативні персонажі діють під впливом ненависті, злості, корисливості, кар’єризму. За незвичайним в О. Генрі зрештою завжди ховається звичайне. Письменникові у більшості його оповідань глузливий або іронічний тон. Розвиток дії й поводження героїв, а іноді й дуже серйозні явища в новелах О. Генрі завжди зводяться до жарту, до смішної розв’язки. О. Генрі помічає смішне в людях, у їхньому поводженні, у тих ситуаціях, які складаються в процесі зіткнень між героями. Сміх О. Генрі добродушний, у ньому немає брутальності й цинізму.

Продовжити

Вчинок художника Бермана (за оповіданням «Останній листок»)

Американець Вільям Сідні Портер добре знаний в усьому світі як письменник О. Генрі. Він рано залишився сиротою. Підробляв в аптеці свого дядька, бачив багато поневірянь, навіть був засуджений за розтрату грошей і відсидів у нормі Колумбус у штаті Огайо. За своє життя він бачив багато людей, стикався з різними долями. Коли він став письменником, то його героями стали саме вони — маленькі люди, клерки, бандити, шахраї. Одна з найкращих, найдраматичніших новел О. Генрі — «Останній листок». Героїні її — дві молоді художниці Сью і Джонсі, які живуть у «старому чудернацькому» Грініч Віліджі. Волога й холодна зима на півночі Америки принесла мешканцям старого будинку пневмонію. Джонсі захворіла у листопаді так сильно, що перебувала за крок від смерті. Лікар, який прийшов оглянути Джонсі, сказав, що їй потрібно добре харчуватися і приймати ліки, щоб одужати. Але у Джонсі немає бажання жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній пожовклий лист зі старезного вузлуватого плюща за вікном кімнати.

Продовжити

Учнівський твір на тему Смішне й смутне в новелах О. Генрі

О. Генрі - чудовий майстер гумору в американській літературі. Переважна більшість оповідань О. Генрі, по суті, присвячено самим звичайним явищам життя. Його герої спонукувані почуттям любові, дружби, прагненням робити добро, здатністю до самопожертви, тоді як негативні персонажі діють під впливом ненависті, злості, корисливості, кар’єризму. За незвичайним в О. Генрі зрештою завжди ховається звичайне. Письменникові властиве у більшості його оповідань глузливий або іронічний тон. Розвиток дії й поводження героїв, а іноді й дуже серйозні явища в новелах О. Генрі завжди зводяться до жарту, до смішної розв’язки. О. Генрі помічає смішне в людях, у їхньому поводженні, у тих ситуаціях, які складаються в процесі зіткнень між героями. Сміх О. Генрі добродушний, у ньому немає брутальності й цинізму. Письменник не сміється над фізичними недоліками своїх героїв, над їхніми дійсними нещастями. Йому глибоко далекий той жорстокий похмурий гумор, що властивий іноді літераторам Заходу.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку