Школяр UA

Олійник Борис

Творче зростання Бориса Олійника

І. Полтавщина — колиска творчої еліти України. (Борис Олійник народився на

Полтавщині. Цей край щедро наділяв своїх синів і дочок талантами. Згадаймо

Івана Котляревського, Миколу Гоголя.

Борисові Олійнику було лише вісім років, коли на фронті Великої Вітчизняної загинув батько, але поет через усе своє життя несе в серці його образ. У спадок від батька йому залишилась вишита сорочка, кишеньковий годинник та загострене почуття обов'язку і залізне правило: не спекулювати на людському співчутті, любити життя і рідну землю.)

Продовжити

«Я — Всесвіту боржник, бо українець зроду!» (Б. Олійник)

Полтавська земля народила багатьох талановитих митців, які залишили поміт­ний слід і в історії, і в літературі України. Серед них — відомий поет Борис Олій­ник. Творчість його відзначається любов'ю до України, до народу. Увесь свій та­лант, інтелект, майстерність поет вкладає в слово, щоб іще раз передати ніжність, захоплення рідною землею, простими трудівниками.

Батько поета загинув на фронті, захищаючи Вітчизну від фашизму. Усе життя Борис Ілліч несе в своєму серці образ батька, звіряє з ним усе, що пише, за що бореться. За довгі роки він зазнав усього: успіхи чергувалися із покараннями, призначення на посади — із брехнею і заздрістю. Але він добровільно несе взятий на себе хрест бути справжнім українцем. Його стосується все, що відбувається у світі. Поет вів телерепортажі з Чорнобиля, які суперечили офіційним повідомленням про причини і наслідки трагедії; побував в усіх «гарячих точках», що виникли після розвалу Радянського Союзу; стояв серед сербів перед повітряною атакою американців на столицю Югославії.

Продовжити

«Вибір» Олійника і мій вибір

«Життю — ні кінця, ні начала», — пише Борис Олійник у своєму вірші, і одразу ж зміст і значення того описаного поетом вибору виносяться далеко за межі окремої ситуації, окремого життєвого епізоду. У своєму вірші поет говорить не про вибір, а про Вибір — світогляду, життєвої позиції, філософії.

Зрештою, антитеза в цій поезії проста:

Один передбачливо очі Прикрив ще за крок від межі, Ввійшовши клітиною ночі Тихенько: чи жив, чи й не жив?

А інший — на кроки не міряв: Летів, і гримів, і .. згорів, І люди відкрили в сузір'ях Зіницю нової зорі.

Продовжити

Система ліричних образів у творах Бориса Олійника

Ліричний герой Бориса Олійника — це той, хто сіяв гречку, брав штурмом Стамбул, воював із фашизмом, відбудовував країну, вчив і виховував дітей. Його діла «буремні і великі, відкриті перед людством, як сльоза».

У поезію Борис Олійник прийшов у 60-ті роки XX століття, які пізніше були названі «хрушовською відлигою». Це наклало помітний відбиток на літературні пошуки і мистецькі смаки поета. У його творах присутні високі космічні мотиви, декларування обов'язків поета перед людством, зізнання у любові до Батьківщи­ни, до рідної землі і людей.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку