Джеймс Олдрідж - відомий англійський письменник. У роки війни був військовим кореспондентом, побував у багатьох країнах, охоплених війною. Свій життєвий та військовий досвід відобразив у багатьох творах. Герої його оповідань - звичайні люди, які у критичній ситуації стають здатними на подвиг. Автор наділяє їх надзвичайною витривалістю, сильною волею, прагненням до справедливості. Таким є і головний герой оповідання "Останній дюйм" - льотчик Бен Аміно, таким стане і його син Деві.
Олдрідж Джеймс
Що відбувається з людиною, коли вона «знає ціну хвилини»
Життя людини складається з миттєвостей. Ці миттєвості можна обчислювати дюймами, коли, як у оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм» син пілота ціною величезних зусиль долає дюйм за дюймом, рятуючи життя свого батька. Ці миттєвості можна обчислювати деревним листком, як у новелі О. Генрі «Останній листок».
Твір-роздум над оповіданням Джеймса Олдріджа «Останній дюйм»
Через усе життя Джеймс Олдрідж проніс любов до простих людей, доприроди, зберіг захоплення риболовлею та мисливством. Його оповіданнями захоплюються і діти, і дорослі. Тема дитинства представлена письменником у єдності людини й природи та через красу чистих людських взаємин. В австралійському циклі оповідань Олдрідж з величезною майстерністю зумів передати дитячу психологію, розкрити духовний світ підлітка Едгара.
Твір по оповіданню Олдріджа «Останній дюйм»
Головні герої оповідання Джеймса Олдріджа «Останній дюйм» - це старий льотчик Бен і його син Деви. Бен .працював у багатьох країнах: у Канаді, у США, в Ірані. Останнім часом він працював на нафтову компанію, що шукала в Єгипті нафту. Нафта вони не знайшли, і Бен втратив роботу пілота в компанії. Йому було вже сорок три роки, і тому Бен навряд чи міг розраховувати на інше місце.
Проблема стосунків батьків і дітей (на прикладі оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм»)
Часто думаю, чому батьки не завжди розуміють дітей? Чому не чують, що кажуть їм діти? Можливо, вони думають, що діти — не зовсім люди, то можна з ними просто не рахуватися... Дешо з цих стосунків можна зрозуміти, прочитавши оповідання англійського письменника Джеймса Олдріджа «Останній дюйм».
Коли батько і син порозумілися… (за оповіданням Дш. Олдріджа «Останній дюйм»)
Проблема «батьків і дітей» — вічна проблема. (Щоразу, коли я замислююся над тим, чому батьки іноді не розуміють своїх дітей, я думаю: так було завжди чи сталося так у нашому складному ХХі столітті? А втім, мабуть, наприкінці XX. Так, проблема «батьків і дітей» існувала завжди і буде існувати.)
Яким був Бен до трагедії в Акулій бухті? («Налітав за двадцять років не одну тисячу миль...» Він добре знав свій літак, майже зрісся з ним; свого сина батько не знав; іноді той дратував його; збираючись у політ, Бен не подумав про сина — він навіть не взяв води про запас...)
Проблема відповідальності у творчості Д. Олдріджа (Твір-роздум за оповіданням Д. Олдріджа «Останній дюйм»)
Джеймс Олдрідж, відомий англійський письменник, через усе життя проніс повагу до простих людей, любов до природи, захоплення мисливством і риболовлею. І сьогодні його оповіданнями захоплюються дорослі й діти.
Тема дитинства бачиться письменникові через єдність людини й природи, через красу відвертих людських взаємин. В австралійському циклі своїх оповідань Джеймс Олдрідж із великою майстерністю передає дитячу психологію, розкриваючи духовний світ підлітка Едгара. У невеличких творах Олдрідж намагався показати майже неймовірні можливості людини, її красу й силу. Про своє оповідання "Останній дюйм" письменник сказав, що це оповідання — насправді метафора, а його суть полягає в тому, щоб вчасно зупинитися, не перейти межі. У сьогоднішньому світі накопичено стільки зброї, що людство стоїть на останньому дюймі перед світовою катастрофою, і кожен має усвідомити свою велику відповідальність за долю цивілізації. Останній дюйм не можна перейти, бо тоді на Землі більше не буде людей. І тут не можна не погодитися з письменником.
Порозуміння та єднання людей в екстремальній ситуації (за твором «Останній дюйм»)
Зумій примусити серце, нерви, тіло собі служити.
Р. Кіплінг
Джеймс Олдрідж в оповіді «Останній дюйм» зображує події, які вражають своєю гостротою й проникливістю, показує силу волі й силу духу людини в екстремальних обставинах на - межі можливого.
Останній дюйм
Сюжет оповідання Д. Олдріджа "Останній дюйм" простий. Льотчик Бен на старенькому літаку летить на берег Акулячої бухти, щоб зняти фільм про акул. Він бере із собою десятирічного сина Деві, з яким не знаходить взаєморозуміння.
Спочатку усі йшло добре. Син сидів на березі, Бен працював під водою. Але він випадково забруднився кров'ю від приманки, і акули напали на нього. Страшні різці скалічили його праву руку і, немов бритвою, прошили ліву. Щось різонуло по ногах. Чудом вибравшись на берег, Бен покликав сина. Хлопчик злякався, коли побачив пораненого батька.
Людина нас боротися до останнього (за твором Дж. Олдріджа «Останній дюйм»)
«Останній дюйм» Джеймса Олдріджа - це історія про подолання. Подолання власного егоїзму і відчуженості н батька. Подолання страхів у сина. Льотчик Бен залишився один зі своїм десятирічним сином Деві. Він не дуже розуміє його потреби, не знає, чому дитина така сумна та всього боїться. Він розмовляє з ним тоном наказу Бенові ніколи, йому треба заробляти гроші. Тому пін береться за дуже небезпечну роботу - зробити підводну зйомку акул у безлюдній Акулячій бухті далеко від Каїра. Батько не розуміє, що наражає на небезпеку своє і синове життя. Він нікому не повідомляє про те, де вони будуть. Тому якщо трапиться нещасний випадок, їх ніхто не шукатиме і ніхто не надасть допомоги. Бен навіть не турбується про те, що хлопчику потрібно щось пити на березі, де ніде сховатися від сонця. Він бере тільки пляшки з пивом та бляшанку і консервованими персиками. Під час підводних зйомок Бен так захопився, що не звернув уваги на те, що . сам вимазався у принаді з конини, ‘яку брав із собою, щоб підманити акул ближче. Ця необережність закінчилася трагедією: Бен був поранений акулою-кішкою ; і втратив можливість керувати літаком. І батько, і син були приречені на смерть і на безлюдному пляжі.