Школяр UA

Російська література

Образ матері-страдниці в поемі Анни Ахматової «Реквієм»

Хотелось би всех поименно назвать да отняли список, и негде узнать. А. Ахматова

Роки сталінських репресій були жахливим періодом у житті радянського народу: мільйони кращих людей оголошувалися «ворогами народу, зникали безслідно, потрапляли у в’язниці. Про них можна було говорити лише пошепки, від рідних «ворогів народу» відверталися.

Продовжити

Ліричне «я» Анни Ахматової

Перша збірка «Вечір» 1912 року зробила відомим ім’я Анни Ахматової. Характеризуючи особливість її поезії, Кузьмин писав у передмові до збірки про те, що вона має здібність «понимать любые вещи… в их непонятной связи с переживаемыми минутами». Саме звичайні речі свідчать про стан ліричної героїні більше, ніж довгі монологи. її ліричне «я» проступає через тонкість сприйняття світу. Вже у ранніх віршах Ахматової читач побачив цікаву особливість: її короткі вірші схожі на цілий роман, який вміщує історію стосунків, сюжети почуттів і незмінну нерозділеність почуттів. Це поезія «незустрічі». Зміст життя героїнь Ахматової — кохання в усіх відтінках і проявах — від передчуття кохання, чекання любові до «страсти, раскаленной добела».

Продовжити

Мотиви лірики Анни Ахматової

Ганна Ахматова – поет, що прийшов у літературу в першому десятилітті нового, XX століття й світ, що покинув, коли XX століття перевалило далеко за шістдесят. Найближчою аналогією, що виникла вже в перших її критиків, виявилася давньогрецька співачка любові Сапфо: росіянці Сапфо часто називали молоду Ахматову. Дитинство поетеси пройшло в Царському Селі (там вона вчилася в гімназії), канікули проводила в Криму, коло моря, про що напише у своїх юнацьких віршах і в першій поемі «У самого моря».

Продовжити

Основні мотиви лірики Ахматової

Чим живе людина? Напевне, любов’ю. Любов’ю до людей, вірою в майбутнє, надією на краще. Можливо, саме тому, що всі ці супутники любові Анна Ахматова завжди несла в своєму серці, вона і прожила довге життя, людське і творче. Ця чудова талановита жінка донесла до нас літературні досягнення своєї епохи, що постала на перетині двох століть. Тому поетеса увібрала у свою творчість і розвинула надбання і своїх попередників, і своїх сучасників. І нинішнє покоління захоплюється творчістю Анни Ахматової, її вірші дійшли до серця кожного читача.
«Есть три эпохи у воспоминаний»,— сказала Ахматова в одному з віршів. Можливо, це випадковість, але і доля її теж розподіляється на три періоди.
Перший — юний, початковий позначився «Вечором», «Чітками», «Білою зграєю» — творами, такими близькими до надбань поетичної класики XIX століття.

Продовжити

Пізня поезія Анни Ахматової — відображення трагедії часу

У літературу молода Ахматова увійшла як інтимно-психологічний поет, що може не просто розповісти про найсповідальніше, але й дати можливість читачеві пережити разом із нею ці почуття. Пізня поезія поетеси зберігає цю рису, але наповнюється новим змістом, усвідомленням тісного зв’язку своєї долі з долею народу, своєї відповідальності перед історією і культурою за все, що відбувається у країні. Це виявилось у поемі «Реквієм».
За жанром поему можна визначити як ліро-епічну, бо в ній особиста трагедія усвідомлюється як трагедія всенародна, а всенародна — як особиста.

Продовжити

Поезія Мандельштама

У листі Мандельштама до Тинянову є слова: «От уже чверть століття, як я, заважаючи важливе із дрібницями, напливаю на російську поезію, але незабаром вірші мої зіллються з нею, дещо змінивши в її будові й складі». Нічого не скажеш - усе здійснилося, усе збулося. Немов алмаз на склі, немов різцем по камені мандельштамовское слово перебороло матерію часу й стало культурою. Про себе Мандельштам говорив так: «Ми - смисловики». Його вірші щільні й тягучі, і зір втрачає опору серед очманілих образів. Хочеться читати, а не розуміти. Хочеться вірити в чистоту поетичного мислення й безглуздість слова

Продовжити

Оповідання про творчість одного з поетів срібного століття

У ранній ліриці (1908-4916) О. Э. Мандельштама основна тема - відчуття самітності незрілої психіки в період дорослішання. І никну, ніким не замічений, У холодний і топкий притулок... Життя рівняється з «виром», «злим і грузлим». Переважає настрій неясної туги, «невимовного суму». Але головним мотивом стає пошук цілісності, життєвості, бажання осягнути «усього живого не непорули связь, що,». «Солодкі ліки» - радості буття:

Продовжити

Епоха «срібного століття» і Осип Мандельштам

Епохи одна від іншої відрізняються в часі, як країни в просторі, і коли мова йде про нашім "срібному столітті", ми уявляємо собі якесь яскраве, динамічне, порівняно благополучний час зі своїм особливим ликом, що різко відрізняється від того, що було до й що наступило після. Епоха "срібного століття" простирається між часом Олександра III і 1917 роком

Протягом "срібного століття" у нашій літературі виявили себе чотири покоління поетів: бальмонтовское ( щонародилися в 60-е й початку 70-х років XIX століття), блоковское ( щонародилися біля 1880-го), гумилевское ( щонародилися близько 1886 р.), і, нарешті, покоління, що народилося в дев'яності роки: Г. Адамович, М. Цветаева, С. Єсенін, В. Маяковський, О. Мандельштам і інші

Продовжити

Етапи творчого шляху Осипа Мандельштама

Пошук відповіді на питання, винесене в епіграф твору, проходить через всю багатогранну творчість поета і його нелегку долю. Осип Мандельштам виявив великий талант і майстерність у багатьох літературних жанрах. Він і поет, і прозаїк, нарисовець, есеїст, перекладач, літературний критик… Але насамперед Мандельштам - це поет. Ліричне сприйняття світу у його творчості переважало над іншим. Тому найбільш популярна його лірика. Ім’я Мандельштама стає відомо у 1910 році, коли в журналі «Аполлон» публікуються його перші вірші. Причому Мандельштам відразу ж входить до числа найбільш популярних поетів. Разом з Миколою Гумільовим і Ганною Ахматової він став засновником нового напрямку - акмеїзму. У творчості Мандельштама можна умовно виділити три періоди. Перший період - це 1908-1916 роки. Вже у ранніх віршах поета відчувається інтелектуальна зрілість і тонкий опис юнацької психології. Важка адаптація до життя, відчуття самітності в роки дорослішання, перепади настрою, так властиві цьому віку, добре передані у наступному вірші:

Продовжити

Мандельштам: Особливості творчості

Перший свій поетичний збірник, що вийшов в 1913 році, Мандельштам назвав «Камінь»; і складався він 23 віршів. Але визнання до поета прийшло з виходом другого видання «Каменю» в 1916 році, у якому вже було включено 67 віршів. Про книгу в більшості захоплено писали багато рецензентів, відзначаючи «ю велирное майстерність», «карбованість рядків», «бездоганність форми», «отточенность вірша», «безсумнівне почуття краси». Були, щоправда, і докори в холодності, перевазі думки, сухої безстрасності. Так, цей збірник відзначається особливою врочистістю, готичної архитектурностью рядків, що йде від захоплення поетом епохою класицизму й Древнім Римом.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку