Школяр UA

Петрарка

Краса і щирість людських почуттів у ліриці Петрарки (2)

I. Франческо Петрарка — перший письменник епохи Відродження (формування нової національної культури, новий тип відносин людини і суспільства).

II. Європейський гуманізм та світська культура в творчості поета (прийняття духовного сану дозволило йому входити в різні суспільні кола і бачити життя різних верств).III. Відтворення краси і щирості людських почуттів у ліриці Петрарки (прославляє позитивні якості людини: вміння шанувати дружбу, зберігати вірність коханню; волелюбне світосприйняття; відчуття внутрішньої свободи, гармонії з природою; відсутність конфлікту з дійсністю):

1. Близкість сонетів Петрарки до народних середньовічних пісень (використовує їх мову, порівняння, метафори, відтворив образ нових відносин людини і навколишнього, земного світу, людини і природи).

2. "Книга пісень" — своєрідна поетична сповідь зрілої людини (юнацьке кохання, книга спогадів, новаторський образ Лаури — образ реальної жінки).

IV. Внутрішня єдність ліричних творів у збірці "Книга пісень" (кожний сонет можна розглядати і як окремий твір, і як частину однієї великої цілісності, сповненої нового розуміння кохання, природи і суспільства).

 

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку