Школяр UA

Рабле Франсуа

Гаргантюа і Пантагрюэль характеристика образу Панурга

Панург - один з центральних персонажів роману. Його ім'я означає "все що може" або "все що робить". Згідно з характеристикою, яку дає Панургу Рабле, це "пустун, шулер, гуляла, гуляка і шахрай". Проте, перераховуючи всілякі вади П., Рабле, який відверто симпатизує своєму героєві, його енергії, що б'є через край, і зухвалій невигубній життєлюбності, додає: "а по суті, дивовижний із смертних". П. стає другом Пантагрюэля, і разом вони складають, як говорить Пантагрюэль, "нерозлучну пару, як Еней і Ахат".

Продовжити

Гаргантюа і Пантагрюэль характеристика образу Пантагрюеля

Пантагрюэль - син короля Гаргантюа і Бадбек, дочки короля амавротов, мешканців Утопії. Мати П. померла від пологів, оскільки немовля було колосальних розмірів. Його ім'я, згідно з поясненням Рабле, означає "всежаждущий". Дійсно, з юних років П. відрізнявся непомірною ненажерливістю: він відгризнув вим'я і півживота у корови, яка поїла його молоком, розірвав на частини і проковтнув величезного ведмедя. Проте анітрохи не менші апетити П.

Продовжити

Гаргантюа і Пантагрюэль характеристика образу Гаргантюа

Гаргантюа - персонаж роману, дія якого відбувається в країні Утопія(т. е. - місце, якого немає). Г. - син короля Грангузье і королеви Гаргамеллы. Скориставшись популярним в народних оповідях чином добродушного гіганта і весельчака Гаргантюа, Рабле з перших же сторінок роману вводить читача в яскравий і химерний світ гротеску. Дитинство Г. нагадує безглузді і смішні епізоди з життя Иванушки-дурника в російських народних казках: Г.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку